- Org.nr.
- 976 854 101
- Telefon
- 38 34 44 00
- Adresse
- Aanen O. Bergsakers gate 2, 4580 Lyngdal
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat1 053 76512,1 % margin
Årsresultat827 1789,5 % margin
Egenkapital2 323 53356,2 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
VALENTINO MOTE AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 854 101
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 24.10.1996
- Registrert
- 28.10.1996
- Adresse
- Aanen O. Bergsakers gate 2, 4580 Lyngdal
- Telefon
- 38 34 44 00
- Kommune
- Lyngdal
- Aksjekapital
- 125 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALENTINO MOTE AS872 909 192 · LYNGDAL8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse hermed, herunder også eie og drive fast eiendom, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre selskap eller foretak.
Tidligere navn
- Stokke Invest AS01.10.1998 til 04.09.2008
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 725 965 | 8 382 591 | 8 123 726 | 7 945 448 | 6 561 901 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum driftsinntekter | 8 725 965 | 8 382 591 | 8 123 726 | 7 945 448 | 6 591 901 |
| Varekostnad | 4 330 895 | 4 199 978 | 3 859 431 | 3 813 089 | 3 147 647 |
| Lønnskostnad | 2 193 026 | 1 792 468 | 1 658 829 | 1 467 058 | 1 351 743 |
| Ordinær avskrivning | 14 550 | 25 000 | 25 000 | 10 875 | 7 175 |
| Annen driftskostnad | 1 133 730 | 1 113 110 | 1 010 907 | 998 225 | 840 581 |
| Sum driftskostnader | 7 672 200 | 7 130 556 | 6 554 167 | 6 289 247 | 5 347 145 |
| Driftsresultat | 1 053 765 | 1 252 035 | 1 569 559 | 1 656 200 | 1 244 755 |
| Annen renteinntekt | 1 277 | 156 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 6 285 | 6 619 | 4 278 | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 562 | 6 775 | 4 278 | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 201 | 296 | 4 329 | 34 497 | 52 621 |
| Sum finanskostnader | 1 201 | 296 | 4 329 | 34 497 | 52 621 |
| Netto finans | 6 361 | 6 479 | −51 | −34 497 | −52 621 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 569 508 | 1 621 703 | 1 192 134 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 239 615 |
| Resultat før skattekostnad | 1 060 125 | 1 258 514 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 232 947 | 276 838 | 346 109 | 357 703 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 223 399 | 1 264 000 | 952 519 |
| Årsresultat | 827 178 | 981 676 | 1 223 399 | 1 264 000 | 952 519 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 827 178 | 981 676 | 1 223 399 | 1 264 000 | 952 519 |
| Totalresultat | 827 178 | 981 676 | 1 223 399 | 1 264 000 | 952 519 |
| Avsatt til annen egenkapital | 827 178 | 981 676 | 1 223 399 | 1 264 000 | 952 519 |
| Sum overføringer og disponeringer | 827 178 | 981 676 | 1 223 399 | 1 264 000 | 952 519 |
| Utsatt skattefordel | 20 612 | 19 869 | 17 441 | 15 782 | 18 190 |
| Sum immaterielle eiendeler | 20 612 | 19 869 | 17 441 | 15 782 | 18 190 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | 1 000 | 15 550 | 40 550 | 65 550 | 7 175 |
| Sum varige driftsmidler | 1 000 | 15 550 | 40 550 | - | 7 175 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 61 448 | 61 448 | 61 448 | 61 448 | 40 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 61 448 | 61 448 | 61 448 | 61 448 | 40 500 |
| Sum anleggsmidler | 83 060 | 96 867 | 119 439 | 142 779 | 65 865 |
| Sum varer | 1 673 338 | 1 569 974 | 1 295 996 | 1 192 302 | 1 012 155 |
| Andre kortsiktige fordringer | 26 597 | 23 256 | 20 067 | 16 123 | - |
| Sum fordringer | 26 597 | 23 256 | 20 067 | 16 123 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 348 757 | 2 299 738 | 2 355 959 | 1 982 290 | 1 846 307 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 348 757 | 2 299 738 | 2 355 959 | 1 982 290 | 1 846 307 |
| Sum omløpsmidler | 4 048 692 | 3 892 968 | 3 672 022 | 3 190 715 | 2 858 462 |
| Sum eiendeler | 4 131 752 | 3 989 835 | 3 791 461 | 3 333 494 | 2 924 327 |
| Aksjekapital | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Overkurs | - | - | 48 965 | 48 965 | 48 965 |
| Sum innskutt egenkapital | 125 000 | 125 000 | 173 965 | 173 965 | 173 965 |
| Annen egenkapital | 2 198 533 | 2 371 355 | 1 940 714 | 1 617 315 | 953 315 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 198 533 | 2 371 355 | 1 940 714 | 1 617 315 | 953 315 |
| Sum egenkapital | 2 323 533 | 2 496 355 | 2 114 679 | 1 791 280 | 1 127 280 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 680 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 680 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 680 000 |
| Leverandørgjeld | 490 277 | 389 667 | 408 989 | 468 062 | 346 337 |
| Betalbar skatt | 233 690 | 279 266 | 347 768 | 355 295 | 82 394 |
| Skyldige offentlige avgifter | 370 055 | 341 972 | 312 272 | 266 445 | 289 129 |
| Annen kortsiktig gjeld | 714 197 | 482 575 | 607 753 | 452 411 | 399 186 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 808 219 | 1 493 480 | 1 676 782 | 1 542 213 | 1 117 047 |
| Sum gjeld | 1 808 219 | 1 493 480 | 1 676 782 | 1 542 213 | 1 797 047 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 131 752 | 3 989 835 | 3 791 461 | 3 333 493 | 2 924 327 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,24▼ | 2,61 | 2,19 | 2,07 | 2,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,78▲ | 0,60 | 0,79 | 0,86 | 1,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 26,1 %▼ | 32,4 % | 44,2 % | 52,9 % | 42,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,1 %▼ | 14,9 % | 19,3 % | 20,8 % | 18,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,5 %▼ | 11,7 % | 15,1 % | 15,9 % | 14,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 56,2 %▼ | 62,6 % | 55,8 % | 53,7 % | 38,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 090 746
- Resultat per ansatt, kroner
- 131 721
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VALENTINO MOTE AS12,1 %
8,7 mill. 8 ansatte 2025
0 %51015
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 493 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 698 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 522 ansatte 2025
VALENTINO MOTE AS12,1 % 8,7 mill.8 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hilde Tobiassen Årsland | 1974 |
| Styrets leder | Hilde Tobiassen Årsland | 1974 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HILDE TOBIASSEN ÅRSLAND100,0 %f. 1974 · Farsund · 125 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Texcon AS0,22 %912 247 031 · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.