- Org.nr.
- 927 935 317
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Munkedamsveien 45A, 0250 Oslo
- Hovedeier
- Velfra AS, 100 %
Driftsresultat18 276 32789,9 % margin
Årsresultat11 215 11055,2 % margin
Egenkapital107 043 12332,9 % av eiendelene
VELFRA ALH AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 935 317
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 30.08.2021
- Registrert
- 14.10.2021
- Adresse
- c/o Newsec PAM AS, Munkedamsveien 45A, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o Newsec PAM AS, Postboks 5666 Torgarden
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VELFRA ALH AS928 151 549 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rent income | 20 324 370 | 20 481 018 | 21 487 577 | 19 209 650 | 21 757 426 |
| Other income | - | - | - | 2 168 440 | 4 224 346 |
| Sum driftsinntekter | 20 324 370 | 20 481 018 | 21 487 577 | 21 378 090 | 25 981 772 |
| Depreciation and amortisation expenses | 4 775 378 | 5 761 929 | 16 449 113 | 8 882 684 | 12 452 754 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | −8 175 743 | −5 164 642 | 39 062 157 | 9 897 463 | 10 178 294 |
| Loss on sale of fixed assets | - | 1 005 044 | 491 748 | - | - |
| Other expenses | 5 448 408 | 4 632 881 | 7 322 380 | 12 018 264 | 10 057 637 |
| Sum driftskostnader | 2 048 043 | 6 235 213 | 63 325 398 | 30 798 412 | 32 688 685 |
| Driftsresultat | 18 276 327 | 14 245 805 | −41 837 821 | −9 420 322 | −6 706 914 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 4 204 695 | 3 563 157 | 1 382 803 | 446 734 | - |
| Annen renteinntekt | 351 | 104 245 | 1 641 | 15 928 | 11 969 |
| Other financial income | 66 221 | 61 885 | 44 444 | 63 628 | 53 966 |
| Sum finansinntekter | 4 271 268 | 3 729 287 | 1 428 888 | 526 290 | 65 935 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 8 516 015 | 8 123 297 | 7 748 706 | 7 391 389 | 4 968 747 |
| Annen rentekostnad | - | 1 586 | 4 457 | 808 | 309 |
| Sum finanskostnader | 8 516 015 | 8 124 883 | 7 753 163 | 7 392 197 | 4 969 056 |
| Netto finans | −4 244 747 | −4 395 596 | −6 324 275 | −6 865 906 | −4 903 121 |
| Resultat før skatt | - | - | −48 162 095 | −16 286 228 | −11 610 035 |
| Resultat før skattekostnad | 14 031 579 | 9 850 210 | - | - | - |
| Income tax expense | 2 816 469 | 2 638 882 | −8 519 866 | −2 952 571 | −1 583 993 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −39 642 229 | −13 333 657 | −10 026 041 |
| Årsresultat | 11 215 110 | 7 211 328 | −39 642 229 | −13 333 657 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 215 110 | 7 211 328 | −39 642 229 | −13 333 657 | −10 026 041 |
| Totalresultat | 11 215 110 | 7 211 328 | −39 642 229 | −13 333 657 | −10 026 041 |
| Konsernbidrag | 9 400 266 | 10 712 371 | 5 069 355 | 1 028 800 | 6 261 003 |
| Other equity | - | - | - | - | −16 287 044 |
| Udekket tap | 1 814 844 | −3 501 043 | −44 711 584 | −10 069 540 | - |
| Transferred from other equity | - | - | - | −4 292 917 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 215 110 | 7 211 328 | −39 642 229 | −13 333 657 | −10 026 041 |
| Buildings and land | 220 041 390 | 216 773 801 | 261 082 362 | 318 623 152 | 339 928 547 |
| Sum varige driftsmidler | 220 041 390 | 216 773 801 | 261 082 362 | 318 623 152 | 339 928 547 |
| Sum anleggsmidler | 220 041 390 | 216 773 801 | 261 082 362 | 318 623 152 | 339 928 547 |
| Accounts receivables | 871 881 | 333 820 | 61 537 | 289 946 | 152 877 |
| Other short-term receivables | 312 788 | 284 424 | 425 837 | 406 987 | 1 551 938 |
| Konsernfordringer | 104 483 621 | 99 226 538 | 43 790 869 | 31 198 576 | 23 013 187 |
| Sum fordringer | 105 668 290 | 99 844 782 | 44 278 243 | 31 895 510 | 24 718 003 |
| Sum omløpsmidler | 105 668 290 | 99 844 782 | 44 278 243 | 31 895 510 | 24 718 003 |
| Sum eiendeler | 325 709 680 | 316 618 583 | 305 360 604 | 350 518 662 | 364 646 549 |
| Share capital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 163 480 447 | 163 480 447 | 163 480 447 | 163 480 447 | 163 480 447 |
| Sum innskutt egenkapital | 163 510 447 | 163 510 447 | 163 510 447 | 163 510 447 | 163 510 447 |
| Other equity | - | - | - | - | 4 292 917 |
| Udekket tap | 56 467 324 | 58 282 168 | 54 781 125 | 10 069 540 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −56 467 324 | −58 282 168 | −54 781 125 | −10 069 540 | 4 292 917 |
| Sum egenkapital | 107 043 123 | 105 228 279 | 108 729 322 | 153 440 907 | 167 803 364 |
| Utsatt skatt | 21 221 040 | 21 055 928 | 21 438 484 | 31 388 168 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 21 221 040 | 21 055 928 | 21 438 484 | 31 388 168 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 184 675 832 | 176 159 817 | 168 036 520 | 160 287 814 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 184 675 832 | 176 159 817 | 168 036 520 | 160 287 814 | 152 896 425 |
| Sum langsiktig gjeld | 205 896 872 | 197 215 745 | 189 475 004 | 191 675 982 | 187 527 339 |
| Leverandørgjeld | 718 062 | 185 751 | 255 775 | 750 137 | 1 126 653 |
| Kortsiktig konserngjeld | 12 051 623 | 13 733 809 | 6 499 173 | 1 318 975 | 8 026 927 |
| Other current liabilities | - | 255 000 | 401 330 | 3 332 662 | 162 267 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 769 685 | 14 174 560 | 7 156 278 | 5 401 774 | 9 315 847 |
| Sum gjeld | 218 666 557 | 211 390 305 | 196 631 282 | 197 077 756 | 196 843 186 |
| Sum egenkapital og gjeld | 325 709 680 | 316 618 583 | 305 360 604 | 350 518 662 | 364 646 549 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,27▲ | 7,04 | 6,19 | 5,90 | 2,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,04▲ | 2,01 | 1,81 | 1,28 | 1,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,0 %▲ | 5,8 % | −12,3 % | −2,5 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 89,9 %▲ | 69,6 % | −194,7 % | −44,1 % | −25,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 55,2 %▲ | 35,2 % | −184,5 % | −62,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,9 %▼ | 33,2 % | 35,6 % | 43,8 % | 46,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VELFRA ALH AS89,9 %
20,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
VELFRA ALH AS89,9 % 20,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Erik Hammer | 1972 |
| Styrets leder | Erik Botnevik | 1976 |
| Styremedlem | Martin Axel Ekström | 1973 |
| Styremedlem | Per Erik Johan Medin | 1985 |
| Styremedlem | Helen Mary Murphy | 1981 |
| Styremedlem | Marieke Stephanie Lely | 1981 |
| Varamedlem | Martin Andreas Schie Berntsen | 1992 |
| Revisor | SLM REVISJON AS972 412 112 | - |
| Regnskapsfører | NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT AS959 718 482 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Velfra AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Velfra AS
- Helsebygg Eineåsen AS100,0 %
- Helsebygg Hokksund AS100,0 %
- Helsebygg Jeløya AS100,0 %
- Velfra Barnehager AS100,0 %
- OBH MIDCO 2 AS100,0 %
- Helsebygg Steffensrud AS100,0 %
- VELFRA ALH AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.