- Org.nr.
- 914 217 997
- Adresse
- Grefsen allé 28C, 0488 Oslo
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat85 09585,1 % margin
Årsresultat1 060 351
Egenkapital4 034 19997,4 % av eiendelene
VALLE TANGEN AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 217 997
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.10.2014
- Registrert
- 11.11.2014
- Adresse
- Grefsen allé 28C, 0488 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VALLE TANGEN AS914 449 502 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper og sammenslutninger, investeringer i og drift av fast eiendom, salg av konsulent- og rådgivningstjenester, samt andre aktiviteter i naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen driftskostnad | 14 905 | 9 486 | 9 087 | 8 256 | 8 888 |
| Sum driftskostnader | 14 905 | 9 486 | 9 087 | 8 256 | 8 888 |
| Driftsresultat | 85 095 | 90 514 | 90 913 | 91 744 | 91 112 |
| Inntekt på andre investeringer | 1 000 000 | 500 000 | - | 300 000 | - |
| Annen finansinntekt | - | 42 | 18 147 | 29 | - |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | - | 4 066 | −32 263 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 50 688 | 267 766 | 875 083 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 822 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 65 | 642 | 12 | 657 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 12 | 657 | 2 035 |
| Netto finans | 1 000 757 | 503 466 | 50 676 | 267 109 | 873 048 |
| Resultat før skatt | - | - | 141 589 | 358 853 | 964 160 |
| Resultat før skattekostnad | 1 085 852 | 593 980 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 22 933 | - | 22 026 | - | 25 390 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 121 560 | 336 827 | - |
| Årsresultat | 1 060 351 | 571 047 | 121 560 | 336 827 | 938 770 |
| Overføringer annen egenkapital | 1 060 351 | 571 047 | 121 560 | 336 827 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 060 351 | 571 047 | 121 560 | 336 827 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 | 3 015 000 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 157 304 | 281 737 | - |
| Sum investeringer | - | - | 157 304 | 281 737 | - |
| Kundefordringer | 125 000 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 1 000 822 | - | - | 300 000 | - |
| Sum fordringer | 1 125 822 | - | - | 300 000 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 651 | 125 463 | 23 390 | 143 466 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 127 473 | 125 463 | 180 694 | 725 203 | 1 231 611 |
| Sum eiendeler | 4 142 473 | 3 140 463 | 3 195 694 | 3 740 203 | 4 246 611 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 4 004 199 | 3 043 848 | 3 122 801 | 3 649 241 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 004 199 | 3 043 848 | 3 122 801 | 3 649 241 | 4 162 413 |
| Sum egenkapital | 4 034 199 | 3 073 848 | 3 152 801 | 3 679 241 | 4 192 413 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 25 501 | 22 933 | 20 029 | 22 026 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 21 260 | 22 669 | 22 864 | 22 936 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 61 513 | 21 013 | - | 16 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 108 274 | 66 615 | 42 893 | 60 962 | 54 198 |
| Sum gjeld | 108 274 | 66 615 | 42 893 | 60 962 | 54 198 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 142 473 | 3 140 463 | 3 195 694 | 3 740 203 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,41▲ | 1,88 | 4,21 | 11,90 | 22,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▲ | 0,02 | 0,01 | 0,02 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,3 %▼ | 18,8 % | 4,1 % | 9,0 % | 22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 85,1 %▼ | 90,5 % | 90,9 % | 91,7 % | 91,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 060,4 %▲ | 571,0 % | 121,6 % | 336,8 % | 938,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,4 %▼ | 97,9 % | 98,7 % | 98,4 % | 98,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VALLE TANGEN AS85,1 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
VALLE TANGEN AS85,1 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inge Valle Tangen | 1974 |
| Styrets leder | Inge Valle Tangen | 1974 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 ØSTFOLD AKERSHUS REGNSKAPSHUSET AS967 122 610 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGE VALLE TANGEN100,0 %f. 1974 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- APOTEKET I SON AS50,0 %991 728 147 · 500 ordinære aksjer
- SON APOTEKLAB AS50,0 %915 540 104 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.