- Org.nr.
- 922 858 349
- Adresse
- Stokkahagen 27, 4022 Stavanger
- Bransje
- Juridisk tjenesteyting
Driftsresultat−3 688ikke oppgitt
Årsresultat−9 073ikke oppgitt
Egenkapital7 6264,4 % av eiendelene
Valudia Holding AS er et aksjeselskap innen juridisk tjenesteyting, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 858 349
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 14.05.2019
- Registrert
- 06.06.2019
- Adresse
- Stokkahagen 27, 4022 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i verdipapirer, fast eiendom og andre selskap særlig innen rettshjelpstjenester og der tilhørende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 3 688 | −192 | 3 970 | 258 | 57 |
| Sum driftskostnader | 3 688 | −192 | 3 970 | 258 | 57 |
| Driftsresultat | −3 688 | 192 | −3 970 | −258 | −57 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 11 000 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 11 000 | 0 | 20 000 | 0 |
| Annen rentekostnad | 5 385 | 5 385 | - | - | 4 384 |
| Sum finanskostnader | 5 385 | 5 385 | 5 385 | 4 635 | 4 384 |
| Netto finans | −5 385 | 5 615 | −5 385 | 15 365 | −4 384 |
| Resultat før skatt | - | - | −9 355 | 15 107 | −4 441 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −4 441 |
| Resultat før skattekostnad | −9 073 | 5 807 | - | - | - |
| Årsresultat | −9 073 | 5 807 | −9 355 | 15 107 | −4 441 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −9 073 | 5 807 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −9 073 | 5 807 | - | - | - |
| Udekket tap | −9 074 | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 5 807 | - | - | −4 441 |
| Sum overføringer og disponeringer | −9 073 | 5 807 | - | - | −4 441 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 109 614 | 109 614 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 139 614 | 139 614 | - | - | 109 614 |
| Sum anleggsmidler | 139 614 | 139 614 | 139 614 | 139 614 | 109 614 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 16 158 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 1 119 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | 11 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 12 119 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 34 433 | 26 003 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 433 | 26 003 | - | - | 16 158 |
| Sum omløpsmidler | 34 433 | 38 122 | 26 930 | 30 900 | 16 158 |
| Sum eiendeler | 174 047 | 177 736 | 166 544 | 170 514 | 125 772 |
| Aksjer i Justify AS | - | - | - | - | 109 614 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Øreavrunding | −1 | −1 | - | - | - |
| Udekket tap | 22 374 | 13 300 | - | - | 24 858 |
| Sum opptjent egenkapital | −22 374 | −13 300 | −19 107 | −9 752 | −24 858 |
| Sum egenkapital | 7 626 | 16 700 | 10 893 | 20 248 | 5 142 |
| Gjeld til eier | - | - | - | - | 120 631 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 134 609 | 134 609 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 134 609 | 134 609 | - | - | 120 631 |
| Sum langsiktig gjeld | 134 609 | 134 609 | 134 609 | 134 609 | 120 631 |
| Annen kortsiktig gjeld | 31 812 | 26 427 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 812 | 26 427 | 21 042 | 15 657 | - |
| Sum gjeld | 166 421 | 161 036 | 155 651 | 150 266 | 120 631 |
| Sum egenkapital og gjeld | 174 047 | 177 736 | - | - | 125 773 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▼ | 1,44 | 1,28 | 1,97 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 21,82▲ | 9,64 | 14,29 | 7,42 | 23,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,1 %▼ | 6,5 % | −2,4 % | 13,3 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,4 %▼ | 9,4 % | 6,5 % | 11,9 % | 4,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anett Aarrestad Ravndal | 1988 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANETT AARRESTAD RAVNDAL100,0 %f. 1988 · Stavanger · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 930 080 209 · 1 000 ordinære aksjer
- Justify AS2,45 %919 951 834 · 5 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.