- Org.nr.
- 923 299 440
- Adresse
- Lomovegen 21, 2640 Vinstra
- Hovedeier
- TINDE HYTTER AS, 80,2 %
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat3 737 25416,3 % margin
EBITDA3 777 393før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 109 93113,6 % margin
Egenkapital4 940 65637,6 % av eiendelene
VARD MUR OG FLIS AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 299 440
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 25.05.2019
- Registrert
- 29.08.2019
- Adresse
- Lomovegen 21, 2640 Vinstra
- Kommune
- Nord-fron
- Næring
- 43.910 Murerarbeid
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VARD MUR OG FLIS AS923 315 799 · NORD-FRON10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Mur og flisarbeid, montering av ovner, peiser og piper, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.
Tidligere navn
- TINDE MUR AS29.08.2019 til 18.07.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 868 632 | 19 400 026 | 16 826 698 | 18 273 846 | 15 788 585 |
| Annen driftsinntekt | 10 964 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 22 879 596 | 19 400 026 | 16 826 698 | 18 273 846 | 15 788 585 |
| Varekostnad | 9 120 827 | 8 229 557 | 7 404 430 | 8 544 385 | 6 441 446 |
| Lønnskostnad | 7 795 842 | 8 054 855 | 6 773 758 | 7 160 571 | 5 672 514 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 40 139 | 46 751 | 312 541 | 285 801 | 193 693 |
| Annen driftskostnad | 2 185 535 | 1 902 263 | 1 816 465 | 1 211 896 | 1 279 066 |
| Sum driftskostnader | 19 142 343 | 18 233 426 | 16 307 194 | 17 202 652 | 13 586 719 |
| Driftsresultat | 3 737 254 | 1 166 600 | 519 504 | 1 071 193 | 2 201 866 |
| Annen renteinntekt | 252 452 | 125 348 | 84 395 | - | - |
| Sum finansinntekter | 252 452 | 125 348 | 84 395 | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 615 | 1 788 | 793 | 898 | 3 146 |
| Sum finanskostnader | 2 615 | 1 788 | 793 | 898 | 3 146 |
| Netto finans | 249 837 | 123 560 | 83 602 | −898 | −3 146 |
| Resultat før skatt | - | - | 603 105 | 1 070 296 | 2 198 720 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 483 718 |
| Resultat før skattekostnad | 3 987 091 | 1 290 159 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 877 160 | 283 835 | 132 683 | 235 543 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 470 422 | 834 753 | 1 715 002 |
| Årsresultat | 3 109 931 | 1 006 324 | 470 422 | 834 753 | 1 715 002 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 109 931 | 1 006 324 | 470 422 | 834 753 | 1 715 002 |
| Totalresultat | 3 109 931 | 1 006 324 | 470 422 | 834 753 | 1 715 002 |
| Ordinært utbytte | 861 489 | - | 500 000 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 687 845 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −439 404 | 1 006 324 | −29 578 | 834 753 | 1 715 002 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 109 931 | 1 006 324 | 470 422 | 834 753 | 1 715 002 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 65 417 | 50 556 | 27 307 | 339 848 | 625 649 |
| Sum varige driftsmidler | 65 417 | - | 27 307 | 339 848 | 625 649 |
| Sum anleggsmidler | 65 417 | 106 574 | 55 998 | 339 848 | 625 649 |
| Sum varer | - | - | 45 174 | - | - |
| Kundefordringer | 1 503 251 | 56 728 | 834 202 | 1 677 291 | 1 242 512 |
| Andre kortsiktige fordringer | 559 771 | 567 125 | 529 016 | 26 353 | 99 781 |
| Konsernfordringer | 46 425 | 5 222 928 | 4 605 256 | 2 769 781 | 1 716 463 |
| Sum fordringer | 2 109 447 | 5 846 780 | 5 968 474 | 4 473 426 | 3 058 756 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 955 922 | 4 615 325 | 2 779 258 | 3 040 672 | 2 921 002 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 955 922 | 4 615 325 | 2 779 258 | 3 040 672 | 2 921 002 |
| Sum omløpsmidler | 13 065 369 | 10 462 105 | 8 792 906 | 7 514 097 | 5 979 758 |
| Sum eiendeler | 13 130 786 | 10 568 679 | 8 848 904 | 7 853 945 | 6 605 407 |
| Utsatt skattefordel | - | 56 018 | 28 691 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 56 018 | 28 691 | - | - |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | 4 440 656 | 4 880 059 | 3 873 735 | 3 903 312 | 3 068 559 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 440 656 | 4 880 059 | 3 873 735 | 3 903 312 | 3 068 559 |
| Sum egenkapital | 4 940 656 | 5 380 059 | 4 373 735 | 4 403 312 | 3 568 559 |
| Utsatt skatt | 63 032 | - | - | 41 987 | 23 680 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 63 032 | - | - | 41 987 | 23 680 |
| Sum langsiktig gjeld | 63 032 | - | 0 | - | 23 680 |
| Leverandørgjeld | 793 804 | 1 914 346 | 1 266 795 | 914 083 | 637 603 |
| Betalbar skatt | - | 311 162 | 203 361 | 217 236 | 462 348 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 557 191 | 1 444 778 | 1 231 386 | 993 439 | 788 110 |
| Utbytte | 861 489 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 445 955 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 468 659 | 1 518 334 | 1 773 627 | 1 283 889 | 1 125 106 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 127 098 | 5 188 620 | 4 475 169 | 3 408 646 | 3 013 167 |
| Sum gjeld | 8 190 130 | 5 188 620 | 4 475 169 | 3 450 633 | 3 036 847 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 130 786 | 10 568 679 | 8 848 904 | 7 853 945 | 6 605 407 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,61▼ | 2,02 | 1,96 | 2,20 | 1,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,66▲ | 0,96 | 1,02 | 0,78 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,7 %▲ | 13,3 % | 7,2 % | 14,8 % | 33,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,3 %▲ | 6,0 % | 3,1 % | 5,9 % | 13,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,6 %▲ | 5,2 % | 2,8 % | 4,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,6 %▼ | 50,9 % | 49,4 % | 56,1 % | 54,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 542 177
- Resultat per ansatt, kroner
- 415 250
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VARD MUR OG FLIS AS16,3 %
22,9 mill. 9 ansatte 2025
−10 %01020
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
VARD MUR OG FLIS AS16,3 % 22,9 mill.9 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Haverstad | 1972 |
| Styrets leder | Frode Henning Fremmegård Killi | 1977 |
| Styremedlem | Anders Haverstad | 1972 |
| Styremedlem | Tore Haverstad | 1968 |
| Styremedlem | Ida Hamilton | 1990 |
| Revisor | GUDBRANDSDAL REVISJON AS979 122 616 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TINDE HYTTER AS80,2 %Vinstra · 4 010 B-aksjer
- Anders Haverstad9,90 %f. 1972 · Sør-fron · 495 A-aksjer
- TINDE HYTTER AS9,90 %Vinstra · 495 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TINDE GRUPPEN AS
- TINDE HYTTER AS100,0 %
- VARD MUR OG FLIS AS80,2 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.