- Org.nr.
- 925 194 522
- Adresse
- Manneskaret 26B, 4534 Marnardal
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−92 420ikke oppgitt
Årsresultat3 371 170ikke oppgitt
Egenkapital6 389 21399,5 % av eiendelene
Vapequeen AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 194 522
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 12.05.2020
- Registrert
- 15.06.2020
- Adresse
- Manneskaret 26B, 4534 Marnardal
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lindesnes (190)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vapequeen AS925 301 604 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper, investering i fast eiendom og verdipapirer, herunder lånefinansierte investeringer med verdipapirer og valuta og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 92 420 | - | - | 32 168 | 11 |
| Sum driftskostnader | 92 420 | 86 967 | 78 956 | 32 168 | 11 |
| Driftsresultat | −92 420 | 40 845 | 52 014 | −32 168 | 29 989 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 1 349 | - |
| Annen renteinntekt | 117 761 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 3 590 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 707 761 | 68 906 | 3 500 472 | - | - |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 214 999 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 214 999 | 238 211 | 618 | 1 349 | - |
| Netto finans | 3 492 762 | −169 305 | 3 499 854 | −1 349 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −128 459 | 3 551 869 | −33 517 | 29 989 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −33 517 | - |
| Resultat før skattekostnad | 3 400 342 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 29 172 | - | - | - | 5 372 |
| Årsresultat | 3 371 170 | −145 515 | 3 524 741 | −33 517 | 24 617 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 371 170 | - | - | −33 517 | - |
| Totalresultat | 3 371 170 | - | - | −33 517 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −2 033 517 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 371 170 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 371 170 | - | - | −33 517 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 127 812 | 130 970 | - | 30 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 81 673 | - | - | 215 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 3 035 601 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 81 673 | - | - | 3 250 601 | - |
| Sum anleggsmidler | 81 673 | 81 672 | 1 829 473 | 3 250 601 | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 451 705 | - | - | 2 000 000 | - |
| Sum fordringer | 451 705 | - | - | 2 000 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 886 714 | - | - | 1 995 919 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 886 714 | - | - | 1 995 919 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 338 420 | 2 953 427 | 4 062 394 | 3 995 919 | 25 019 |
| Sum eiendeler | 6 420 093 | 3 035 099 | 5 891 867 | 7 246 520 | 55 019 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 6 364 783 | - | - | 5 014 388 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 364 783 | 2 993 613 | 3 239 129 | 5 014 388 | 24 618 |
| Sum egenkapital | 6 389 213 | 3 018 043 | 3 263 559 | 5 038 818 | 49 048 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 708 | - | - | 2 881 | - |
| Utbytte | - | - | - | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 204 821 | - |
| Betalbar skatt | 29 172 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 30 880 | 17 056 | 2 628 308 | 2 207 702 | 5 971 |
| Sum gjeld | 30 880 | 17 056 | 2 628 308 | 2 207 702 | 5 971 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 420 093 | - | - | 7 246 520 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 205,26▲ | 173,16 | 1,55 | 1,81 | 4,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,01 | 0,81 | 0,44 | 0,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 76,5 %▲ | 2,5 % | 54,1 % | −0,9 % | 54,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 32,0 % | 39,7 % | - | 100,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −113,9 % | 2 691,3 % | - | 82,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,5 %▲ | 99,4 % | 55,4 % | 69,5 % | 89,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ruth-Elin Bergum | 1974 |
| Revisor | REVISJON SØR AS943 708 428 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ruth-Elin Bergum100,0 %f. 1974 · Mandal · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 828 038 532 · 15 000 ordinære aksjer
- Smauet AS50,0 %935 234 638 · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.