- Org.nr.
- 991 407 596
- Adresse
- Daneljordet 9, 8656 Mosjøen
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat183 2757,3 % margin
Årsresultat179 5797,1 % margin
Egenkapital3 042 65275,2 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Valter Svendsen AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 407 596
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 15.06.2007
- Registrert
- 16.08.2007
- Adresse
- Daneljordet 9, 8656 Mosjøen
- Kommune
- Vefsn
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Vefsn (36)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Valter Svendsen AS971 923 237 · VEFSN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av anleggsmidler samt investering i fast eiendom, andre selskaper og verdipapirer.
Tidligere navn
- Valter Svendsen Holding AS16.08.2007 til 02.10.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 512 696 | 1 941 572 | 1 291 790 |
| Sum driftskostnader | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 183 275 | 182 738 | −367 853 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 230 621 | 214 574 | −354 391 |
| Årsresultat | 179 579 | 167 367 | −276 425 |
| Sum anleggsmidler | 1 682 043 | 1 786 845 | 1 595 470 |
| Sum omløpsmidler | 2 363 900 | 2 127 426 | 2 223 897 |
| Sum eiendeler | 4 045 943 | 3 914 271 | 3 819 367 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 942 652 | 2 763 073 | 2 595 706 |
| Sum egenkapital | 3 042 652 | 2 863 073 | 2 695 706 |
| Sum langsiktig gjeld | 307 372 | 469 241 | 606 752 |
| Sum kortsiktig gjeld | 443 776 | 291 306 | 206 449 |
| Sum gjeld | 1 003 291 | 1 051 198 | 1 123 661 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,33▼ | 7,30 | 10,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▼ | 0,37 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,6 %▼ | 4,7 % | −9,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,3 %▼ | 9,4 % | −28,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,1 %▼ | 8,6 % | −21,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,2 %▲ | 73,1 % | 70,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Valter Svendsen AS7,3 %
2,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
Valter Svendsen AS7,3 % 2,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Valter Svendsen | 1942 |
| Styrets leder | Helge Svendsen | 1978 |
| Styremedlem | Valter Svendsen | 1942 |
| Regnskapsfører | INORD REGNSKAP AS933 333 744 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Valter Svendsen70,0 %f. 1942 · Mosjøen · 70 000 ordinære aksjer
- HELGE SVENDSEN30,0 %f. 1978 · Mosjøen · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.