- Org.nr.
- 914 379 857
- Adresse
- Langteigåsen 22, 1274 Oslo
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat44 34926,0 % margin
Årsresultat44 41326,0 % margin
Egenkapital81 07949,2 % av eiendelene
Vapara AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 379 857
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.10.2014
- Registrert
- 30.10.2014
- Adresse
- Langteigåsen 22, 1274 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vapara AS914 388 171 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling av digitale konsepter med dertilhørende salg av varer og tjenester og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 170 750 | - | - | 204 247 | 475 959 |
| Sum driftsinntekter | 170 750 | 77 500 | 166 000 | 204 247 | 475 959 |
| Varekostnad | −26 109 | - | - | 100 597 | 349 462 |
| Annen driftskostnad | 152 510 | - | - | 65 360 | 129 811 |
| Sum driftskostnader | 126 401 | 160 097 | 147 896 | 165 957 | 479 273 |
| Driftsresultat | 44 349 | −82 597 | 18 104 | 38 290 | −3 314 |
| Annen renteinntekt | 64 | - | - | 82 | - |
| Sum finansinntekter | 64 | 496 | 402 | 82 | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 50 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 86 | 0 | 50 |
| Netto finans | 64 | 496 | 316 | 82 | −50 |
| Resultat før skatt | - | −82 101 | 18 420 | - | −3 364 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −1 064 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −2 300 |
| Resultat før skattekostnad | 44 413 | - | - | 38 372 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 10 087 | - |
| Årsresultat | 44 413 | −75 502 | 14 350 | 28 285 | −2 300 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 167 782 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 44 413 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 44 413 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 44 413 | - | - | −139 498 | −2 301 |
| Sum overføringer og disponeringer | 44 413 | - | - | 28 284 | −2 301 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum varige driftsmidler | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 2 332 | - | - | 2 332 | 2 332 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 332 | - | - | 2 332 | 2 332 |
| Sum anleggsmidler | 32 332 | 32 332 | 32 332 | 32 332 | 32 332 |
| Varer | - | - | - | - | 17 474 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | 17 474 |
| Kundefordringer | 13 250 | - | - | 74 625 | 40 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 13 250 | - | - | 74 625 | 40 000 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 119 328 | - | - | 116 780 | 307 404 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 119 328 | - | - | 116 780 | 307 404 |
| Sum omløpsmidler | 132 578 | 101 834 | 234 768 | 191 405 | 364 878 |
| Sum eiendeler | 164 910 | 134 166 | 267 100 | 223 737 | 397 210 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 51 079 | - | - | 67 817 | 207 315 |
| Sum opptjent egenkapital | 51 079 | 6 665 | 82 167 | 67 817 | 207 315 |
| Sum egenkapital | 81 079 | 36 665 | 112 167 | 97 817 | 237 315 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 3 896 | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 33 896 | 30 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 52 792 | - | - | 2 793 | 2 793 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 52 792 | - | - | 2 793 | 2 793 |
| Sum langsiktig gjeld | 52 792 | 32 793 | 39 393 | 36 689 | 32 793 |
| Leverandørgjeld | 14 167 | - | - | 44 708 | 97 734 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 6 191 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 9 987 | - | - | 18 332 | 9 369 |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 885 | - | - | 19 999 | 19 999 |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 039 | 64 707 | 115 539 | 89 230 | 127 102 |
| Sum gjeld | 83 831 | 97 500 | 154 932 | 125 919 | 159 895 |
| Sum egenkapital og gjeld | 164 910 | - | - | 223 736 | 397 210 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,27▲ | 1,57 | 2,03 | 2,15 | 2,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,03▼ | 2,66 | 1,38 | 1,29 | 0,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,7 %▲ | −40,9 % | 7,5 % | 12,4 % | −0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,0 %▲ | −106,6 % | 10,9 % | 18,7 % | −0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 26,0 %▲ | −97,4 % | 8,6 % | 13,8 % | −0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,2 %▲ | 27,3 % | 42,0 % | 43,7 % | 59,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vapara AS26,0 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
Vapara AS26,0 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ståle Eikeri | 1971 |
| Styremedlem | Lukas Christopher Eikeri | 1996 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STÅLE EIKERI100,0 %f. 1971 · Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sportmatic AS33,3 %914 886 864 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.