- Org.nr.
- 927 465 663
- Adresse
- Utleirvegen 136, 7036 Trondheim
Driftsresultat−201 492−23,5 % margin
EBITDA−28 011før av- og nedskrivninger
Årsresultat−235 479−27,4 % margin
Egenkapital−401 717−119,7 % av eiendelene
VALLA STUDIO AS er et aksjeselskap innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 465 663
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 15.06.2021
- Registrert
- 26.07.2021
- Adresse
- Utleirvegen 136, 7036 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 59.200 Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptakProduksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Trondheim (158)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALLA STUDIO AS927 485 060 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tjenester innen musikk som studioutleie, produksjon av musikk, konsertopptredener alene og med band.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 858 072 | - | - | 169 400 | - |
| Sum driftsinntekter | 858 072 | 345 500 | 177 250 | 169 400 | - |
| Varekostnad | 325 871 | - | - | 45 400 | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | 2 533 | 2 468 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 23 600 |
| Lønnskostnad Il, | 176 551 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 173 481 | - | - | 186 400 | - |
| Annen driftskostnad | 383 662 | - | - | 113 190 | 94 489 |
| Sum driftskostnader | 1 059 564 | 376 121 | 339 331 | 347 523 | 120 557 |
| Driftsresultat | −201 492 | −30 621 | −162 081 | −178 123 | −120 557 |
| Annen renteinntekt | 38 | - | - | 107 | - |
| Sum finansinntekter | 38 | 4 | 3 | 107 | - |
| Annen rentekostnad | 34 025 | - | - | 39 268 | 19 060 |
| Sum finanskostnader | 34 025 | 47 250 | 49 391 | 39 268 | 19 060 |
| Netto finans | −33 987 | −47 246 | −49 388 | −39 161 | −19 060 |
| Resultat før skatt | - | −77 867 | −211 469 | - | −139 617 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −139 617 |
| Resultat før skattekostnad | −235 479 | - | - | −217 284 | - |
| Årsresultat | −235 479 | −77 867 | −211 469 | −217 284 | 5 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −139 617 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −139 617 |
| Udekket tap | −235 479 | - | - | −217 284 | −139 617 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −217 284 | −139 617 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 480 786 | - |
| Maskiner og anlegg | 72 527 | - | - | 325 317 | 310 418 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 72 527 | - | - | 806 103 | 506 246 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 72 527 | 399 662 | 602 882 | 806 103 | 506 246 |
| Kundefordringer | 209 215 | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 53 859 | - | - | 3 254 | 172 102 |
| Sum fordringer | 263 074 | - | - | 3 254 | 172 102 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | −550 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | - | - | 0 | −550 |
| Sum omløpsmidler | 263 074 | 69 400 | 33 750 | 3 254 | 171 552 |
| Sum eiendeler | 335 600 | 469 062 | 636 632 | 809 357 | 677 798 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 195 828 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 450 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 480 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 881 717 | - | - | 356 901 | 139 617 |
| Sum opptjent egenkapital | −881 717 | −646 238 | −568 371 | −356 901 | −139 617 |
| Sum egenkapital | −401 717 | −616 238 | −538 371 | −326 901 | −109 617 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - | 711 794 | 8 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 592 975 | - | - | 314 644 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 592 975 | - | - | 1 026 438 | 733 226 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 873 569 | 974 331 | 1 026 438 | 733 226 |
| Leverandørgjeld | 83 418 | - | - | 105 193 | 54 189 |
| Skyldige offentlige avgifter | 45 589 | - | - | 4 370 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 15 115 | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 144 342 | 211 730 | 200 672 | 109 821 | 54 189 |
| Sum gjeld | 737 317 | 1 085 299 | 1 175 003 | 1 136 259 | 787 415 |
| Sum egenkapital og gjeld | 335 600 | - | - | 809 358 | 677 798 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,82▲ | 0,33 | 0,17 | 0,03 | 3,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,84▼ | −1,76 | −2,18 | −3,48 | −7,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −50,1 %▼ | −5,5 % | −22,4 % | −23,9 % | −17,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −23,5 %▼ | −8,9 % | −91,4 % | −105,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −27,4 %▼ | −22,5 % | −119,3 % | −128,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −119,7 %▲ | −131,4 % | −84,6 % | −40,4 % | −16,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VALLA STUDIO AS−23,5 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−30 %−20−10010
VALLA STUDIO AS−23,5 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FABEL LYD AS−16,9 % 183,2 mill.16 ansatte 2025
UNIVERSAL MUSIC AS4,2 % 502,7 mill.34 ansatte 2024
SONY MUSIC ENTERTAINMENT NORWAY AS7,1 % 251,6 mill.43 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 59.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Estenstad | 2000 |
| Styrets leder | Anders Estenstad | 1971 |
| Styremedlem | Andreas Estenstad | 2000 |
| Regnskapsfører | ECIT INTUNOR AS981 085 892 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Andreas Estenstad50,0 %f. 2000 · Trondheim · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.