- Org.nr.
- 983 100 147
- Telefon
- 48 14 37 87
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat119 9001,6 % margin
EBITDA238 654før av- og nedskrivninger
Årsresultat134 5931,8 % margin
Egenkapital1 028 05242,4 % av eiendelene
Vassfarbygg AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2001.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 983 100 147
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 16.02.2001
- Registrert
- 12.03.2001
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Telefon
- 48 14 37 87
- Kommune
- Sør-aurdal
- Aksjekapital
- 180 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vassfarbygg AS983 107 893 · SØR-AURDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføring av tømrerarbeid, samt relatert virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 411 677 | 6 073 823 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 411 677 | 6 073 823 | 14 919 831 | 4 434 982 | 4 447 198 |
| Varekostnad | 3 424 175 | 2 485 940 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 2 719 776 | 2 358 959 | - | - | - |
| Avskrivninger | 118 754 | 246 147 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 029 073 | 1 172 064 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 7 291 778 | 6 263 111 | 14 700 074 | 4 840 291 | 4 379 715 |
| Driftsresultat | 119 900 | −189 287 | 219 758 | −405 309 | 67 484 |
| Annen renteinntekt | 4 479 | 3 541 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 12 592 | 11 501 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 17 071 | 15 042 | 12 233 | 4 343 | 147 |
| Annen rentekostnad | 1 753 | 2 856 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 625 | 875 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 378 | 3 731 | 126 587 | 59 803 | 5 654 |
| Netto finans | 14 693 | 11 311 | −114 354 | −55 460 | −5 507 |
| Resultat før skatt | 134 593 | −177 976 | 105 404 | −460 769 | 61 977 |
| Årsresultat | 134 593 | −177 976 | 105 404 | −458 010 | 54 937 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 134 593 | −177 976 | - | - | - |
| Totalresultat | 134 593 | −177 976 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −177 975 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 134 593 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 134 593 | −177 975 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 99 676 | 169 018 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 15 015 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 114 691 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 43 750 | 76 788 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 43 750 | 76 788 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 158 441 | 278 546 | 753 465 | 1 052 306 | 793 511 |
| Sum varer | 99 329 | 41 691 | - | - | - |
| Kundefordringer | 1 208 126 | 641 510 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 230 414 | 228 545 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 438 540 | 870 055 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 729 992 | 694 348 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 729 992 | 694 348 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 267 860 | 1 606 094 | 1 559 285 | 8 751 160 | 1 945 078 |
| Sum eiendeler | 2 426 302 | 1 884 640 | 2 312 750 | 9 803 466 | 2 738 589 |
| Aksjekapital | 180 000 | 180 000 | - | - | - |
| Overkurs | 3 105 | 3 105 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 183 105 | 183 105 | 183 105 | 183 105 | 183 105 |
| Annen egenkapital | 844 947 | 710 354 | - | - | - |
| Udisponert resultat | - | −1 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 844 947 | 710 354 | 888 330 | 782 926 | 1 240 936 |
| Sum egenkapital | 1 028 052 | 893 459 | 1 071 435 | 966 031 | 1 424 041 |
| Langsiktig konserngjeld | 4 384 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 384 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 384 | - | 145 295 | 1 690 813 | 384 600 |
| Leverandørgjeld | 571 260 | 409 981 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 348 875 | 346 681 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 473 732 | 234 520 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 393 866 | 991 181 | 1 096 020 | 7 146 622 | 929 949 |
| Sum gjeld | 1 398 250 | 991 181 | 1 241 315 | 8 837 435 | 1 314 548 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 426 302 | 1 884 640 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,63▲ | 1,62 | 1,42 | 1,22 | 2,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,36▲ | 1,11 | 1,16 | 9,15 | 0,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,4 %▲ | −8,3 % | 3,8 % | −6,4 % | 2,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,6 %▲ | −3,1 % | 1,5 % | −9,1 % | 1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▲ | −2,9 % | 0,7 % | −10,3 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,4 %▼ | 47,4 % | 46,3 % | 9,9 % | 52,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vassfarbygg AS1,6 %
7,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
Vassfarbygg AS1,6 % 7,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roger Kjensrud | 1978 |
| Styrets leder | Frank Kjensrud | 1975 |
| Styremedlem | Roger Kjensrud | 1978 |
| Styremedlem | Harald Kjensrud | 1949 |
| Revisor | HVERVEN REVISJON AS979 290 861 | - |
| Regnskapsfører | SCANACCOUNT AS983 950 051 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROGER KJENSRUD50,0 %f. 1978 · Hedalen · 180 ordinære aksjer
- FRANK KJENSRUD50,0 %f. 1975 · Aurdal · 180 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.