- Org.nr.
- 917 385 025
- Adresse
- Falkeveien 8B, 3475 Sætre
Driftsresultat331 83986,3 % margin
Årsresultat318 57282,8 % margin
Egenkapital226 41087,0 % av eiendelene
Vågslid ved AS er et aksjeselskap innen produksjon av fast brensel av vegetabilsk biomasse, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 385 025
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 15.06.2016
- Registrert
- 28.06.2016
- Adresse
- Falkeveien 8B, 3475 Sætre
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vågslid ved AS913 610 644 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og salg av ved, entreprenørverksemd med egne anleggssmaskiner, herunder brøyting og strøing, utleige av arbeidskraft og det som naturleg høyrer saman med dette, samt investering i aksjar og andelar i andre selskap som har økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 364 218 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 1 695 |
| Sum driftsinntekter | 384 538 | 2 840 | 332 919 | 727 344 | 365 914 |
| Varekostnad | - | - | - | 114 793 | 207 265 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 25 133 | 14 497 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 19 480 | 131 930 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 282 557 | 272 278 |
| Sum driftskostnader | 52 699 | 124 470 | 417 710 | 441 963 | 625 970 |
| Driftsresultat | 331 839 | −121 630 | −84 791 | 285 381 | −260 056 |
| Anna renteinntekt | - | - | - | - | 76 |
| Sum finansinntekter | 549 | 1 255 | 669 | 159 | 76 |
| Annan rentekostnad | - | - | - | - | 9 347 |
| Sum finanskostnader | - | 4 003 | 311 | 10 498 | 9 347 |
| Netto finans | 548 | −2 748 | 358 | −10 339 | −9 271 |
| Resultat før skatt | 332 387 | −124 378 | −84 433 | 275 041 | −269 327 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 25 947 | 2 464 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −271 791 |
| Årsresultat | 318 572 | −124 378 | −84 433 | 249 094 | −271 791 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −271 791 |
| Udekt tap | - | - | - | - | −228 696 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −43 094 |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | - | - | −271 791 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 62 368 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 27 050 |
| Sum varige driftsmiddel | - | - | - | - | 89 418 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 33 150 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | - | - | - | 33 150 |
| Sum anleggsmiddel | - | 0 | 14 090 | 89 209 | 122 568 |
| Varer | - | - | - | - | 60 800 |
| Sum varer | - | - | - | - | 60 800 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 24 116 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 7 456 |
| Sum krav | - | - | - | - | 31 572 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 618 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | - | - | - | 1 618 |
| Sum omløpsmiddel | 260 152 | 46 148 | 194 552 | 130 245 | 93 990 |
| Sum eiendeler | 260 152 | 46 148 | 208 642 | 219 454 | 216 558 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekt tap | - | - | - | - | 228 696 |
| Sum opptent eigenkapital | 126 410 | −192 162 | −67 785 | 20 400 | −228 696 |
| Sum egenkapital | 226 410 | −92 162 | 32 215 | 120 400 | −128 696 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | - | - | - | 44 265 |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | - | - | - | 44 265 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 815 | 0 | 0 | 0 | 44 265 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 85 321 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 215 669 |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 927 | 138 310 | 176 426 | 99 056 | 300 990 |
| Sum gjeld | 33 742 | 138 310 | 176 426 | 99 056 | 345 255 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | - | - | - | 216 558 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,06▲ | 0,33 | 1,10 | 1,31 | 0,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▲ | −1,50 | 5,48 | 0,82 | −2,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 217,0 %▲ | −94,5 % | −39,3 % | 131,0 % | −120,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 86,3 %▲ | −4 282,7 % | −25,5 % | 39,2 % | −71,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 82,8 %▲ | −4 379,5 % | −25,4 % | 34,2 % | −74,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 87,0 %▲ | −199,7 % | 15,4 % | 54,9 % | −59,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vågslid ved AS86,3 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
ARBA ONE AS−86,6 % 94,9 mill.26 ansatte 2025
SOLØR BIOENERGI VARME AS−5,6 % 317,0 mill.13 ansatte 2025
Moelven Pellets AS−2,7 % 194,0 mill.9 ansatte 2025
Vågslid ved AS86,3 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.260.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Eivind Melum Stølan | 1975 |
| Regnskapsfører | ECIT CONSULTA AS954 231 313 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EVA HELEN ELSHAUG100,0 %f. 1969 · Mjøndalen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.