- Org.nr.
- 923 665 390
- Adresse
- Fayes vei 2, 1900 Fetsund
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−3 015ikke oppgitt
Årsresultat−13 432ikke oppgitt
VEIBY VENTURES AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 665 390
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 25.06.2019
- Registrert
- 23.10.2019
- Adresse
- Fayes vei 2, 1900 Fetsund
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lillestrøm (807)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selv, eller gjennom hel- eller deleide selskaper, eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, fast eiendom, samt annen virksomhet som har naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 3 016 | - | - | −75 | 9 400 |
| Sum driftskostnader | 3 016 | 5 132 | 10 134 | −75 | 9 400 |
| Driftsresultat | −3 015 | −5 132 | −10 134 | 75 | −9 400 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 9 385 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 3 720 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | 506 265 | - |
| Sum finansinntekter | - | 4 308 | 9 147 | 506 265 | 13 106 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 48 856 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 2 145 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 10 417 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 10 417 | 5 692 | 672 417 | - | 51 003 |
| Netto finans | −10 417 | −1 384 | −663 270 | 506 265 | −37 898 |
| Resultat før skatt | - | −6 516 | −673 404 | 506 340 | −47 298 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 506 340 | −47 298 |
| Resultat før skattekostnad | −13 432 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −13 432 | −6 516 | −673 404 | 506 340 | −47 298 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −47 298 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −47 298 |
| Udekket tap | −13 433 | - | - | 69 269 | −47 298 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | - | - | 437 071 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −13 432 | - | - | 506 340 | −47 298 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 566 984 | - | - | 965 198 | 179 750 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 566 984 | - | - | 965 198 | 316 400 |
| Sum anleggsmidler | 566 984 | 508 801 | 467 006 | 965 198 | 316 400 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 89 716 | 89 716 |
| Sum investeringer | - | - | - | 89 716 | 89 716 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 20 303 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 186 | - | - | 11 627 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 186 | - | - | 11 627 | 20 303 |
| Sum omløpsmidler | 5 186 | 76 801 | 95 113 | 101 343 | 110 019 |
| Sum eiendeler | 572 170 | 585 602 | 562 119 | 1 066 541 | 426 419 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 136 650 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 437 071 | - |
| Udekket tap | 256 283 | - | - | - | 69 269 |
| Sum opptjent egenkapital | −256 283 | −242 850 | −236 334 | 437 071 | −69 269 |
| Sum egenkapital | - | −218 420 | −211 904 | 461 501 | −44 839 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 804 022 | - | - | 605 040 | 461 707 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 804 022 | - | - | 605 040 | 461 707 |
| Sum langsiktig gjeld | 804 022 | 804 022 | 774 022 | 605 040 | 461 707 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 9 551 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 9 551 |
| Sum gjeld | 804 022 | 804 022 | 774 022 | 605 040 | 471 258 |
| Sum egenkapital og gjeld | 572 170 | - | - | 1 066 541 | 426 419 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 11,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | −3,68 | −3,65 | 1,31 | −10,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | −0,1 % | −0,1 % | 67,8 % | 0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | - | −37,3 % | −37,7 % | 43,3 % | −10,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Veiby | 1990 |
| Regnskapsfører | HOLDINGSERVICE AS924 777 338 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JØRGEN VEIBY100,0 %f. 1990 · Fetsund · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FOUNDERS FIRST V AS4,00 %932 376 768 · 80 000 ordinære aksjer
- FOUNDERS FIRST IV AS3,60 %926 820 710 · 3 600 ordinære aksjer
- 926 820 648 · 430 000 A-aksjer
- Stellaire Holding AS0,11 %934 971 108 · 67 ordinære aksjer
- AUK ECO AS0,02 %921 415 907 · 625 ordinære aksjer
- 917 453 527 · 57 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.