- Org.nr.
- 927 328 550
- Telefon
- 992 26 702
- Adresse
- Hvalen terrasse 37, 3943 Porsgrunn
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−97 660ikke oppgitt
Årsresultat−97 258ikke oppgitt
Egenkapital100 0005,6 % av eiendelene
Veldreveien AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 328 550
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 07.06.2021
- Registrert
- 24.06.2021
- Adresse
- Hvalen terrasse 37, 3943 Porsgrunn
- Telefon
- 992 26 702
- Kommune
- Porsgrunn
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Veldreveien AS927 549 212 · PORSGRUNN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering, eiendomsutvikling, kjøp, salg, utleie og forvaltning av fast eiendom, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- Guriskogen Utvikling AS24.06.2021 til 06.07.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 16 856 002 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 16 856 002 | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | 13 921 939 | - |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 149 055 | 6 780 |
| Sum driftskostnader | 97 660 | 880 | 50 357 | 14 070 994 | 6 780 |
| Driftsresultat | −97 660 | −880 | −50 357 | 2 785 008 | −6 780 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 23 | 17 |
| Sum finansinntekter | 440 | - | - | 23 | 17 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 461 955 | 24 701 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 6 600 |
| Sum finanskostnader | 37 | 56 613 | 8 585 | 461 955 | 31 301 |
| Netto finans | 403 | −56 613 | −8 585 | −461 932 | −31 284 |
| Resultat før skatt | −97 258 | −57 493 | −58 942 | 2 323 076 | −38 063 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 502 703 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 820 373 | −38 063 |
| Årsresultat | −97 258 | −57 493 | −58 942 | 1 820 373 | −38 063 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 1 820 373 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 1 820 373 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 38 063 | −38 063 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 1 782 310 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 820 373 | −38 063 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 2 153 842 |
| Varer | - | - | - | - | 126 534 |
| Sum varer | - | - | - | - | 126 534 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 196 461 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 2 350 000 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 2 350 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 41 763 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 41 763 | 196 461 |
| Sum omløpsmidler | 1 789 422 | 2 151 941 | 2 332 821 | 2 391 763 | 322 995 |
| Sum eiendeler | 1 789 422 | 2 151 941 | 2 332 821 | 2 391 763 | 2 476 837 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 2 153 842 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 153 842 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 38 063 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 1 782 310 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 1 665 875 | 1 723 368 | 1 782 310 | −38 063 |
| Sum egenkapital | 100 000 | 1 765 875 | 1 823 368 | 1 882 310 | 61 937 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 1 514 900 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 514 900 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 1 514 900 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 900 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 6 751 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 502 703 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 689 422 | 386 067 | 509 454 | 509 454 | 900 000 |
| Sum gjeld | 1 689 422 | 386 067 | 509 454 | 509 454 | 2 414 900 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 2 391 763 | 2 476 837 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▼ | 5,57 | 4,58 | 4,69 | 0,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 16,89▲ | 0,22 | 0,28 | 0,27 | 38,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,9 %▼ | −0,0 % | −2,1 % | 114,4 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 16,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | 10,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,6 %▼ | 82,1 % | 78,2 % | 78,7 % | 2,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Khang Vinh Nguyen Ho | 1984 |
| Regnskapsfører | MEDVIND CONSULTING AS929 628 756 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KHANG INVEST AS34,0 %Porsgrunn · 34 ordinære aksjer
- REISS HOLDING AS33,0 %Porsgrunn · 33 ordinære aksjer
- HG BYGG AS33,0 %Larvik · 33 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.