- Org.nr.
- 917 058 628
- Telefon
- 70 25 85 80
- Adresse
- Valldalsvegen 777, 6210 Valldal
Driftsresultat4 714 0476,5 % margin
Årsresultat3 453 1134,7 % margin
Egenkapital42 452 86283,4 % av eiendelene
Ansatte33i Aa‑registeret
Valldal Høvleri AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 1975.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 058 628
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 08.03.1975
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Valldalsvegen 777, 6210 Valldal
- Telefon
- 70 25 85 80
- Kommune
- Fjord
- Aksjekapital
- 124 000
- Hjemmeside
- www.v-h.no
Underenheter
1
- Valldal Høvleri AS871 787 182 · FJORD34 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive omsetjing av trelast, kapitalvarer, hus/hytter og anna fast eigedom, samt drive byggvarebutikk, entreprenørvirksomheit og investering i tilgrensa verksemder.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | 48 776 853 | 36 933 284 | 47 268 272 | 42 621 464 |
| Annen driftsinntekt | - | 1 847 028 | 10 950 | 12 300 | 558 399 |
| Sum driftsinntekter | 72 869 805 | 50 623 881 | 36 944 234 | 47 280 572 | 43 179 863 |
| Varekostnad | - | 22 967 250 | 16 836 078 | 23 154 204 | 23 084 727 |
| Lønnskostnad | - | 17 165 710 | 14 310 117 | 13 750 386 | 11 842 136 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 2 005 457 | 1 840 185 | 1 806 452 | 1 671 656 |
| Annen driftskostnad | - | 4 906 320 | 4 094 624 | 3 902 548 | 3 257 501 |
| Sum driftskostnader | 68 155 758 | 47 044 737 | 37 081 004 | 42 613 591 | 39 856 020 |
| Driftsresultat | 4 714 047 | 3 579 144 | −136 770 | 4 666 981 | 3 323 843 |
| Anna renteinntekt | - | 142 975 | 184 546 | 61 742 | 32 277 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 420 000 | 399 000 |
| Gevinst ved salg av aksjer og andeler | - | - | - | - | 527 283 |
| Sum finansinntekter | 264 976 | 142 975 | 184 546 | 481 742 | 958 561 |
| Annan rentekostnad | - | 60 582 | 3 081 | 2 170 | 11 110 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 17 | - |
| Sum finanskostnader | 547 384 | 60 582 | 3 081 | 2 186 | 11 110 |
| Netto finans | −282 408 | 82 393 | 181 465 | 479 556 | 947 451 |
| Resultat før skatt | 4 431 640 | - | - | 5 146 537 | 4 271 294 |
| Resultat før skattekostnad | - | 3 661 536 | 44 695 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 1 631 607 | 10 351 | 1 042 890 | 752 349 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 4 103 647 | 3 518 945 |
| Årsresultat | 3 453 113 | 2 029 929 | 34 344 | 4 103 647 | 3 518 945 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | 2 029 929 | 34 344 | 4 103 647 | 3 518 945 |
| Totalresultat | - | 2 029 929 | 34 344 | 4 103 647 | 3 518 945 |
| Ordinært utbytte | - | 496 000 | 465 000 | 465 000 | 434 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −430 656 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 533 929 | - | 3 638 647 | 3 084 945 |
| Sum overføringar og disponeringar | - | 2 029 929 | 34 344 | 4 103 647 | 3 518 945 |
| Tomter, bolighus ol. | - | 5 778 161 | 5 782 761 | 5 740 361 | 5 740 361 |
| Bygninger | - | 4 420 907 | 4 682 534 | 4 479 002 | 4 868 702 |
| Transportmidler | - | 6 691 110 | 4 815 017 | 3 807 995 | 4 610 093 |
| Maskiner og utstyr | - | - | - | 670 330 | 623 630 |
| Driftsløsøre, inventar ol. | - | 1 124 084 | 1 111 680 | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | - | 18 014 263 | 16 391 991 | 14 697 688 | 15 842 786 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 3 775 504 | 3 775 504 | 3 775 504 | 2 545 504 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | 3 775 504 | 3 775 504 | 3 775 504 | 2 545 504 |
| Sum anleggsmiddel | 17 818 209 | 21 789 767 | 20 167 495 | 18 473 192 | 18 388 290 |
| Sum varer | - | 24 487 539 | 10 329 103 | 7 932 264 | 6 109 580 |
| Kundefordringer | - | 2 982 904 | 2 916 819 | 4 384 421 | 2 018 630 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 2 089 926 | 1 547 263 | 1 793 682 | 1 688 798 |
| Sum krav | - | 5 072 830 | 4 464 082 | 6 178 103 | 3 707 428 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 3 673 415 | 10 065 897 | 12 743 020 | 11 829 486 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 3 673 415 | 10 065 897 | 12 743 020 | 11 829 486 |
| Sum omløpsmiddel | 33 100 653 | 33 233 784 | 24 859 082 | 26 853 387 | 21 646 494 |
| Sum eiendeler | 50 918 863 | 55 023 551 | 45 026 577 | 45 326 579 | 40 034 784 |
| Aksjekapital | - | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 | 124 000 |
| Annen egenkapital | - | 39 384 149 | 37 850 220 | 38 280 876 | 34 642 228 |
| Sum opptent eigenkapital | 42 328 862 | 39 384 149 | 37 850 220 | 38 280 876 | 34 642 228 |
| Sum egenkapital | 42 452 862 | 39 508 149 | 37 974 220 | 38 404 876 | 34 766 228 |
| Utsett skatt | - | 1 180 857 | 220 719 | 308 448 | 219 764 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | 1 180 857 | 220 719 | 308 448 | 219 764 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | 7 614 838 | - | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | 7 614 838 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 951 462 | 8 795 695 | 220 719 | 308 448 | 219 764 |
| Leverandørgjeld | - | 651 706 | 2 988 989 | 242 454 | 174 108 |
| Betalbar skatt | - | 671 469 | 98 080 | 954 206 | 758 376 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 2 447 883 | 1 465 292 | 2 791 648 | 1 807 339 |
| Utbytte | - | 496 000 | 465 000 | 465 000 | 434 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 2 452 649 | 1 814 277 | 2 159 947 | 1 874 968 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 514 539 | 6 719 707 | 6 831 639 | 6 613 255 | 5 048 791 |
| Sum gjeld | 8 466 001 | 15 515 402 | 7 052 358 | 6 921 703 | 5 268 555 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 55 023 551 | 45 026 577 | 45 326 579 | 40 034 784 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,40▼ | 4,95 | 3,64 | 4,06 | 4,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,39 | 0,19 | 0,18 | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,4 %▲ | 7,4 % | 0,1 % | 12,1 % | 10,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,5 %▼ | 7,1 % | −0,4 % | 9,9 % | 7,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | 4,0 % | 0,1 % | 8,7 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,4 %▲ | 71,8 % | 84,3 % | 84,7 % | 86,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 208 176
- Resultat per ansatt, kroner
- 142 850
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valldal Høvleri AS6,5 %
72,9 mill. 33 ansatte 2025
−10 %−50510
MAXBO AS−5,2 % 4 451,3 mill.1 188 ansatte 2025
JULA NORGE AS4,1 % 3 364,0 mill.1 005 ansatte 2025
BILTEMA NORGE AS5,0 % 5 644,1 mill.1 845 ansatte 2025
Valldal Høvleri AS6,5 % 72,9 mill.33 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.520.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Rune Heggen | 1965 |
| Styrets leder | Odd Rune Heggen | 1965 |
| Styremedlem | Cato Magnus Heggen | 1973 |
| Styremedlem | Håkon Myklebust | 1970 |
| Revisor | MØRE REVISJON AS928 555 194 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ODD RUNE HEGGEN21,0 %f. 1965 · Valldal · 13 ordinære aksjer
- KNUT PALMAR GJERDE17,7 %f. 1952 · Valldal · 11 ordinære aksjer
- GEIR ARNE SYLTE11,3 %f. 1963 · Valldal · 7 ordinære aksjer
- Halvard Omenås11,3 %f. 1951 · Valldal · 7 ordinære aksjer
- LEIF ERLING HEGGEN8,06 %f. 1940 · Valldal · 5 ordinære aksjer
- CATO MAGNUS HEGGEN8,06 %f. 1973 · Valldal · 5 ordinære aksjer
- Ingebrigt Elling Heggen6,45 %f. 1958 · Valldal · 4 ordinære aksjer
- LAILA MARIE HEGGEN LYSE6,45 %f. 1961 · Stranda · 4 ordinære aksjer
- Torgeir Myklebust3,23 %f. 1971 · Valldal · 2 ordinære aksjer
- HÅKON MYKLEBUST3,23 %f. 1970 · Valldal · 2 ordinære aksjer
- + 1 andre3,23 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fjordfast AS6,35 %928 601 382 · 3 000 ordinære aksjer
- Byggtorget MG Holding AS2,09 %916 738 498 · 2 500 ordinære aksjer
- ARENA OVERØYE AS0,14 %988 784 966 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.