- Org.nr.
- 991 392 785
- Adresse
- Nore og Uvdal Næringspark, 3632 Uvdal
- Bransje
- Saging og høvling av tre
UVDAL BIOENERGI AS er et aksjeselskap innen saging og høvling av tre, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 392 785
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 11.04.2007
- Registrert
- 17.07.2007
- Adresse
- Nore og Uvdal Næringspark, 3632 Uvdal
- Kommune
- Nore Og Uvdal
- Aksjekapital
- 464 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- UVDAL BIOENERGI AS896 587 722 · NORE OG UVDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, fordeling, formidling, distribusjon og salg av varme og energi, samt råvarer for dette. Herunder salg, utleie, formidling av tilknyttede varer, tjenester og anlegg som naturlig faller sammen med dette. Herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 339 632 | 1 079 348 | 1 024 159 | 618 019 | 570 591 |
| Annen driftsinntekt | 6 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 339 638 | 1 079 351 | 1 024 159 | 618 019 | 570 591 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −296 270 | −34 685 | 273 055 | 123 140 | −118 500 |
| Varekostnad | 1 480 457 | 922 516 | 539 035 | 194 985 | 526 398 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 56 411 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 56 409 | 56 409 | 56 409 | 56 411 | - |
| Annen driftskostnad | 100 171 | 67 816 | 126 526 | 72 625 | 43 646 |
| Sum driftskostnader | 1 340 766 | 1 012 056 | 995 025 | 447 161 | 507 954 |
| Driftsresultat | −1 128 | 67 295 | 29 135 | 170 858 | 62 637 |
| Annen renteinntekt | 281 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 281 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 72 350 | 107 014 | 127 631 | 109 686 | 131 478 |
| Sum finanskostnader | 72 350 | 107 014 | 127 631 | 109 686 | 131 478 |
| Netto finans | −72 069 | −107 014 | −127 631 | −109 686 | −131 478 |
| Resultat før skatt | - | - | −98 496 | 61 172 | −68 841 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −98 496 | 61 172 | −68 841 |
| Resultat før skattekostnad | −73 197 | −39 719 | - | - | - |
| Årsresultat | −73 197 | −39 719 | −98 496 | 61 172 | −68 841 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −73 197 | −39 719 | −98 496 | 61 172 | −68 841 |
| Totalresultat | −73 197 | −39 719 | −98 496 | 61 172 | - |
| Udekket tap | −73 197 | −39 719 | −98 496 | 61 172 | −68 841 |
| Sum overføringer og disponeringer | −73 197 | −39 719 | −98 496 | 61 172 | −68 841 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 791 162 | 1 847 571 | 1 903 980 | 1 960 389 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 791 162 | 1 847 571 | 1 903 980 | 1 960 389 | 2 016 800 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 792 162 | 1 848 571 | 1 904 980 | 1 961 389 | 2 017 800 |
| Varer | - | - | - | - | 870 500 |
| Sum varer | 805 260 | 508 990 | 474 305 | 747 360 | 870 500 |
| Kundefordringer | 285 219 | 225 427 | 398 226 | 85 889 | 82 478 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 14 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 505 | 16 345 | 17 170 | 16 336 | - |
| Sum fordringer | 304 724 | 241 772 | 415 396 | 102 225 | 96 478 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 31 364 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 279 | 75 482 | 35 991 | 86 787 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 279 | 75 482 | 35 991 | 86 787 | 31 364 |
| Sum omløpsmidler | 1 112 263 | 826 244 | 925 692 | 936 371 | 998 342 |
| Sum eiendeler | 2 904 425 | 2 674 815 | 2 830 671 | 2 897 760 | 3 016 141 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 2 016 800 |
| Aksjekapital | 464 000 | 464 000 | 464 000 | 464 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 464 000 | 464 000 | 464 000 | 464 000 | 464 000 |
| Udekket tap | 835 320 | 762 122 | 722 404 | 623 908 | 685 080 |
| Sum opptjent egenkapital | −835 320 | −762 122 | −722 404 | −623 908 | −685 080 |
| Sum egenkapital | −371 320 | −298 122 | −258 404 | −159 908 | −221 080 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 488 334 | 809 859 | 1 097 353 | 1 360 654 | 1 624 979 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 488 334 | 809 859 | 1 097 353 | 1 360 654 | 1 624 979 |
| Sum langsiktig gjeld | 488 334 | 809 859 | 1 097 353 | 1 360 654 | 1 624 979 |
| Leverandørgjeld | 487 504 | 231 495 | 204 956 | 117 636 | 89 074 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 17 993 |
| Skyldig offentlige avgifter | 62 253 | 16 849 | 69 415 | 22 127 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 237 654 | 1 914 734 | 1 717 351 | 1 557 250 | 1 505 176 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 787 411 | 2 163 078 | 1 991 722 | 1 697 013 | 1 612 242 |
| Sum gjeld | 3 275 745 | 2 972 937 | 3 089 075 | 3 057 667 | 3 237 221 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 904 425 | 2 674 815 | 2 830 671 | 2 897 760 | 3 016 141 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 464 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,40▲ | 0,38 | 0,46 | 0,55 | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,82▲ | −9,97 | −11,95 | −19,12 | −14,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,0 %▼ | 2,4 % | 1,0 % | 5,8 % | 2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 6,2 % | 2,8 % | 27,6 % | 11,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,5 %▼ | −3,7 % | −9,6 % | 9,9 % | −12,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −12,8 %▼ | −11,1 % | −9,1 % | −5,5 % | −7,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Halvor H Rennehvammen | 1951 |
| Styremedlem | Geir Erik Prestegården | 1961 |
| Styremedlem | Tore Gunnar Bergstøl | 1953 |
| Styremedlem | Tor Endre Lidal Bjønno | 2005 |
| Regnskapsfører | UVDAL REGNSKAPSSERVICE AS944 473 815 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NORE HOLDING AS33,4 %Nore · 774 ordinære aksjer
- Bjønno AS33,3 %Uvdal · 773 ordinære aksjer
- UVDAL TRELAST EIENDOM AS33,3 %Uvdal · 773 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.