- Org.nr.
- 932 457 040
- Telefon
- 61 35 99 99
- Adresse
- Alpinvegen 55, 2910 Aurdal
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat1 223 6977,0 % margin
EBITDA3 056 333før av- og nedskrivninger
Årsresultat126 4120,7 % margin
Egenkapital8 492 64123,9 % av eiendelene
Valdres Alpinsenter AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 1976.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 457 040
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 28.06.1976
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Alpinvegen 55, 2910 Aurdal
- Telefon
- 61 35 99 99
- Kommune
- Nord-aurdal
- Aksjekapital
- 297 000
- Ansatte
- 75
- Hjemmeside
- www.valdresalpin.no
Underenheter
1
- Valdres Alpinsenter AS972 216 240 · NORD-AURDAL75 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Anlegg og drift av skiheiser.
Tidligere navn
- AS Norefjell Ski- og Friluftssenter12.03.1995 til 12.02.2003
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 378 754 | 17 680 885 | 17 322 775 | 13 476 082 | 11 144 417 |
| Annen driftsinntekt | 102 406 | 186 425 | 245 944 | 428 026 | 542 322 |
| Sum driftsinntekter | 17 481 160 | 17 867 310 | 17 568 719 | 13 904 108 | 11 686 738 |
| Varekostnad | 1 979 185 | 1 608 076 | 1 235 996 | 1 066 304 | 767 934 |
| Lønnskostnad | 5 839 131 | 6 274 830 | 5 505 771 | 4 639 879 | 3 203 231 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 832 636 | 1 793 222 | 1 547 427 | 1 288 806 | 1 367 880 |
| Annen driftskostnad | 6 606 511 | 6 872 083 | 6 992 449 | 5 495 802 | 4 562 221 |
| Sum driftskostnader | 16 257 463 | 16 548 211 | 15 281 643 | 12 490 791 | 9 901 267 |
| Driftsresultat | 1 223 697 | 1 319 099 | 2 287 076 | 1 413 317 | 1 785 471 |
| Annen renteinntekt | 2 091 | 1 972 | 1 304 | - | 119 |
| Annen finansinntekt | 5 643 | 23 713 | 30 361 | 20 597 | 24 213 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 1 | 51 666 |
| Annen rentekostnad | 1 070 496 | 612 112 | 404 239 | 144 605 | 98 768 |
| Annen finanskostnad | - | 4 655 | 3 145 | 4 391 | 8 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | −1 062 762 | −591 082 | −375 718 | −128 400 | −126 110 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 659 361 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 368 319 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 160 935 | 728 016 | 1 911 358 | 1 284 917 | - |
| Skattekostnad | 34 523 | 164 278 | 423 836 | 286 624 | - |
| Årsresultat | 126 412 | 563 738 | 1 487 522 | 998 293 | 1 291 042 |
| Totalresultat | 126 412 | 563 738 | 1 487 522 | 998 293 | 1 291 042 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 126 412 | 563 738 | 1 487 522 | 998 293 | 1 291 042 |
| Sum overføringer og disponeringer | 126 412 | 563 738 | 1 487 522 | 998 293 | 1 291 042 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 27 294 000 | 19 562 000 | 18 922 200 | 14 435 900 | 10 455 300 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 640 000 | 1 552 300 | 1 310 900 | 1 244 300 | 1 712 400 |
| Sum varige driftsmidler | 28 934 000 | 21 114 300 | 20 233 100 | 15 680 200 | 12 167 700 |
| Andre fordringer | 200 008 | 400 000 | 600 000 | 800 000 | 1 250 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 200 008 | 400 000 | 600 000 | 800 000 | 1 250 000 |
| Sum anleggsmidler | 29 134 008 | 21 514 300 | 20 833 100 | 16 480 200 | 13 417 700 |
| Varer | 1 206 622 | 1 076 463 | 1 105 652 | 978 262 | 92 750 |
| Sum varer | 1 206 622 | 1 076 463 | 1 105 652 | 978 262 | 92 750 |
| Kundefordringer | 2 644 013 | 2 214 681 | 2 432 300 | 1 797 656 | 1 275 514 |
| Sum fordringer | 3 393 566 | 2 412 110 | 2 758 555 | 2 193 821 | 1 474 671 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 839 520 | 1 383 976 | 1 591 098 | 1 425 923 | 1 023 104 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 839 520 | 1 383 976 | 1 591 098 | 1 425 923 | 1 023 104 |
| Sum omløpsmidler | 6 439 708 | 4 872 550 | 5 455 305 | 4 598 005 | 2 590 525 |
| Sum eiendeler | 35 573 716 | 26 386 850 | 26 288 405 | 21 078 205 | 16 008 225 |
| Selskapskapital | 297 000 | 297 000 | 297 000 | 297 000 | 297 000 |
| Overkurs | 1 175 958 | 1 175 958 | 1 175 958 | 1 175 958 | 1 175 958 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 472 958 | 1 472 958 | 1 472 958 | 1 472 958 | 1 472 958 |
| Annen egenkapital | 7 019 683 | 6 893 271 | - | - | 3 843 718 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 019 683 | 6 893 271 | 6 329 533 | 4 842 011 | 3 843 718 |
| Sum egenkapital | 8 492 641 | 8 366 229 | 7 802 491 | 6 314 969 | 5 316 676 |
| Utsatt skatt | 163 357 | 128 834 | 134 113 | 94 917 | 108 737 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 163 357 | 128 834 | 134 113 | 94 917 | 108 737 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 000 000 | 9 625 000 | 10 000 000 | 3 116 694 | 3 616 686 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 510 261 | 2 437 549 | 2 532 024 | 5 734 349 | 2 583 279 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 17 510 261 | 12 062 549 | 12 532 024 | 8 851 043 | 6 199 965 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 5 824 710 | 1 958 152 | 2 191 718 | 2 020 116 | 895 215 |
| Betalbar skatt | - | 169 557 | 384 640 | 300 444 | 403 607 |
| Skyldige offentlige avgifter | 182 750 | 205 043 | 151 746 | 150 799 | 150 506 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 399 997 | 3 496 486 | 3 091 674 | 3 345 917 | 2 933 518 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 407 457 | 5 829 238 | 5 819 778 | - | 4 382 847 |
| Sum gjeld | 27 081 075 | 18 020 621 | 18 485 915 | 14 763 236 | 10 691 549 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 573 716 | - | 26 288 405 | - | 16 008 225 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,68▼ | 0,84 | 0,94 | - | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,19▲ | 2,15 | 2,37 | 2,34 | 2,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,9 %▼ | 5,0 % | 9,7 % | 7,6 % | 11,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▼ | 7,4 % | 13,0 % | 10,2 % | 15,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▼ | 3,2 % | 8,5 % | 7,2 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,9 %▼ | 31,7 % | 29,7 % | 30,0 % | 33,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 233 082
- Resultat per ansatt, kroner
- 16 316
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valdres Alpinsenter AS7,0 %
17,5 mill. 75 ansatte 2025
0 %255075100
Valdres Alpinsenter AS7,0 % 17,5 mill.75 ansatte 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.434 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.56 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Kulhuset | 1970 |
| Styrets leder | Petter Røed | 1967 |
| Styremedlem | Sverre Monsen Sejersted | 1960 |
| Styremedlem | Eivind Akervold | 1961 |
| Revisor | VALDRESREVISORENE AS992 897 104 | - |
| Regnskapsfører | KOMPLETTØKONOMI AS935 017 971 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PUNIS AS35,0 %Oslo · 35 000 ordinære aksjer
- Lomtjednet AS27,5 %Fagernes · 27 500 ordinære aksjer
- BANCO AS27,5 %Sandvika · 27 500 ordinære aksjer
- Harald Kulhuset10,0 %f. 1970 · Aurdal · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.