- Org.nr.
- 927 653 389
- Adresse
- Åmotveien 47, 1389 Heggedal
Driftsresultat−2 619ikke oppgitt
Årsresultat−2 619ikke oppgitt
Egenkapital18 09447,7 % av eiendelene
VELA TECHNOLOGY AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 653 389
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 09.08.2021
- Registrert
- 04.09.2021
- Adresse
- Åmotveien 47, 1389 Heggedal
- Kommune
- Asker
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Asker (497)
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VELA TECHNOLOGY AS937 403 232 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Holdingselskap og teknologitjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 619 | - | - | 2 985 | 1 276 |
| Sum driftskostnader | 2 619 | 15 360 | 5 361 | 2 985 | 1 276 |
| Driftsresultat | −2 619 | −15 360 | −5 361 | −2 985 | −1 276 |
| Resultat før skatt | - | −15 360 | 5 905 | - | −1 276 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 276 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 11 901 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 635 | 0 | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 11 266 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −2 619 | - | - | −2 985 | - |
| Årsresultat | −2 619 | −15 360 | 5 905 | −2 985 | −1 276 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 619 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −2 619 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −2 619 | - | - | −2 985 | −1 276 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 619 | - | - | −2 985 | −1 276 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 37 375 | - | - | 19 992 | 19 992 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 31 493 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 375 | - | - | 51 485 | 19 992 |
| Sum anleggsmidler | 37 375 | 35 546 | 30 858 | 51 485 | 19 992 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Andre finansielle instrumenter (0) | - | - | - | −31 493 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | −31 493 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 548 | - | - | 10 177 | 13 162 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 548 | - | - | 10 177 | 13 162 |
| Sum omløpsmidler | 548 | 1 167 | 5 215 | −21 316 | 13 162 |
| Sum eiendeler | 37 923 | 36 713 | 36 073 | 30 169 | 33 154 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 40 000 | - | - | 40 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 34 430 |
| Udekket tap | 21 906 | - | - | 9 831 | 1 276 |
| Sum opptjent egenkapital | −21 906 | −19 287 | −3 927 | −9 831 | −1 276 |
| Sum egenkapital | 18 094 | 20 713 | 36 073 | 30 169 | 33 154 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 19 829 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 829 | 16 000 | - | - | - |
| Sum gjeld | 19 829 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 37 923 | - | - | 30 169 | 33 154 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 40 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,07 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,10▲ | 0,77 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,0 %▲ | −42,2 % | 19,7 % | −9,4 % | −3,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,7 %▼ | 56,4 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Jørgen Fosse | 1972 |
| Styrets leder | Hans Jørgen Fosse | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS JØRGEN FOSSE100,0 %f. 1972 · Heggedal · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Versapowr AS13,1 %932 737 868 · 4 688 ordinære aksjer
- HAGAL AS2,95 %921 903 685 · 183 241 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.