- Org.nr.
- 994 431 315
- Adresse
- c/o Sjølyst Utvikling AS, Sjølyst plass 2, 0278 Oslo
- Hovedeier
- Bjerke Industrier AS, 90 %
Driftsresultat2 760 53676,7 % margin
Årsresultat1 858 23451,7 % margin
Egenkapital1 100 0015,3 % av eiendelene
Vangslia Utvikling AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 431 315
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 23.07.2009
- Registrert
- 29.08.2009
- Adresse
- c/o Sjølyst Utvikling AS, Sjølyst plass 2, 0278 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vangslia Utvikling AS926 260 464 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utvikling av fast eiendom, eierskap i andre virksomheter med tilsvarende formål, samt alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 596 937 | 4 100 484 | 2 089 930 | 10 562 719 | 13 834 873 |
| Sum driftsinntekter | 3 596 937 | 4 100 484 | 2 089 930 | 10 562 719 | 13 834 873 |
| Varekostnad | 684 771 | 851 732 | 445 225 | 1 964 915 | 3 759 838 |
| Annen driftskostnad | 151 629 | 262 376 | 622 484 | 604 673 | 987 257 |
| Sum driftskostnader | 836 400 | 1 114 108 | 1 067 709 | 2 569 588 | 4 747 095 |
| Driftsresultat | 2 760 536 | 2 986 376 | 1 022 221 | 7 993 131 | 9 087 778 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 688 670 | 646 965 | 1 030 528 | 964 425 | 313 151 |
| Annen renteinntekt | 135 026 | 145 543 | 255 348 | 246 371 | 84 232 |
| Sum finansinntekter | 823 696 | 792 508 | 1 285 876 | 1 210 796 | 397 383 |
| Annen rentekostnad | 1 201 881 | 1 210 278 | 1 523 663 | 1 375 528 | 579 050 |
| Sum finanskostnader | 1 201 881 | 1 210 278 | 1 523 663 | 1 375 528 | 579 050 |
| Netto finans | −378 185 | −417 770 | −237 787 | −164 732 | −181 667 |
| Resultat før skatt | - | - | 784 434 | 7 828 400 | 8 906 111 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 964 844 |
| Resultat før skattekostnad | 2 382 351 | 2 568 605 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 524 117 | 565 093 | 172 575 | 1 726 648 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 611 859 | 6 101 752 | 6 941 267 |
| Årsresultat | 1 858 234 | 2 003 512 | 611 859 | 6 101 752 | 6 941 267 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 858 234 | 2 003 512 | 611 859 | 6 101 752 | 6 941 267 |
| Totalresultat | 1 858 234 | 2 003 512 | 611 859 | 6 101 752 | 6 941 267 |
| Ordinært utbytte | 2 382 351 | 2 568 605 | 1 884 435 | 7 728 400 | 8 906 111 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 6 966 267 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 858 234 | 2 003 512 | 611 859 | 6 121 752 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −2 382 351 | −2 568 605 | −1 884 435 | −7 748 400 | −8 931 111 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 858 234 | 2 003 512 | 611 859 | 6 101 752 | 6 941 267 |
| Andre langsiktige fordringer | 14 387 860 | 13 429 690 | 11 948 871 | 30 570 962 | 28 070 629 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 387 860 | 13 429 690 | 11 948 871 | 30 570 962 | 28 070 629 |
| Sum anleggsmidler | 14 387 860 | 13 429 690 | 11 948 871 | 30 570 962 | 28 070 629 |
| Aktiverte prosjektkostnader | 3 532 331 | 4 137 842 | 4 849 380 | 2 394 620 | 4 168 688 |
| Sum varer | 3 532 331 | 4 137 842 | 4 849 380 | 2 394 620 | 4 168 688 |
| Kundefordringer | 10 638 | - | - | 9 172 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 939 125 | 3 125 379 | 2 086 043 | 10 665 560 | 9 565 933 |
| Sum fordringer | 2 949 763 | 3 125 379 | 2 086 043 | 10 674 732 | 9 565 933 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 45 132 | 620 411 | 4 973 | 34 106 | 3 936 637 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 45 132 | 620 411 | 4 973 | 34 106 | 3 936 637 |
| Sum omløpsmidler | 6 527 226 | 7 883 632 | 6 940 396 | 13 103 458 | 17 671 259 |
| Sum eiendeler | 20 915 086 | 21 313 322 | 18 889 267 | 43 674 420 | 45 741 888 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 000 001 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 100 001 | 2 000 001 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 001 | 1 100 000 | 1 100 000 | 2 200 001 | 2 100 001 |
| Sum egenkapital | 1 100 001 | 1 100 000 | 1 100 000 | 2 200 001 | 2 100 001 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 000 354 | 15 000 000 | 15 000 000 | 25 000 000 | 25 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 000 354 | 15 000 000 | 15 000 000 | 25 000 000 | 25 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 000 354 | 15 000 000 | 15 000 000 | 25 000 000 | 25 000 000 |
| Leverandørgjeld | 6 750 | 32 400 | 78 672 | 22 764 | 401 111 |
| Utbytte | 2 382 351 | 2 568 605 | 1 884 435 | 7 728 400 | 8 906 111 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 425 630 | 2 612 317 | 826 160 | 8 723 255 | 9 334 665 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 814 731 | 5 213 322 | 2 789 267 | 16 474 419 | 18 641 886 |
| Sum gjeld | 19 815 085 | 20 213 322 | 17 789 267 | 41 474 419 | 43 641 886 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 915 086 | 21 313 322 | 18 889 267 | 43 674 420 | 45 741 888 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,36▼ | 1,51 | 2,49 | 0,80 | 0,95 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,01▼ | 18,38 | 16,17 | 18,85 | 20,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,0 %▼ | 18,8 % | 7,4 % | 20,6 % | 20,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 76,7 %▲ | 72,8 % | 48,9 % | 75,7 % | 65,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 51,7 %▲ | 48,9 % | 29,3 % | 57,8 % | 50,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,3 %▲ | 5,2 % | 5,8 % | 5,0 % | 4,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vangslia Utvikling AS76,7 %
3,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Vangslia Utvikling AS76,7 % 3,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %20406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ola Mæle | 1957 |
| Regnskapsfører | ECIT SERVICES AS993 800 139 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bjerke Industrier AS90,0 %Oslo · 90 001 A-aksjer
- MJØEN EIENDOM HOLDING AS10,00 %Oppdal · 9 999 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bjerke Industrier AS
- Sjølyst Gruppen AS100,0 %
- Vangslia Utvikling AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.