- Org.nr.
- 923 386 084
- Adresse
- Karl Johans gate 10, 1706 Sarpsborg
- Hovedeier
- TORP INVEST AS, 100 %
Driftsresultat298 0559,9 % margin
Årsresultat233 0037,8 % margin
Egenkapital613 01546,3 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
URMAKER TORP AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av ur, klokker og smykker, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 386 084
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 23.08.2019
- Registrert
- 11.09.2019
- Adresse
- Karl Johans gate 10, 1706 Sarpsborg
- Postadresse
- Postboks 271
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- URMAKER TORP AS923 567 607 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av ur og klokker. Reparasjon av ur, klokker, gull- og sølvvarer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 005 556 | 3 003 089 | 2 978 714 | 2 464 906 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 005 556 | 3 003 089 | 2 978 714 | 2 464 906 | 2 481 550 |
| Varekostnad | 1 275 406 | 1 248 259 | 1 374 867 | 1 037 650 | 1 133 522 |
| Lønnskostnad | 1 031 840 | 1 250 515 | 1 161 440 | 907 045 | 876 141 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 41 131 | 50 800 | 50 800 | 49 400 |
| Annen driftskostnad | 393 185 | 370 121 | 433 085 | 368 830 | 334 254 |
| Sum driftskostnader | 2 707 501 | 2 910 026 | 3 020 192 | 2 364 325 | 2 393 317 |
| Driftsresultat | 298 055 | 93 063 | −41 478 | 100 581 | 88 233 |
| Annen renteinntekt | 1 824 | 769 | 1 643 | 95 | - |
| Annen finansinntekt | 5 746 | 4 955 | 4 456 | 4 245 | - |
| Sum finansinntekter | 7 570 | 5 724 | 6 099 | 4 340 | 5 262 |
| Annen rentekostnad | 7 892 | 9 380 | 8 894 | 6 142 | - |
| Annen finanskostnad | 3 820 | 127 | 348 | - | - |
| Sum finanskostnader | 11 713 | 9 507 | 9 242 | 6 142 | 2 029 |
| Netto finans | −4 143 | −3 783 | −3 143 | −1 802 | 3 233 |
| Resultat før skatt | - | - | −44 622 | 98 779 | 91 466 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −44 622 | 74 662 | - |
| Resultat før skattekostnad | 293 912 | 89 281 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 60 909 | 17 563 | - | 24 117 | 20 451 |
| Årsresultat | 233 003 | 71 718 | −44 622 | 74 662 | 71 015 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 233 003 | 71 718 | −44 622 | 74 662 | - |
| Totalresultat | 233 003 | 71 718 | −44 622 | 74 662 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −44 622 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 26 918 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 206 085 | 71 718 | - | 74 662 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 233 003 | 71 718 | −44 622 | 74 662 | - |
| Sum varer | 789 532 | 654 913 | 534 653 | 559 939 | - |
| Kundefordringer | 7 977 | 48 970 | 6 343 | 43 744 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 48 884 | 67 250 | 57 713 | 60 716 | - |
| Sum fordringer | 56 861 | 116 220 | 64 056 | 104 460 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 476 699 | 348 080 | 441 207 | 360 931 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 476 699 | 348 080 | 441 207 | 360 931 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 323 092 | 1 119 212 | 1 039 916 | 1 025 330 | 954 820 |
| Sum eiendeler | 1 323 092 | 1 126 283 | 1 088 118 | 1 124 332 | 1 105 521 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 27 971 | 48 871 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 20 231 | 50 131 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 48 202 | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 48 202 | 99 002 | 150 701 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 94 430 | 94 430 | 94 430 | 94 430 | 94 430 |
| Annen egenkapital | 518 585 | 312 500 | 240 782 | 285 404 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 518 585 | 312 500 | 240 782 | 285 404 | 210 741 |
| Sum egenkapital | 613 015 | 406 930 | 335 212 | 379 834 | 305 171 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 140 000 | 155 000 | 214 075 | 242 075 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 140 000 | 155 000 | 214 075 | 242 075 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 140 000 | 155 000 | 214 075 | 242 075 | 331 289 |
| Leverandørgjeld | 119 709 | 186 806 | 202 913 | 190 674 | - |
| Betalbar skatt | 53 317 | 17 563 | - | 25 185 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 178 854 | 128 565 | 167 979 | 156 837 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 6 327 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 211 870 | 231 420 | 167 938 | 129 727 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 570 077 | 564 354 | 538 830 | 502 423 | 469 061 |
| Sum gjeld | 710 077 | 719 354 | 752 906 | 744 499 | 800 350 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 323 092 | 1 126 283 | 1 088 118 | 1 124 332 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,32▲ | 1,98 | 1,93 | 2,04 | 2,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,16▼ | 1,77 | 2,25 | 1,96 | 2,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,0 %▲ | 8,9 % | −3,2 % | 9,4 % | 8,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,9 %▲ | 3,1 % | −1,4 % | 4,1 % | 3,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▲ | 2,4 % | −1,5 % | 3,0 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,3 %▲ | 36,1 % | 30,8 % | 33,8 % | 27,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
URMAKER TORP AS9,9 %
3,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
Ur-Teknikk AS5,1 % 6,4 mill.5 ansatte 2025
URMAKER TORP AS9,9 % 3,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
LIE FV AS12,5 % 4,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
Urspesialisten AS13,1 % 5,4 mill.6 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 95.250.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christer André Torp | 1996 |
| Styrets leder | Pål Heine Torp | 1969 |
| Styremedlem | Christer André Torp | 1996 |
| Regnskapsfører | DIRECTA AS992 356 898 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORP INVEST AS100,0 %Skjeberg · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TORP INVEST AS
- URMAKER TORP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.