- Org.nr.
- 926 061 682
- Adresse
- Jernbanegata 9, 4340 Bryne
- Hovedeier
- ORSTAD DRIFT AS, 100 %
- Bransje
- Drift av barer
Driftsresultat−87 596−6,5 % margin
EBITDA−47 496før av- og nedskrivninger
Årsresultat−94 258−7,0 % margin
Egenkapital−259 133−53,4 % av eiendelene
VALHALLA BRYNE AS er et aksjeselskap innen drift av barer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 061 682
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 20.09.2020
- Registrert
- 02.12.2020
- Adresse
- Jernbanegata 9, 4340 Bryne
- Postadresse
- c/o Stig Magne Nordbø, Bekkasinvegen 18
- Kommune
- Time
- Næring
- 56.300 Drift av barerDrift av barer i Time (10)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALHALLA BRYNE AS926 115 588 · TIME
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av pub og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, utleie av lokal, mat og drikke.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 353 906 | 1 373 468 | 2 010 965 | 1 962 107 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 353 906 | 1 373 468 | 2 010 965 | 1 962 107 | 249 609 |
| Varekostnad | 248 946 | 433 861 | 658 185 | 482 747 | 83 336 |
| Lønnskostnad | 195 090 | 188 289 | 204 631 | 53 498 | 22 378 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 40 100 | 53 700 | 56 100 | 48 103 | 9 925 |
| Annen driftskostnad | 957 365 | 1 042 408 | 1 172 760 | 1 025 639 | 497 303 |
| Sum driftskostnader | 1 441 502 | 1 718 258 | 2 091 675 | 1 609 988 | 612 942 |
| Driftsresultat | −87 596 | −344 789 | −80 711 | 352 119 | −363 334 |
| Annen rentekostnad | 47 943 | 35 548 | 6 014 | 472 | - |
| Sum finanskostnader | 47 943 | 35 548 | 6 014 | 472 | 2 911 |
| Netto finans | −47 943 | −35 548 | −6 014 | −472 | −2 911 |
| Resultat før skatt | - | - | −86 725 | 351 647 | −366 245 |
| Resultat før skattekostnad | −135 538 | −380 337 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −41 280 | −9 391 | −22 729 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −63 996 | 351 647 | - |
| Årsresultat | −94 258 | −370 946 | −63 996 | 351 647 | −366 245 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −94 258 | −370 946 | −63 996 | 351 647 | - |
| Totalresultat | −94 258 | −370 946 | −63 996 | 351 647 | - |
| Udekket tap | −94 258 | −370 946 | −63 996 | 351 647 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −94 258 | −370 946 | −63 996 | 351 647 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 41 500 | 81 600 | 135 300 | 191 400 | - |
| Sum varige driftsmidler | 41 500 | 81 600 | 135 300 | 191 400 | - |
| Sum anleggsmidler | 41 500 | 81 600 | 135 300 | 191 400 | 143 600 |
| Sum varer | 44 190 | 63 281 | 92 186 | 63 483 | - |
| Kundefordringer | 15 776 | 18 901 | - | 41 901 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 18 266 | 55 539 | 51 034 | - |
| Konsernfordringer | 279 486 | 150 000 | 106 000 | - | - |
| Sum fordringer | 295 262 | 187 167 | 161 540 | 92 935 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 104 574 | 329 111 | 494 770 | 552 929 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 104 574 | 329 111 | 494 770 | 552 929 | - |
| Sum omløpsmidler | 444 027 | 579 560 | 748 496 | 709 347 | 596 974 |
| Sum eiendeler | 485 527 | 661 160 | 883 796 | 900 747 | 740 574 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 146 355 | 113 880 | 82 680 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 176 355 | 143 880 | 112 680 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 435 488 | 455 110 | 84 164 | 20 168 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −435 488 | −455 110 | −84 164 | −20 168 | −371 815 |
| Sum egenkapital | −259 133 | −311 230 | 28 516 | 9 832 | −341 815 |
| Utsatt skatt | - | - | 591 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 591 | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 130 000 | 150 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 130 000 | 150 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 130 000 | 150 000 | 591 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 12 322 | 109 592 | 153 762 | 34 248 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 24 237 | 53 105 | 56 940 | 146 113 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 445 000 | 503 149 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 133 101 | 156 544 | 643 987 | 710 554 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 614 660 | 822 390 | 854 689 | 890 915 | 1 082 389 |
| Sum gjeld | 744 660 | 972 390 | 855 280 | 890 915 | 1 082 389 |
| Sum egenkapital og gjeld | 485 527 | 661 160 | 883 796 | 900 747 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▲ | 0,70 | 0,88 | 0,80 | 0,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,87▲ | −3,12 | 29,99 | 90,61 | −3,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,3 %▲ | −44,6 % | −9,0 % | 42,9 % | −49,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,5 %▲ | −25,1 % | −4,0 % | 17,9 % | −145,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,0 %▲ | −27,0 % | −3,2 % | 17,9 % | −146,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −53,4 %▼ | −47,1 % | 3,2 % | 1,1 % | −46,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VALHALLA BRYNE AS−6,5 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
VALHALLA BRYNE AS−6,5 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLD IRISH PUB NORWAY AS3,0 % 166,7 mill.305 ansatte 2025
PROUD MARY OSLO AS9,5 % 76,1 mill.105 ansatte 2025
OSLO STREET FOOD AS13,4 % 71,7 mill.40 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stig Magne Dommersnes Nordbø | 1981 |
| Styrets leder | Annette Borgli Seldal | 1987 |
| Styremedlem | Stig Magne Dommersnes Nordbø | 1981 |
| Regnskapsfører | JÆREN REGNSKAP AS975 966 992 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ORSTAD DRIFT AS100,0 %Klepp Stasjon · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SMN Invest AS
- ORSTAD DRIFT AS90,0 %
- Møllehagen Restaurant AS100,0 %
- Maestro Sportsbar AS100,0 %
- Maestro Profil AS100,0 %
- VALHALLA BRYNE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.