- Org.nr.
- 919 601 515
- Adresse
- Falkeveien 30, 1357 Bekkestua
Driftsresultat4 272 53077,9 % margin
EBITDA4 303 250før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 429 54362,5 % margin
Egenkapital424 7328,4 % av eiendelene
Valkyriegaten 7 Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 601 515
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.08.2017
- Registrert
- 21.09.2017
- Adresse
- Falkeveien 30, 1357 Bekkestua
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Valkyriegaten 7 Eiendom AS919 708 204 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og drift av eiendommen Valkyriegaten 7, gnr. 215, bnr. 366 i Oslo kommune.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 447 | 22 675 | 750 | 13 094 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 5 013 720 | 4 660 190 | - |
| Husleieinntekt | 5 480 750 | 5 229 130 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 5 484 197 | 5 251 805 | 5 014 470 | 4 673 284 | 4 497 456 |
| Lønnskostnad | 76 817 | 93 799 | 66 865 | 63 325 | 139 429 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 26 185 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 30 720 | 30 712 | 19 600 | 19 600 | - |
| Annen driftskostnad | 1 104 130 | 852 131 | 694 633 | 830 979 | 690 397 |
| Sum driftskostnader | 1 211 667 | 976 642 | 781 098 | 913 904 | 856 011 |
| Driftsresultat | 4 272 530 | 4 275 163 | 4 233 372 | 3 759 380 | 3 641 444 |
| Annen renteinntekt | 124 865 | 117 685 | 80 319 | 29 370 | 8 904 |
| Sum finansinntekter | 124 865 | 117 685 | 80 319 | 29 370 | 8 904 |
| Annen rentekostnad | 545 | 98 | - | - | 1 772 |
| Sum finanskostnader | 545 | 98 | 0 | 0 | 1 772 |
| Netto finans | 124 320 | 117 587 | 80 319 | 29 370 | 7 132 |
| Resultat før skatt | 4 396 850 | 4 392 750 | 4 313 691 | 3 788 750 | 3 648 576 |
| Skattekostnad | 967 307 | 969 106 | 949 371 | 834 112 | 802 686 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 845 890 |
| Årsresultat | 3 429 543 | 3 423 644 | 3 364 319 | 2 954 638 | 2 845 890 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 2 845 890 |
| Ordinært utbytte | 3 450 000 | 3 300 000 | 3 150 000 | 2 910 000 | 3 300 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −454 110 |
| Annen egenkapital | −20 457 | 123 644 | 214 319 | 44 638 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 364 319 | 2 954 638 | 2 845 890 |
| Vidrefakturerte inntekter | - | - | - | - | 10 176 |
| Husleieinntekter | - | - | - | - | 4 487 280 |
| Utsatt skattefordel | 51 527 | 53 669 | 56 788 | 60 437 | 64 672 |
| Sum immaterielle eiendeler | 51 527 | 53 669 | 56 788 | 60 437 | 64 672 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 627 240 | 646 840 | 666 438 | 686 038 | 705 638 |
| Maskiner og anlegg | 33 360 | 44 480 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 660 600 | - | 666 438 | - | 705 638 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 712 127 | 744 989 | 723 226 | 746 475 | 770 310 |
| Kundefordringer | 10 403 | 3 395 | 346 901 | 1 | 159 838 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 13 352 | 0 | - |
| Sum fordringer | 10 403 | 3 395 | 360 253 | 1 | 159 838 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 3 420 791 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 304 523 | 4 162 447 | 3 516 510 | 3 425 633 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 304 523 | 4 162 447 | 3 516 510 | 3 425 633 | 3 420 791 |
| Sum omløpsmidler | 4 314 926 | 4 165 842 | 3 876 762 | 3 425 633 | 3 580 629 |
| Sum eiendeler | 5 027 052 | 4 910 831 | 4 599 988 | 4 172 108 | 4 350 939 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 394 732 | 415 189 | 291 545 | 77 226 | 32 588 |
| Sum opptjent egenkapital | 394 732 | 415 189 | 291 545 | 77 226 | 32 588 |
| Sum egenkapital | 424 732 | 445 189 | 321 545 | 107 226 | 62 588 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −2 444 | - | 2 871 | 202 176 | - |
| Betalbar skatt | 965 164 | 963 265 | 945 362 | 829 290 | 799 255 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 159 096 |
| Skyldige offentlige avgifter | 152 660 | 134 402 | 110 144 | 91 166 | - |
| Utbytte | 3 450 000 | 3 300 000 | 3 150 000 | 2 910 000 | 3 300 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 36 940 | 29 394 | 70 065 | - | 30 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 602 320 | - | 4 278 442 | 4 064 882 | 4 288 351 |
| Sum gjeld | 4 602 320 | 4 465 642 | 4 278 442 | 4 064 882 | 4 288 351 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 027 052 | - | 4 599 988 | 4 172 108 | 4 350 939 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94 | 0,93 | 0,91 | 0,84 | 0,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,84▲ | 10,03 | 13,31 | 37,91 | 68,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 88,5 %▼ | 92,4 % | 98,4 % | 88,9 % | 83,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,9 %▼ | 81,4 % | 84,4 % | 80,4 % | 81,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 62,5 %▼ | 65,2 % | 67,1 % | 63,2 % | 63,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,4 %▼ | 9,1 % | 7,0 % | 2,6 % | 1,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valkyriegaten 7 Eiendom AS77,9 %
5,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Valkyriegaten 7 Eiendom AS77,9 % 5,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fredrik Ludvig Harto | 1960 |
| Styrets leder | Knut Egil Harto | 1958 |
| Styremedlem | Jan Peter Harto | 1955 |
| Styremedlem | Inger Barbara Grimstad | 1962 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
| Regnskapsfører | HARTO REGNSKAPSRÅDGIVNING999 140 386 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Beradi AS26,0 %Oslo · 7 800 ordinære aksjer
- KNUT E. HOLDING AS16,7 %Lommedalen · 4 995 ordinære aksjer
- JAN P HARTO HOLDING AS16,7 %Oslo · 4 995 ordinære aksjer
- HARTO RR HOLDING AS8,70 %Bekkestua · 2 610 ordinære aksjer
- Valkyrie AS8,00 %Oslo · 2 400 ordinære aksjer
- METTE SCHNEIDER AS8,00 %Oslo · 2 400 ordinære aksjer
- FANAB AS8,00 %Blommenholm · 2 400 ordinære aksjer
- FART EIENDOM AS8,00 %Bekkestua · 2 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.