- Org.nr.
- 997 952 081
- Adresse
- Grømheia 90, 4877 Grimstad
Driftsresultat−21 216−4,0 % margin
Årsresultat−19 887−3,7 % margin
Egenkapital229 76175,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Vanessas Ballettstudio AS er et aksjeselskap innen annen undervisning innenfor kultur, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 952 081
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 24.01.2012
- Registrert
- 01.03.2012
- Adresse
- Grømheia 90, 4877 Grimstad
- Kommune
- Grimstad
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vanessas Ballettstudio AS895 629 642 · GRIMSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Danseundervisning og alt som står i forbindelse med dette, samt annen økonomisk virksomhet, herunder delta i andre selskaper og foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 530 850 | - | - | - | 553 027 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 50 140 |
| Sum driftsinntekter | 530 850 | 478 967 | 497 004 | 544 235 | 603 167 |
| Lønnskostnad | 351 428 | - | - | 347 141 | 340 193 |
| Annen driftskostnad | 200 638 | - | - | 264 097 | 198 598 |
| Sum driftskostnader | 552 066 | 557 537 | 538 616 | 611 238 | 538 791 |
| Driftsresultat | −21 216 | −78 570 | −41 612 | −67 003 | 64 376 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 286 |
| Annen finansinntekt | 1 329 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 329 | 1 607 | 1 140 | 30 | 286 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 6 | −23 | - |
| Resultat før skatt | - | −76 963 | −40 477 | −66 996 | 64 662 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 9 937 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 54 725 |
| Resultat før skattekostnad | −19 887 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −19 887 | −76 963 | −40 477 | −66 996 | 54 725 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 54 725 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 54 725 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 54 725 |
| Annen egenkapital | −19 887 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 41 860 | - | - | - | 29 780 |
| Andre kortsiktige fordringer | 55 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 41 915 | - | - | - | 29 780 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 458 423 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 262 558 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 262 558 | - | - | - | 458 423 |
| Sum omløpsmidler | 304 473 | 318 469 | 395 957 | 437 070 | 488 203 |
| Sum eiendeler | 304 473 | 318 469 | 395 957 | 437 070 | 488 203 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 199 761 | - | - | - | 404 085 |
| Sum opptjent egenkapital | 199 761 | 219 648 | 296 612 | 337 089 | 404 085 |
| Sum egenkapital | 229 761 | 249 648 | 326 612 | 367 089 | 434 085 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 23 133 | - | - | - | 7 739 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 9 937 |
| Skyldige offentlige avgifter | 10 726 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 40 853 | - | - | - | 36 442 |
| Sum kortsiktig gjeld | 74 712 | 68 821 | 69 345 | 69 981 | 54 117 |
| Sum gjeld | 74 712 | 68 821 | 69 345 | 69 981 | 54 117 |
| Sum egenkapital og gjeld | 304 473 | - | - | - | 488 203 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,08▼ | 4,63 | 5,71 | 6,25 | 9,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▲ | 0,28 | 0,21 | 0,19 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,4 %▲ | −21,5 % | −9,7 % | −14,5 % | 13,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,0 %▲ | −16,4 % | −8,4 % | −12,3 % | 10,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▲ | −16,1 % | −8,1 % | −12,3 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,5 %▼ | 78,4 % | 82,5 % | 84,0 % | 88,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vanessas Ballettstudio AS−4,0 %
0,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−5 %051015
Vanessas Ballettstudio AS−4,0 % 0,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
MUSIKKUNDERVISNINGEN NORGE AS−2,2 % 19,1 mill.72 ansatte 2024
STEPS DANSESTUDIO AS7,5 % 17,0 mill.62 ansatte 2025
ART MUSIKAL OG BALLETTSKOLE AS10,5 % 15,3 mill.6 ansatte 2024
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.529.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vanessa Lynda Grandal | 1973 |
| Styrets leder | Vanessa Lynda Grandal | 1973 |
| Varamedlem | Pål Grandal | 1968 |
| Regnskapsfører | FEVIK REGNSKAPSKONTOR AS931 370 545 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VANESSA LYNDA GRANDAL100,0 %f. 1973 · Grimstad · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.