- Org.nr.
- 911 880 865
- Adresse
- Kjøpmannsgata 11, 7013 Trondheim
- Hovedeier
- ASR HOLDING AS, 71 %
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat181 0671,0 % margin
Årsresultat17 1890,1 % margin
Egenkapital662 72412,2 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
Utbrudd Performance Marketing AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 880 865
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 16.04.2013
- Registrert
- 29.04.2013
- Adresse
- Kjøpmannsgata 11, 7013 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Utbrudd Performance Marketing AS911 907 801 · TRONDHEIM8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby tjenester tilknyttet digital markedsføring, samt tjenester som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 686 933 | - | - | - | 22 557 574 |
| Annen driftsinntekt | 920 523 | - | - | - | 206 917 |
| Sum driftsinntekter | 18 607 456 | 19 396 693 | 23 668 859 | 23 621 245 | 22 764 492 |
| Varekostnad | 6 689 554 | - | 13 007 153 | 13 340 628 | 12 627 091 |
| Lønnskostnad Il, | 8 192 282 | - | - | - | 7 622 622 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 2 439 | 7 317 | 9 400 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 109 068 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 435 485 | - | 2 111 105 | 2 920 765 | 2 194 492 |
| Sum driftskostnader | 18 426 389 | 18 435 404 | 22 211 276 | 25 559 462 | 22 453 605 |
| Driftsresultat | 181 067 | 961 289 | 1 457 584 | −1 938 216 | 310 887 |
| Annen renteinntekt | 90 886 | - | - | - | 451 |
| Annen finansinntekt | 1 217 | - | - | - | 7 452 |
| Sum finansinntekter | 92 103 | 61 276 | 40 760 | 35 326 | 7 903 |
| Annen rentekostnad | 91 598 | - | - | - | 34 210 |
| Annen finanskostnad | 6 434 | - | - | - | 2 687 |
| Sum finanskostnader | 98 032 | 14 005 | 63 331 | 38 422 | 36 897 |
| Netto finans | −5 930 | 47 271 | −22 571 | −3 096 | −28 994 |
| Resultat før skatt | - | 1 008 559 | 1 435 013 | −1 941 313 | 281 894 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 128 073 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 153 821 |
| Resultat før skattekostnad | 175 137 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 157 948 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 17 189 | 891 383 | 1 435 013 | −1 941 313 | 153 821 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 350 000 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 17 189 | - | - | - | −196 179 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 153 821 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 475 932 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | - | 9 755 |
| Sum varige driftsmidler | 475 932 | - | - | - | 9 755 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 029 861 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 029 861 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 505 793 | 856 876 | 300 000 | 2 439 | 9 755 |
| Kundefordringer | 3 481 493 | - | - | - | 3 850 345 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 494 764 |
| Andre kortsiktige fordringer | 236 572 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 718 065 | - | - | - | 4 345 109 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 217 554 | - | - | - | 1 243 614 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 217 554 | - | - | - | 1 243 614 |
| Sum omløpsmidler | 3 935 619 | 3 309 870 | 4 256 261 | 3 980 857 | 5 588 723 |
| Sum eiendeler | 5 441 412 | 4 166 746 | 4 556 261 | 3 983 296 | 5 598 478 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 9 334 | - | - | - | 9 334 |
| Sum innskutt egenkapital | 109 334 | 109 334 | 109 334 | 109 334 | 109 334 |
| Annen egenkapital | 553 390 | - | - | - | 151 118 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 553 390 | 536 201 | −355 182 | −1 790 195 | 151 118 |
| Sum egenkapital | 662 724 | 645 535 | −245 848 | −1 680 861 | 260 452 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 1 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | 1 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 398 612 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 398 612 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 880 491 | - | - | - | 2 150 813 |
| Betalbar skatt | 157 948 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 131 024 | - | - | - | 1 531 928 |
| Utbytte | - | - | - | - | 350 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 211 902 | - | - | - | 1 305 285 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 380 076 | 3 521 211 | 4 802 109 | 5 664 156 | 5 338 026 |
| Sum gjeld | 4 778 688 | 3 521 211 | 4 802 109 | 5 664 157 | 5 338 027 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 441 412 | - | - | - | 5 598 478 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,90▼ | 0,94 | 0,89 | 0,70 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,21▲ | 5,45 | −19,53 | −3,37 | 20,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,7 %▼ | 23,4 % | 35,1 % | −39,7 % | 5,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▼ | 5,0 % | 6,2 % | −8,2 % | 1,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▼ | 4,6 % | 6,1 % | −8,2 % | 0,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,2 %▼ | 15,5 % | −5,4 % | −42,2 % | 4,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 325 932
- Resultat per ansatt, kroner
- 22 633
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Utbrudd Performance Marketing AS1,0 %
18,6 mill. 8 ansatte 2025
0 %246
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
Utbrudd Performance Marketing AS1,0 % 18,6 mill.8 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.262 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.55 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Rønningen | 1983 |
| Styrets leder | Anders Rønningen | 1983 |
| Revisor | E.K. REVISJON AS990 455 376 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ASR HOLDING AS71,0 %Trondheim · 71 ordinære aksjer
- ABL HOLDING AS18,0 %Heimdal · 18 ordinære aksjer
- Mattson Holding AS11,0 %Ranheim · 11 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ASR HOLDING AS
- Utbrudd Performance Marketing AS71,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.