- Org.nr.
- 963 029 349
- Telefon
- 51 66 27 43
- Adresse
- Langgaten 29, 4306 Sandnes
Driftsresultat534 3245,6 % margin
EBITDA684 824før av- og nedskrivninger
Årsresultat196 8392,1 % margin
Egenkapital3 794 41346,8 % av eiendelene
URMAKERMESTER MAGNE GRØTTELAND AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, stiftet 1991.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 963 029 349
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 02.10.1991
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Langgaten 29, 4306 Sandnes
- Telefon
- 51 66 27 43
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykkerDetaljhandel med ur, klokker og smykker i Sandnes (15)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- URMAKERMESTER MAGNE GRØTTELAND AS979 685 130 · SANDNES5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og handel samt delta i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 574 022 | 8 177 163 | 9 224 452 | 9 498 303 | 8 174 972 |
| Sum driftsinntekter | 9 574 022 | 8 177 163 | 9 224 452 | 9 498 303 | 8 174 972 |
| Varekostnad | 4 708 498 | 4 319 379 | 4 925 146 | 5 272 069 | 4 330 055 |
| Lønnskostnad | 2 938 334 | 2 677 313 | 2 561 901 | 2 481 419 | 2 267 754 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 150 500 | 150 900 | 157 500 | 158 700 | 158 700 |
| Annen driftskostnad | 1 242 365 | 1 005 066 | 968 709 | 978 578 | 724 069 |
| Sum driftskostnader | 9 039 697 | 8 152 658 | 8 613 256 | 8 890 766 | 7 480 578 |
| Driftsresultat | 534 324 | 24 505 | 611 196 | 607 536 | 694 394 |
| Annen renteinntekt | 9 158 | 7 080 | 6 452 | 6 317 | 6 522 |
| Sum finansinntekter | 9 158 | 7 080 | 6 452 | 6 317 | 6 522 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 156 245 |
| Annen finanskostnad | 275 874 | 286 244 | 258 061 | 191 330 | - |
| Sum finanskostnader | 275 874 | 286 244 | 258 061 | 191 330 | 156 245 |
| Netto finans | −266 716 | −279 164 | −251 609 | −185 013 | −149 723 |
| Resultat før skatt | - | - | 359 587 | 422 523 | 544 671 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 118 537 |
| Resultat før skattekostnad | 267 608 | −254 659 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 70 769 | - | 94 719 | 111 790 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 264 868 | 310 733 | 426 134 |
| Årsresultat | 196 839 | −254 659 | 264 868 | 310 733 | 426 134 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 196 839 | −254 659 | 264 868 | 310 733 | 426 134 |
| Totalresultat | 196 839 | −254 659 | 264 868 | 310 733 | 426 134 |
| Avsatt til annen egenkapital | 196 839 | −254 659 | 264 868 | 310 733 | 426 134 |
| Sum overføringer og disponeringer | 196 839 | −254 659 | 264 868 | 310 733 | 426 134 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 309 900 | 3 454 400 | 3 598 900 | 3 743 400 | 3 887 900 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 | 6 000 | 12 400 | 25 400 | 39 600 |
| Sum varige driftsmidler | 3 309 900 | 3 460 400 | 3 611 300 | 3 768 800 | 3 927 500 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 | 11 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 320 900 | 3 471 400 | 3 622 300 | 3 779 800 | 3 938 500 |
| Sum varer | 2 737 155 | 2 966 609 | 3 059 979 | 2 958 779 | 2 863 459 |
| Kundefordringer | 9 950 | 45 535 | 187 113 | 125 790 | 121 004 |
| Andre kortsiktige fordringer l, | - | - | - | - | 17 224 |
| Andre kortsiktige fordringer | 65 984 | 46 682 | 23 396 | 22 104 | - |
| Sum fordringer | 75 934 | 92 217 | 210 509 | 147 894 | 138 228 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 976 687 | 1 785 709 | 1 610 459 | 1 422 474 | 1 329 390 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 976 687 | 1 785 709 | 1 610 459 | 1 422 474 | 1 329 390 |
| Sum omløpsmidler | 4 789 777 | 4 844 534 | 4 880 947 | 4 529 146 | 4 331 077 |
| Sum eiendeler | 8 110 677 | 8 315 934 | 8 503 247 | 8 308 946 | 8 269 577 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 694 413 | 3 497 573 | 3 752 232 | 3 487 364 | 3 176 631 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 694 413 | 3 497 573 | 3 752 232 | 3 487 364 | 3 176 631 |
| Sum egenkapital | 3 794 413 | 3 597 573 | 3 852 232 | 3 587 364 | 3 276 631 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 135 582 | 3 363 630 | 3 293 316 | 3 513 316 | 3 753 316 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 135 582 | 3 363 630 | 3 293 316 | 3 513 316 | 3 753 316 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 135 582 | 3 363 630 | 3 293 316 | 3 513 316 | 3 753 316 |
| Leverandørgjeld | 210 137 | 652 354 | 539 885 | 247 843 | 385 787 |
| Betalbar skatt | 70 769 | - | 94 719 | 111 790 | 118 537 |
| Skyldig offentlige avgifter | 600 863 | 443 627 | 468 814 | 607 101 | 509 373 |
| Annen kortsiktig gjeld | 298 913 | 258 750 | 254 281 | 241 533 | 225 933 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 180 682 | 1 354 731 | 1 357 699 | 1 208 266 | 1 239 630 |
| Sum gjeld | 4 316 264 | 4 718 361 | 4 651 015 | 4 721 582 | 4 992 946 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 110 677 | 8 315 934 | 8 503 247 | 8 308 946 | 8 269 577 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,06▲ | 3,58 | 3,60 | 3,75 | 3,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,14▼ | 1,31 | 1,21 | 1,32 | 1,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,6 %▲ | 0,4 % | 7,3 % | 7,4 % | 8,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,6 %▲ | 0,3 % | 6,6 % | 6,4 % | 8,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▲ | −3,1 % | 2,9 % | 3,3 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,8 %▲ | 43,3 % | 45,3 % | 43,2 % | 39,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 914 804
- Resultat per ansatt, kroner
- 106 865
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
URMAKERMESTER MAGNE GRØTTELAND AS5,6 %
9,6 mill. 5 ansatte 2025
0 %2468
TAVEX GULL OG SØLV AS3,4 % 858,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Gullfunn AS4,0 % 435,9 mill.384 ansatte 2025
URMAKERMESTER MAGNE GRØTTELAND AS5,6 % 9,6 mill.5 ansatte 2025
Urmaker Bjerke AS6,3 % 743,2 mill.120 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.770.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frode Grøtteland | 1966 |
| Styrets leder | Frode Grøtteland | 1966 |
| Styremedlem | Thomas Grøtteland | 1972 |
| Varamedlem | Magne Grøtteland | 1937 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | NUMBERS AS919 948 329 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRODE GRØTTELAND60,0 %f. 1966 · Hafrsfjord · 60 ordinære aksjer
- Thomas Grøtteland40,0 %f. 1972 · Sola · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Protid AS6,06 %980 049 248 · 14 ordinære aksjer
- Sandnes Sentrum AS0,25 %959 258 503 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.