- Org.nr.
- 990 404 887
- Telefon
- 97791630
- Adresse
- Ole Bulls vei 12, 1472 Fjellhamar
Driftsresultat−26 187ikke oppgitt
Årsresultat703 398ikke oppgitt
Egenkapital5 243 139100,0 % av eiendelene
VAKUR AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 404 887
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 12.10.2006
- Registrert
- 26.10.2006
- Adresse
- Ole Bulls vei 12, 1472 Fjellhamar
- Telefon
- 97791630
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.valur.no
Underenheter
1
- VAKUR AS928 584 518 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utfører byggeledelse, projektstyring og dertil nærliggende oppgaver.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 26 187 | 39 757 | 30 011 | 29 557 | 38 777 |
| Sum driftskostnader | 26 187 | 39 757 | 30 011 | 29 557 | 74 014 |
| Driftsresultat | −26 187 | −39 757 | −30 011 | −29 557 | −49 116 |
| Annen renteinntekt | 2 011 | 40 | 19 | 2 | 10 |
| Annen finansinntekt | 745 748 | 32 000 | 100 445 | - | - |
| Sum finansinntekter | 747 759 | 32 040 | 100 464 | 2 | 10 |
| Annen rentekostnad | 18 174 | 22 814 | 7 454 | 19 144 | 14 161 |
| Sum finanskostnader | 18 174 | 22 814 | 7 454 | 19 144 | 14 161 |
| Netto finans | 729 585 | 9 226 | 93 010 | −19 141 | −14 151 |
| Resultat før skatt | - | - | 62 999 | −48 698 | −63 266 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 62 999 | −48 698 | −63 266 |
| Resultat før skattekostnad | 703 398 | −30 531 | - | - | - |
| Årsresultat | 703 398 | −30 531 | 62 999 | −48 698 | −63 266 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 703 398 | −30 531 | 62 999 | −48 698 | −63 266 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −63 266 |
| Totalresultat | 703 398 | −30 531 | 62 999 | −48 698 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 62 999 | −48 698 | - |
| Ordinært utbytte | 741 702 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −38 304 | −30 531 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 703 398 | −30 531 | 62 999 | −48 698 | −63 266 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 24 898 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 24 898 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 35 237 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 003 643 | - | 6 063 748 | - | 5 856 348 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 189 712 | 6 003 643 | 5 964 643 | 6 063 748 | 5 856 348 |
| Sum anleggsmidler | 5 189 712 | 6 003 643 | 5 964 643 | 6 063 748 | 5 856 348 |
| Kundefordringer | - | - | - | 10 730 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 39 000 | - | 24 898 |
| Sum fordringer | - | - | 39 000 | 10 730 | 24 898 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 53 915 | 46 061 | 56 019 | 2 811 | 5 439 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 53 915 | 46 061 | 56 019 | 2 811 | 5 439 |
| Sum omløpsmidler | 53 915 | 46 061 | 95 019 | 13 541 | 30 337 |
| Sum eiendeler | 5 243 627 | 6 049 704 | 6 059 662 | 6 077 289 | 5 886 685 |
| Aksjekapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | - |
| Overkurs | 11 125 | 11 125 | 11 125 | 11 125 | 11 125 |
| Annen innskutt egenkapital | 3 220 000 | 3 220 000 | 3 220 000 | 3 220 000 | 3 220 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 361 125 | 3 361 125 | 3 361 125 | 3 361 125 | 3 361 125 |
| Annen egenkapital | 1 882 014 | 1 920 318 | 1 950 849 | 1 887 850 | 1 936 548 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 882 014 | 1 920 318 | 1 950 849 | 1 887 850 | 1 936 548 |
| Sum egenkapital | 5 243 139 | 5 281 443 | 5 311 974 | 5 248 975 | 5 297 673 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 488 | - | 1 353 | 1 165 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 1 393 | 1 393 | 1 393 | 14 237 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 766 868 | 746 295 | 825 568 | 573 610 |
| Sum kortsiktig gjeld | 488 | 768 261 | 747 688 | 828 314 | 589 012 |
| Sum gjeld | 488 | 768 261 | 747 688 | 828 314 | 589 012 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 243 627 | 6 049 704 | 6 059 662 | 6 077 289 | 5 886 685 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 130 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 110,48▲ | 0,06 | 0,13 | 0,02 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,15 | 0,14 | 0,16 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,8 %▲ | −0,1 % | 1,2 % | −0,5 % | −0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −197,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −254,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 87,3 % | 87,7 % | 86,4 % | 90,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Oli Vernhardur Antonsson | 1962 |
| Styrets leder | Oli Vernhardur Antonsson | 1962 |
| Varamedlem | Gudrun Haraldsdottir | 1963 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLI VERNHARDUR ANTONSSON100,0 %f. 1962 · Fjellhamar · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FBBA II AS6,15 %925 412 252 · 100 B-aksjer
- FBBA AS4,38 %922 274 304 · 7 150 B-aksjer
- Stingray Holding AS0,15 %989 867 474 · 80 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.