- Org.nr.
- 887 459 282
- Telefon
- 51 80 14 02
- Adresse
- Christies gate 14, 4307 Sandnes
- Hovedeier
- Betong Invest AS, 100 %
Driftsresultat1 286 06710,3 % margin
EBITDA7 697 961før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 393 824−27,2 % margin
Egenkapital11 804 2719,9 % av eiendelene
Vågsgaten 40 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 887 459 282
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 25.10.2004
- Registrert
- 10.11.2004
- Adresse
- Christies gate 14, 4307 Sandnes
- Telefon
- 51 80 14 02
- Postadresse
- c/o Nenor AS, Fabrikkveien 8
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes (988)
- Aksjekapital
- 6 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vågsgaten 40 AS992 573 732 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og utvikle eiendommer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 10 709 951 | 8 846 628 | 6 686 556 | 12 020 418 | 11 419 248 |
| Annen driftsinntekt | 1 777 132 | 1 051 353 | 1 601 274 | 1 930 861 | 1 268 499 |
| Sum driftsinntekter | 12 487 083 | 9 897 981 | 8 287 830 | 13 951 279 | 12 687 747 |
| Avskrivning på driftsmidler | - | - | 2 998 517 | 2 634 000 | 2 634 000 |
| Avskrivning av driftsmidler | 6 411 894 | 4 779 829 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 789 122 | 3 995 505 | 5 313 538 | 4 820 341 | 3 480 960 |
| Sum driftskostnader | 11 201 016 | 8 775 334 | 8 312 055 | 7 454 341 | 6 114 960 |
| Driftsresultat | 1 286 067 | 1 122 647 | −24 225 | 6 496 937 | 6 572 787 |
| Annen renteinntekt | 17 854 | 44 888 | 23 397 | 10 652 | 1 405 |
| Sum finansinntekter | 17 854 | 44 888 | 23 397 | 10 652 | 1 405 |
| Annen rentekostnad | 5 647 393 | 5 090 671 | 3 805 299 | 2 495 865 | 1 511 300 |
| Sum finanskostnader | 5 647 393 | 5 090 671 | 3 805 299 | 2 495 865 | 1 511 300 |
| Netto finans | −5 629 539 | −5 045 783 | −3 781 902 | −2 485 213 | −1 509 895 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 5 062 892 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 127 586 |
| Resultat før skattekostnad | −4 343 472 | −3 923 136 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −949 648 | −849 825 | −824 912 | 891 816 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 981 214 | 3 119 908 | 3 935 306 |
| Årsresultat | −3 393 824 | −3 073 311 | −2 981 214 | 3 119 908 | 3 935 306 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −3 393 824 | −3 073 311 | −2 981 214 | 3 119 908 | 3 935 306 |
| Totalresultat | −3 393 824 | −3 073 311 | −2 981 214 | 3 119 908 | 3 935 306 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 3 700 000 |
| Avsatt til / fra annen egenkapital | - | - | −2 981 214 | 3 119 908 | 235 306 |
| Overført fra annen egenkapital | −3 393 824 | −3 073 311 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 393 824 | −3 073 311 | −2 981 214 | 3 119 908 | 3 935 306 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 114 953 692 | 113 792 968 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 114 953 692 | 113 792 968 | 105 595 199 | 100 626 538 | 101 777 203 |
| Sum anleggsmidler | 114 953 692 | 113 792 968 | 105 595 199 | 100 626 538 | 101 777 203 |
| Kundefordringer | 97 583 | - | 18 637 | 166 342 | 157 183 |
| Andre kortsiktige fordringer | 312 616 | 274 916 | 1 077 724 | 743 809 | 447 108 |
| Sum fordringer | 410 199 | 406 933 | 1 096 361 | 910 151 | 604 291 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 398 598 | 9 797 073 | 1 398 570 | 422 301 | 4 346 440 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 398 598 | 9 797 073 | 1 398 570 | 422 301 | 4 346 440 |
| Sum omløpsmidler | 3 808 797 | 10 204 006 | 2 494 931 | 1 332 452 | 4 950 731 |
| Sum eiendeler | 118 762 489 | 123 996 974 | 108 090 130 | 101 958 989 | 106 727 934 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 105 595 199 | 100 626 538 | 101 777 203 |
| Aksjekapital | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 5 115 797 | 4 921 549 | 4 921 549 |
| Overkurs | 59 000 | 59 000 | 59 000 | 59 000 | 59 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 5 115 797 | 5 115 797 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 11 674 797 | 11 674 797 | 11 674 797 | 11 480 549 | 11 480 549 |
| Annen egenkapital | 129 474 | 3 523 298 | 6 596 610 | 9 577 824 | 6 457 916 |
| Sum opptjent egenkapital | 129 474 | 3 523 298 | 6 596 610 | 9 577 824 | 6 457 916 |
| Sum egenkapital | 11 804 271 | 15 198 095 | 18 271 407 | 21 058 373 | 17 938 465 |
| Utsatt skatt | 2 952 728 | 3 902 376 | 4 752 201 | 5 522 325 | 5 590 141 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 952 728 | 3 902 376 | 4 752 201 | 5 522 325 | 5 590 141 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 99 000 000 | 99 000 000 | 80 074 810 | - | 77 174 261 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 584 776 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 102 584 776 | 99 000 000 | 80 074 810 | 73 095 068 | 77 174 261 |
| Sum langsiktig gjeld | 105 537 504 | 102 902 376 | 84 827 011 | - | 82 764 402 |
| Leverandørgjeld | 361 270 | 1 341 315 | 507 216 | 520 518 | 563 269 |
| Betalbar skatt | - | - | 1 | 959 633 | 1 195 756 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 7 732 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 059 444 | 4 555 187 | 4 484 495 | 795 340 | 4 266 042 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 420 713 | 5 896 502 | 4 991 712 | 2 283 223 | 6 025 067 |
| Sum gjeld | 106 958 218 | 108 798 878 | 89 818 723 | 80 900 616 | 88 789 469 |
| Sum egenkapital og gjeld | 118 762 489 | 123 996 974 | 108 090 130 | 101 958 989 | 106 727 934 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,68▲ | 1,73 | 0,50 | 0,58 | 0,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,06▲ | 7,16 | 4,92 | 3,84 | 4,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,1 %▲ | 1,0 % | −0,0 % | 6,2 % | 6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,3 %▼ | 11,3 % | −0,3 % | 46,6 % | 51,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −27,2 %▲ | −31,0 % | −36,0 % | 22,4 % | 31,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,9 %▼ | 12,3 % | 16,9 % | 20,7 % | 16,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vågsgaten 40 AS10,3 %
12,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vågsgaten 40 AS10,3 % 12,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sven Christian Ulvatne | 1960 |
| Styrets leder | Lars Christian Blåsternes | 1975 |
| Styremedlem | Fred Skaarland | 1960 |
| Styremedlem | Bård Frøyland | 1973 |
| Revisor | IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS989 048 732 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Betong Invest AS100,0 %Sandnes · 6 500 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Betong Invest AS
- Vågsgaten 40 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.