- Org.nr.
- 921 663 366
- Telefon
- 901 00 812
- Adresse
- Porsmyrvegen 13, 6854 Kaupanger
- Hovedeier
- EDDA INVEST HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat719 90266,7 % margin
EBITDA720 272før av- og nedskrivninger
Årsresultat559 39651,8 % margin
Egenkapital315 12422,0 % av eiendelene
Vangestadvegen 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 663 366
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.10.2018
- Registrert
- 05.11.2018
- Adresse
- Porsmyrvegen 13, 6854 Kaupanger
- Telefon
- 901 00 812
- Kommune
- Sogndal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sogndal (191)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vangestadvegen 1 AS921 798 199 · SOGNDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av fast eiendom.
Tidligere navn
- Løland Eiendom II AS05.11.2018 til 13.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 080 000 | 1 374 515 | 1 396 077 | 0 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 668 301 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 080 000 | 1 374 515 | 1 396 077 | 668 301 | 691 119 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 370 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 359 728 | 741 720 | 414 759 | 310 179 | - |
| Sum driftskostnader | 360 098 | 741 720 | 414 759 | 310 179 | 271 510 |
| Driftsresultat | 719 902 | 632 795 | 981 317 | 358 122 | 419 610 |
| Anna renteinntekt | 384 | 895 | 1 842 | 4 028 | - |
| Sum finansinntekter | 384 | 895 | 1 842 | 4 028 | 1 046 |
| Annan rentekostnad | 3 194 | 331 | 1 643 | 27 | - |
| Sum finanskostnader | 3 194 | 331 | 1 643 | 27 | - |
| Netto finans | −2 810 | 564 | 198 | 4 001 | 1 046 |
| Resultat før skatt | 717 091 | 633 359 | 981 515 | 362 123 | 420 656 |
| Skattekostnad | 157 696 | 134 262 | 209 449 | 77 103 | - |
| Årsresultat | 559 396 | 499 097 | 772 066 | 285 020 | 328 334 |
| Ordinært utbytte | - | - | 700 000 | 0 | - |
| Avgjevne konsernbidrag | 618 500 | 390 000 | 624 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −59 104 | 109 097 | −551 934 | 285 020 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | - | 772 066 | 285 020 | - |
| Sum immaterielle eigedelar | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 526 180 | 323 180 | 323 180 | 161 077 | - |
| Sum varige driftsmiddel | 526 180 | 323 180 | 323 180 | 161 077 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmiddel | 526 180 | 323 180 | 323 180 | 161 077 | 161 077 |
| Kundefordringer | 13 358 | 183 003 | 29 364 | 36 642 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 29 431 | 11 198 | 10 044 | 6 190 | - |
| Konsernkrav | 772 500 | 432 500 | 1 542 500 | 0 | - |
| Sum krav | 815 289 | 626 701 | 1 581 908 | 42 832 | - |
| Sum investeringar | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 94 173 | 51 031 | 23 596 | 721 510 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 94 173 | 51 031 | 23 596 | 721 510 | - |
| Sum omløpsmiddel | 909 462 | 677 732 | 1 605 504 | 764 342 | 709 151 |
| Sum eiendeler | 1 435 642 | 1 000 912 | 1 928 684 | 925 419 | 870 228 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 285 124 | 344 228 | 235 131 | 787 065 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 285 124 | 344 228 | 235 131 | 787 065 | 502 044 |
| Sum egenkapital | 315 124 | 374 228 | 265 131 | 817 065 | 532 044 |
| Utsett skatt | 1 849 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetjingar for plikter | 1 849 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 2 351 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 271 317 | 22 111 | 74 708 | 6 747 | - |
| Betalbar skatt | 1 847 | 24 262 | 39 898 | 79 454 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 7 306 | 48 947 | 0 | - |
| Utbytte | - | - | 700 000 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 772 500 | 500 000 | 800 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 73 005 | 73 005 | 0 | 22 153 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 118 670 | 626 684 | 1 663 553 | 108 354 | 335 833 |
| Sum gjeld | 1 120 518 | 626 684 | 1 663 553 | 108 354 | 338 184 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 1 435 642 | 1 000 912 | 1 928 684 | 925 419 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,81▼ | 1,08 | 0,97 | 7,05 | 2,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,56▲ | 1,67 | 6,27 | 0,13 | 0,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 59,1 %▲ | 43,3 % | 68,9 % | 40,3 % | 48,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 66,7 %▲ | 46,0 % | 70,3 % | 53,6 % | 60,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 51,8 %▲ | 36,3 % | 55,3 % | 42,6 % | 47,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,0 %▼ | 37,4 % | 13,7 % | 88,3 % | 61,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vangestadvegen 1 AS66,7 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vangestadvegen 1 AS66,7 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Eivind Dahl | 1956 |
| Styrets leder | Eivind Dahl | 1956 |
| Styremedlem | Gunnhild Olstad Bøyum | 1961 |
| Regnskapsfører | KAUPANGER REKNESKAPSKONTOR AS994 694 448 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EDDA INVEST HOLDING AS100,0 %Kaupanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EDDA INVEST HOLDING AS
- DACO MEKANISKE AS94,3 %
- DACO EIGEDOM AS55,0 %
- Leirvik Fengsel Eiendom AS53,2 %
- Vangestadvegen 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.