- Org.nr.
- 812 110 772
- Adresse
- Fjelldalsvegen 222, 3721 Skien
Driftsresultat−165 464ikke oppgitt
Årsresultat−241 884ikke oppgitt
Egenkapital4 315 029100,0 % av eiendelene
Utsikten Holding Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 812 110 772
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 11.06.2013
- Registrert
- 09.07.2013
- Adresse
- Fjelldalsvegen 222, 3721 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å eie aksjer i andre selskaper.
Tidligere navn
- PAVELSEN & LIA HOLDING AS09.07.2013 til 17.02.2014
- KNUT HÅVARD PAVELSEN HOLDING AS17.02.2014 til 18.03.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 165 464 | 51 944 | 59 075 | 38 597 | 49 749 |
| Sum driftskostnader | 165 464 | 51 944 | 59 075 | 38 597 | 49 749 |
| Driftsresultat | −165 464 | −51 944 | −59 075 | −38 597 | −49 749 |
| Annen renteinntekt | - | 19 163 | 38 431 | - | - |
| Annen finansinntekt | 186 103 | 310 423 | 466 436 | 159 374 | 7 487 744 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 180 190 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 366 293 | 329 586 | 504 867 | 159 374 | 7 487 744 |
| Annen finanskostnad | 442 713 | 2 530 763 | 30 000 | 1 018 208 | 6 756 |
| Sum finanskostnader | 442 713 | 2 530 763 | 30 000 | 1 018 208 | 6 756 |
| Netto finans | −76 420 | −2 201 177 | 474 867 | −858 834 | 7 480 988 |
| Resultat før skatt | −241 884 | −2 253 120 | 415 792 | −897 431 | 7 431 238 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −4 027 | 7 623 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 415 792 | −893 404 | 7 423 615 |
| Årsresultat | −241 884 | −2 253 120 | 415 792 | −893 404 | 7 423 615 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 900 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 6 523 615 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −241 884 | −2 253 120 | 415 792 | −893 404 | - |
| Totalresultat | −241 884 | −2 253 120 | 415 792 | −893 404 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 160 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 255 792 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −241 884 | −2 253 120 | - | −893 404 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −241 884 | −2 253 120 | 415 792 | −893 404 | 7 423 615 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 559 402 | 908 420 | 1 108 213 | 665 980 | 605 980 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 559 402 | 908 420 | 1 108 213 | 665 980 | 605 980 |
| Sum anleggsmidler | 1 559 402 | 908 420 | 1 108 213 | 665 980 | 605 980 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 9 118 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 269 290 | 120 000 | 8 618 | - |
| Sum fordringer | - | 269 290 | 120 000 | 8 618 | 9 118 |
| Markedsbaserte aksjer | - | 1 018 872 | 1 938 879 | 5 695 132 | 6 640 788 |
| Andre finansielle instrumenter | 1 591 422 | 1 566 122 | 1 366 558 | 10 000 | 10 000 |
| Sum investeringer | 1 591 422 | 2 584 994 | 3 305 437 | 5 705 132 | 6 650 788 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 215 386 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 164 205 | 804 191 | 2 287 075 | 196 489 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 164 205 | 804 191 | 2 287 075 | 196 489 | 215 386 |
| Sum omløpsmidler | 2 755 627 | 3 658 475 | 5 712 512 | 5 910 239 | 6 875 292 |
| Sum eiendeler | 4 315 029 | 4 566 895 | 6 820 725 | 6 576 219 | 7 481 272 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 4 215 029 | 4 456 913 | 6 710 033 | 6 454 241 | 7 347 645 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 215 029 | 4 456 913 | 6 710 033 | 6 454 241 | 7 347 645 |
| Sum egenkapital | 4 315 029 | 4 556 913 | 6 810 033 | 6 554 241 | 7 447 645 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 4 027 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 4 027 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 4 027 |
| Leverandørgjeld | - | 9 981 | 9 981 | 9 981 | 9 981 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 7 623 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 710 | - | 11 996 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 9 981 | 10 691 | 21 977 | 29 600 |
| Sum gjeld | - | 9 981 | 10 691 | 21 977 | 33 627 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 315 029 | 4 566 895 | 6 820 725 | 6 576 219 | 7 481 272 |
| kr 2 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 366,54 | 534,33 | 268,93 | 232,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,5 %▼ | 4,9 % | 6,7 % | 1,7 % | 99,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Håvard Pavelsen | 1969 |
| Styrets leder | Knut Håvard Pavelsen | 1969 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT HÅVARD PAVELSEN100,0 %f. 1969 · Skien · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- LA BODEGA SKIEN AS29,0 %927 181 452 · 7 499 ordinære aksjer
- Induct AS0,30 %992 036 230 · 92 432 ordinære aksjer
- EQON AS0,27 %920 882 935 · 29 ordinære aksjer
- GLEX AS0,17 %921 891 601 · 15 000 ordinære aksjer
- Desert Control AS0,14 %919 415 630 · 164 500 ordinære aksjer
- AINIR CYCLOTRONICS AS0,05 %932 918 501 · 1 988 ordinære aksjer
- Wakandi Holding AS0,04 %929 392 086 · 68 232 ordinære aksjer
- Greenpowerhub AS0,02 %922 133 905 · 1 500 ordinære aksjer
- HORDE AS0,01 %921 695 322 · 1 875 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.