- Org.nr.
- 925 181 633
- Adresse
- Nøsterudveien 71, 3060 Svelvik
Driftsresultat−27 759
EBITDA−737før av- og nedskrivninger
Årsresultat−28 127
Egenkapital49 884135,2 % av eiendelene
Vellekla AS er et aksjeselskap innen bygging av anlegg for elektrisitet og telekommunikasjon på land, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 181 633
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 24.05.2020
- Registrert
- 11.06.2020
- Adresse
- Nøsterudveien 71, 3060 Svelvik
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vellekla AS925 284 939 · DRAMMEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Montasje og støttetjenester til energi sektoren, samt annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 1 463 235 | 1 899 677 | 918 392 | 595 584 |
| Annen driftsinntekt | 27 500 | 37 830 | 17 700 | −7 206 | 12 950 |
| Sum driftsinntekter | 27 500 | 1 501 065 | 1 917 377 | 911 187 | 608 534 |
| Varekostnad | 7 700 | 382 416 | 151 501 | 63 817 | 24 329 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 354 095 |
| Lønnskostnad 2, 3 93L | - | - | - | 474 848 | - |
| Lønnskostnad Il, | 0 | 469 997 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 27 022 | 42 208 | 51 362 | 52 885 | 42 350 |
| Annen driftskostnad | 20 537 | 551 031 | 811 963 | 290 089 | 161 438 |
| Sum driftskostnader | 55 259 | 1 445 652 | 1 946 592 | 881 639 | 582 212 |
| Driftsresultat | −27 759 | 55 413 | −29 215 | 29 548 | 26 322 |
| Annen renteinntekt | - | - | 142 | 59 | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 1 059 | - |
| Annen renteinntekt (0) | - | 309 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 309 | 142 | 1 118 | - |
| Annen rentekostnad | 368 | 174 | 846 | 2 643 | 105 |
| Annen finanskostnad | - | - | 474 | - | - |
| Sum finanskostnader | 368 | 174 | 1 320 | 2 643 | 105 |
| Netto finans | −368 | 135 | −1 179 | −1 525 | −105 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 26 217 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 5 768 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 20 449 |
| Resultat før skattekostnad | −28 127 | 55 548 | −30 394 | 28 023 | - |
| Skattekostnad | 0 | 12 995 | 6 469 | 6 152 | - |
| Årsresultat | −28 127 | 42 553 | −36 863 | 21 871 | 20 449 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 20 449 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −28 127 | 42 553 | −36 863 | 21 871 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −28 127 | 42 553 | −36 863 | 21 871 | 20 449 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 15 953 | 42 975 | 85 183 | 117 991 | - |
| Sum varige driftsmidler | 15 953 | 42 975 | 85 183 | 117 991 | 144 617 |
| Sum anleggsmidler | 15 953 | 42 975 | 85 183 | 124 460 | 144 617 |
| Kundefordringer | - | - | 442 431 | 95 453 | 368 646 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 11 365 |
| Sum fordringer | - | - | 442 431 | 95 453 | 380 011 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 951 | 34 036 | 292 920 | 145 675 | 206 460 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 951 | 34 036 | 292 920 | 145 675 | 206 460 |
| Sum omløpsmidler | 20 951 | 34 036 | 735 351 | 241 128 | 586 471 |
| Sum eiendeler | 36 903 | 77 011 | 820 534 | 365 588 | 731 088 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 6 469 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 6 469 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 144 617 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 25 454 | 53 581 | 11 028 | 47 890 | 26 019 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 454 | 53 581 | 11 028 | 47 890 | 26 019 |
| Sum egenkapital | 49 884 | 78 011 | 35 458 | 72 320 | 50 449 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 1 801 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 1 801 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 1 801 |
| Leverandørgjeld | −60 000 | −60 000 | 254 526 | 13 750 | 198 947 |
| Betalbar skatt | 0 | 12 995 | 0 | 14 422 | 7 581 |
| Skyldige offentlige avgifter | 5 122 | 4 108 | 211 992 | 28 039 | 234 379 |
| Utbytte | - | - | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 41 897 | 41 897 | 318 559 | 237 057 | 237 930 |
| Sum kortsiktig gjeld | −12 981 | −1 000 | 785 076 | 293 268 | 678 837 |
| Sum gjeld | −12 981 | −1 000 | 785 076 | 293 268 | 680 638 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 903 | 77 011 | 820 534 | 365 588 | 731 087 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −1,61▲ | −34,04 | 0,94 | 0,82 | 0,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −0,26▼ | −0,01 | 22,14 | 4,06 | 13,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −48,7 %▼ | 12,4 % | −4,9 % | 5,6 % | 3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −100,9 %▼ | 3,7 % | −1,5 % | 3,2 % | 4,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −102,3 %▼ | 2,8 % | −1,9 % | 2,4 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 135,2 %▲ | 101,3 % | 4,3 % | 19,8 % | 6,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Ove Larsen Nilsen | 1990 |
| Styrets leder | André Vrålid | 1986 |
| Styremedlem | Per Ove Larsen Nilsen | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDRÉ VRÅLID50,0 %f. 1986 · Sande I Vestfold · 15 000 A-aksjer
- PER OVE LARSEN NILSEN50,0 %f. 1990 · Svelvik · 15 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.