- Org.nr.
- 983 222 188
- Telefon
- 90 75 58 11
- Adresse
- Ryensvingen 3, 0680 Oslo
- Hovedeier
- RISA VESTFRA AS, 56 %
Driftsresultat−155 753−14,0 % margin
Årsresultat−139 040−12,5 % margin
Egenkapital309 88557,1 % av eiendelene
VADLA TRYGGHETSBYRÅ AS er et aksjeselskap innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 983 222 188
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.01.2001
- Registrert
- 06.04.2001
- Adresse
- Ryensvingen 3, 0680 Oslo
- Telefon
- 90 75 58 11
- Postadresse
- Postboks 6689 Rodeløkka
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VADLA TRYGGHETSBYRÅ AS983 223 575 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tjenesteyting innen fagområdene svinnforebygging, vakt/sikring.
Tidligere navn
- Sector Sikkerhetsbyrå AS06.04.2001 til 19.01.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 109 500 | 1 111 076 | 1 116 850 | 1 014 617 | 823 200 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 20 445 |
| Sum driftsinntekter | 1 109 500 | 1 111 076 | 1 116 850 | 1 014 617 | 843 645 |
| Varekostnad | 514 709 | 475 038 | 460 353 | 143 958 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 554 910 | 714 471 | 487 078 |
| Lønnskostnad Il, | 403 089 | 426 037 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 347 456 | 368 269 | 434 427 | 428 794 | 368 230 |
| Sum driftskostnader | 1 265 253 | 1 269 344 | 1 449 690 | 1 287 222 | 855 307 |
| Driftsresultat | −155 753 | −158 267 | −332 840 | −272 605 | −11 662 |
| Annen renteinntekt | 16 585 | 22 178 | 17 874 | 10 994 | 12 671 |
| Annen finansinntekt | 241 | 3 425 | 3 578 | 3 596 | 61 |
| Sum finansinntekter | 16 826 | 25 603 | 21 452 | 14 590 | 12 732 |
| Annen rentekostnad | 113 | - | 0 | 2 | - |
| Sum finanskostnader | 113 | 0 | 0 | 2 | - |
| Netto finans | 16 713 | 25 603 | 21 452 | 14 588 | 12 732 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 070 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 070 |
| Resultat før skattekostnad | −139 040 | −132 664 | −311 388 | −258 017 | - |
| Årsresultat | −139 040 | −132 664 | −311 388 | −258 017 | 1 070 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 070 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 070 |
| Annen egenkapital | −139 040 | −132 664 | −311 388 | −258 017 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −311 388 | −258 017 | 1 070 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 93 750 | 19 402 | 40 625 | 448 997 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 809 | 5 172 | 13 188 | 64 157 | 104 407 |
| Sum fordringer | 98 559 | 24 574 | 53 813 | 513 154 | 104 407 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 240 826 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 443 994 | 689 482 | 823 542 | 855 846 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 443 994 | 689 482 | 823 542 | 855 846 | 1 240 826 |
| Sum omløpsmidler | 542 553 | 714 056 | 877 355 | 1 369 000 | 1 345 233 |
| Sum eiendeler | 542 553 | 714 056 | 877 355 | 1 369 000 | 1 345 233 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 209 885 | 348 925 | 481 589 | 792 977 | 1 051 764 |
| Sum opptjent egenkapital | 209 885 | 348 925 | 481 589 | 792 977 | 1 051 764 |
| Sum egenkapital | 309 885 | 448 925 | 581 589 | 892 977 | 1 151 764 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 54 580 | 65 041 | 70 168 | 118 394 | 1 781 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 102 313 |
| Skyldige offentlige avgifter | 104 208 | 93 519 | 93 224 | 161 281 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 73 880 | 106 571 | 132 375 | 196 349 | 89 375 |
| Sum kortsiktig gjeld | 232 668 | 265 131 | 295 766 | 476 024 | 193 469 |
| Sum gjeld | 232 668 | 265 131 | 295 766 | 476 024 | 193 469 |
| Sum egenkapital og gjeld | 542 553 | 714 056 | 877 355 | 1 369 000 | 1 345 233 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,33▼ | 2,69 | 2,97 | 2,88 | 6,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,75▲ | 0,59 | 0,51 | 0,53 | 0,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,1 %▼ | −16,7 % | −27,7 % | −19,0 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,0 %▲ | −14,2 % | −29,8 % | −26,9 % | −1,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,5 %▼ | −11,9 % | −27,9 % | −25,4 % | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,1 %▼ | 62,9 % | 66,3 % | 65,2 % | 85,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VADLA TRYGGHETSBYRÅ AS−14,0 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
VADLA TRYGGHETSBYRÅ AS−14,0 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AVARN SECURITY AS2,2 % 2 659,2 mill.3 631 ansatte 2025
Verisure AS17,1 % 1 353,3 mill.337 ansatte 2025
SECTOR ALARM AS32,7 % 976,0 mill.21 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.090.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steinar Vadla Risa | 1967 |
| Styrets leder | Johny Norland | 1967 |
| Styremedlem | Steinar Vadla Risa | 1967 |
| Varamedlem | Ulf Kenneth Ower | 1968 |
| Regnskapsfører | FINANSTORGET AS989 682 660 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RISA VESTFRA AS56,0 %Oslo · 560 ordinære aksjer
- AS Skan-Kontroll34,0 %Oslo · 340 ordinære aksjer
- Finanstorget DA5,00 %Oslo · 50 ordinære aksjer
- JOHNY NORLAND5,00 %f. 1967 · Oslo · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RISA VESTFRA AS
- VADLA TRYGGHETSBYRÅ AS56,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.