- Org.nr.
- 917 053 480
- Telefon
- 61 36 42 00
- Adresse
- Skrautvålsvegen 15, 2900 Fagernes
- Hovedeier
- Gudbrandsdølen Dagningen AS, 100 %
- Bransje
- Utgivelse av aviser
Driftsresultat2 388 5058,2 % margin
EBITDA2 652 253før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 320 9327,9 % margin
Egenkapital7 253 87135,2 % av eiendelene
VALDRES MEDIA AS er et aksjeselskap innen utgivelse av aviser, stiftet 1903.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 053 480
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 09.04.1903
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Skrautvålsvegen 15, 2900 Fagernes
- Telefon
- 61 36 42 00
- Postadresse
- Postboks 954
- Kommune
- Nord-aurdal
- Aksjekapital
- 3 097 334
- Ansatte
- 21
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALDRES MEDIA AS991 278 419 · NORD-AURDAL21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utgi avisa Valdres, som er et partipolitisk uavhengig organ for de seks Valdres-kommunene. Avisa benytter begge målformer.
Tidligere navn
- AS Valdres og Valdres Trykkeri12.03.1995 til 29.06.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Opplagsinntekter | 21 008 437 | 20 604 301 | 20 731 736 | 20 345 556 | 20 206 539 |
| Annonseinntekter | 7 987 568 | 8 104 192 | 9 740 589 | 10 906 445 | 11 185 268 |
| Distribusjonsinntekter | - | 942 341 | 1 948 018 | 2 312 833 | 2 489 944 |
| Annen driftsinntekt | 205 236 | −13 272 | 116 922 | 174 703 | 103 313 |
| Sum driftsinntekter | 29 201 241 | 29 637 562 | 32 537 265 | 33 739 537 | 33 985 064 |
| Varekostnad | 7 207 624 | 9 819 442 | 11 974 869 | 10 994 376 | 10 222 852 |
| Lønnskostnad | 12 275 013 | 12 561 298 | 14 745 293 | 13 981 267 | 14 223 999 |
| Avskrivning | 263 748 | 273 885 | 273 885 | 274 823 | 224 540 |
| Annen driftskostnad | 7 066 351 | 6 490 101 | 6 712 668 | 6 792 955 | 7 775 135 |
| Sum driftskostnader | 26 812 736 | 29 144 726 | 33 706 715 | 32 043 421 | 32 446 526 |
| Driftsresultat | 2 388 505 | 492 836 | −1 169 450 | 1 696 116 | 1 538 538 |
| Annen finansinntekt | 595 541 | 659 031 | 558 585 | 231 902 | 35 416 |
| Sum finansinntekter | - | - | 558 585 | 231 902 | 35 416 |
| Annen finanskostnad | 336 | 31 043 | 37 519 | 4 468 | 4 240 |
| Sum finanskostnader | - | - | 37 519 | 4 468 | 4 240 |
| Netto finans | 595 205 | 627 988 | 521 066 | 227 434 | 31 176 |
| Resultat før skatt | - | - | −648 384 | 1 923 550 | 1 569 714 |
| Resultat før skattekostnad | 2 983 710 | 1 120 824 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 662 778 | 241 227 | −136 074 | 430 478 | 352 327 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −512 310 | 1 493 072 | 1 217 387 |
| Årsresultat | 2 320 932 | 879 597 | −512 310 | 1 493 072 | 1 217 387 |
| Ordinært utbytte | 2 350 000 | 900 000 | - | 1 300 000 | 1 200 000 |
| Overføringer annen egenkapital | −29 068 | −20 403 | −512 310 | 193 072 | 17 387 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 320 932 | 879 597 | −512 310 | 1 493 072 | 1 217 387 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 408 704 | 636 951 | 910 837 | 1 184 721 | 1 386 582 |
| Sum varige driftsmidler | 408 704 | - | 910 837 | 1 184 721 | 1 422 272 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 14 216 | 14 216 | 14 216 | 14 216 | 14 216 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 183 535 | - | 11 482 |
| Pensjonsmidler | 2 253 862 | 2 069 282 | 1 348 619 | 1 910 139 | 2 018 495 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 268 078 | 2 083 498 | 1 546 370 | 1 924 355 | 2 044 193 |
| Sum anleggsmidler | 2 676 782 | 2 779 149 | 2 757 134 | 3 272 930 | 3 811 973 |
| Kundefordringer | 827 531 | 1 241 588 | 1 370 692 | 2 203 450 | 1 310 157 |
| Andre fordringer | 655 273 | 1 012 002 | 293 190 | 260 612 | 380 821 |
| Konsernfordringer | 15 769 910 | 13 825 540 | 14 004 710 | 15 823 157 | 16 755 133 |
| Sum fordringer | 17 252 714 | 16 079 130 | 15 668 592 | 18 287 219 | 18 446 111 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 668 078 | 668 078 | 668 078 | 668 078 | 668 078 |
| Sum omløpsmidler | 17 920 792 | 16 747 208 | 16 336 670 | 18 955 297 | 19 114 189 |
| Sum eiendeler | 20 597 574 | 19 526 357 | 19 093 804 | 22 228 227 | 22 926 162 |
| Utsatt skattefordel | - | 58 700 | 299 927 | 163 854 | 340 925 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 58 700 | 299 927 | 163 854 | 345 508 |
| Anlegg under utførelse | - | - | - | - | 35 690 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker | - | - | - | - | 4 583 |
| Aksjekapital | 3 097 334 | 3 097 334 | 3 097 334 | 3 097 334 | 3 097 334 |
| Overkurs | 1 399 830 | 1 399 830 | 1 399 830 | 1 399 830 | 1 399 830 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 497 164 | 4 497 164 | 4 497 164 | 4 497 164 | 4 497 164 |
| Annen egenkapital | 2 756 707 | 2 785 775 | 2 806 178 | 3 318 488 | 3 125 413 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 756 707 | 2 785 775 | 2 806 178 | 3 318 488 | 3 125 413 |
| Sum egenkapital | 7 253 871 | 7 282 939 | 7 303 342 | 7 815 652 | 7 622 577 |
| Pensjonsforpliktelser | 165 168 | 453 267 | 834 207 | 1 105 723 | 1 638 109 |
| Utsatt skatt | 256 673 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 421 841 | 453 267 | 834 207 | 1 105 723 | 1 638 109 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 834 207 | 1 105 723 | 1 638 109 |
| Leverandørgjeld | 1 040 496 | 1 256 360 | 1 313 572 | 1 525 510 | 1 374 912 |
| Betalbar skatt | 347 405 | - | - | 253 407 | 49 757 |
| Skyldige offentlige avgifter | 172 418 | 590 916 | 604 001 | 622 980 | 644 595 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 62 565 | 275 019 | 3 300 |
| Utbytte | 2 350 000 | 900 000 | - | 1 300 000 | 1 200 000 |
| Forskuddsbetalte abonnementsinntekter | 7 586 254 | 7 459 802 | 7 457 771 | 7 634 310 | 8 690 055 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 425 289 | 1 583 073 | 1 518 346 | 1 695 626 | 1 702 857 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 921 862 | 11 790 151 | 10 956 255 | 13 306 852 | 13 665 476 |
| Sum gjeld | 13 343 703 | 12 243 418 | 11 790 462 | 14 412 575 | 15 303 585 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 597 574 | 19 526 357 | 19 093 804 | 22 228 227 | 22 926 162 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,39▼ | 1,42 | 1,49 | 1,42 | 1,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,84▲ | 1,68 | 1,61 | 1,84 | 2,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,9 %▲ | 6,0 % | −3,0 % | 8,5 % | 6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,2 %▲ | 1,7 % | −3,6 % | 5,0 % | 4,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,9 %▲ | 3,0 % | −1,6 % | 4,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 35,2 %▼ | 37,3 % | 38,2 % | 35,2 % | 33,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 390 535
- Resultat per ansatt, kroner
- 113 738
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VALDRES MEDIA AS8,2 %
29,2 mill. 21 ansatte 2025
−20 %−10010
SCHIBSTED MEDIA AS−10,3 % 1 403,0 mill.408 ansatte 2025
VERDENS GANG AS6,5 % 2 008,2 mill.327 ansatte 2025
VALDRES MEDIA AS8,2 % 29,2 mill.21 ansatte 2025
Aftenposten AS9,8 % 1 351,3 mill.229 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 58.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hilde Lysengen Havro | 1975 |
| Styrets leder | Tom Martin Kjelstad Hartviksen | 1978 |
| Styremedlem | Reidar Kjæstad | 1984 |
| Styremedlem | Susanne Marie Holmgren Adensfield | 1992 |
| Varamedlem | Geir Helge Skattebo | 1969 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gudbrandsdølen Dagningen AS100,0 %Lillehammer · 1 548 667 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gudbrandsdølen AS
- Gudbrandsdølen Dagningen AS59,8 %
- NORD-GUDBRANDSDAL MEDIA AS100,0 %
- ALVDAL MIDT I VÆLA AS88,1 %
- TEAM TUR AS66,7 %
- VALDRES MEDIA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 984 801 335 · 1 ordinære aksjer
- Valdres Næringshage AS0,33 %984 023 049 · 1 ordinære aksjer
- NTB AS0,06 %914 797 497 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.