- Org.nr.
- 914 224 071
- Adresse
- Jacob Falcks vei 11, 3120 Nøtterøy
Driftsresultat−10 334ikke oppgitt
Årsresultat−1 743 528ikke oppgitt
Egenkapital1 334 10824,4 % av eiendelene
Valalia Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 224 071
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.09.2014
- Registrert
- 29.09.2014
- Adresse
- Jacob Falcks vei 11, 3120 Nøtterøy
- Kommune
- Færder
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive investeringsvirksomhet i utvalgte selskaper
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 10 334 | - | - | 7 409 | 7 501 |
| Sum driftskostnader | 10 334 | 8 020 | 9 164 | 7 409 | 7 501 |
| Driftsresultat | −10 334 | −8 020 | −9 164 | −7 409 | −7 501 |
| Annen renteinntekt | 1 583 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 97 219 | - | - | - | 594 061 |
| Sum finansinntekter | 98 803 | 142 904 | 103 883 | 103 074 | 594 061 |
| Annen finanskostnad | 1 831 997 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 831 997 | - | - | - | - |
| Netto finans | −1 733 195 | 142 904 | 103 884 | 103 074 | 594 061 |
| Resultat før skatt | - | 134 884 | 94 720 | 95 665 | 586 561 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 586 561 |
| Resultat før skattekostnad | −1 743 528 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −1 743 528 | 134 884 | 94 720 | 94 720 | 586 561 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 586 561 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 743 528 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −1 743 528 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 743 528 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 743 528 | - | - | - | 586 561 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 5 113 168 | - | - | - | 1 000 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 173 651 | - | - | - | 2 277 160 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 446 019 | - | - | - | 3 277 160 |
| Sum anleggsmidler | 5 446 019 | 5 709 735 | 5 209 735 | 4 313 244 | 3 277 160 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 99 809 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 11 091 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 091 | - | - | - | 99 809 |
| Sum omløpsmidler | 11 091 | 265 407 | 113 703 | 195 474 | 99 809 |
| Sum eiendeler | 5 457 110 | 5 975 141 | 5 323 438 | 4 508 718 | 3 376 969 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 304 108 | - | - | - | 2 722 368 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 304 108 | 3 047 637 | 2 912 753 | 2 818 033 | 2 722 368 |
| Sum egenkapital | 1 334 108 | 3 077 637 | 2 942 753 | 2 848 033 | 2 752 368 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 123 001 | - | - | - | 624 601 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 123 001 | 2 897 505 | 2 380 685 | 1 660 685 | 624 601 |
| Sum gjeld | 4 123 001 | 2 897 505 | 2 380 685 | 1 660 685 | 624 601 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 457 110 | - | - | - | 3 376 969 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,09 | 0,05 | 0,12 | 0,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,09▲ | 0,94 | 0,81 | 0,58 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,5 %▼ | 2,4 % | 1,9 % | 2,4 % | 17,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,4 %▼ | 51,5 % | 55,3 % | 63,2 % | 81,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjarne Tarjei Haugen | 1961 |
| Styrets leder | Bjarne Tarjei Haugen | 1961 |
| Styremedlem | Trude Østby Dahl | 1960 |
| Regnskapsfører | TALLVERKET AS991 142 487 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TRUDE ØSTBY DAHL50,0 %f. 1960 · Nøtterøy · 15 ordinære aksjer
- Bjarne Tarjei Haugen50,0 %f. 1961 · Nøtterøy · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Thermax Holding AS13,8 %926 590 782 · 262 627 ordinære aksjer
- Promiso AS5,00 %918 268 944 · 50 ordinære aksjer
- Boinnova AS3,22 %914 217 474 · 1 643 ordinære aksjer
- Esmart Systems AS0,03 %998 927 854 · 2 586 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.