- Org.nr.
- 922 273 642
- Adresse
- Smalgangen 42, 0188 Oslo
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−7 796−9,8 % margin
Årsresultat−7 829−9,9 % margin
Egenkapital725 78666,5 % av eiendelene
Velura Klinikk AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 273 642
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.01.2019
- Registrert
- 22.02.2019
- Adresse
- Smalgangen 42, 0188 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 86.230 TannlegetjenesterTannlegetjenester i Oslo (1 255)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Tannhelsetjeneste, hudpleie og kosmetikk, og det som naturlig hører med dette, samt deltakelse og investeringer i andre selskaper innen samme bransje samt hva som dertil står i forbindelse.
Tidligere navn
- SÆTRE TANNLEGESENTER AS22.02.2019 til 26.11.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 79 175 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 79 175 | 0 | 2 246 088 | 2 347 498 | 2 264 479 |
| Varekostnad | - | - | - | 1 312 318 | 1 210 895 |
| Lønnskostnad | −2 619 | - | - | 359 860 | 284 831 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 74 586 | 58 354 |
| Annen driftskostnad | 89 589 | - | - | 611 352 | 556 071 |
| Sum driftskostnader | 86 971 | 22 805 | 1 013 973 | 2 358 116 | 2 110 151 |
| Driftsresultat | −7 796 | −22 805 | 1 232 114 | −10 618 | 154 328 |
| Annen renteinntekt | 26 | - | - | 30 | - |
| Sum finansinntekter | 26 | 45 | 194 | 30 | 1 |
| Annen rentekostnad | 2 196 | - | - | 18 139 | - |
| Sum finanskostnader | 2 196 | 0 | 15 788 | 18 139 | 20 543 |
| Netto finans | −2 170 | 45 | −15 594 | −18 109 | −20 542 |
| Resultat før skatt | −9 965 | −22 760 | 1 216 520 | −28 728 | 133 786 |
| Skattekostnad | −2 136 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −7 829 | −19 582 | 984 355 | −28 728 | 133 786 |
| Udekket tap | - | - | - | −28 728 | - |
| Annen egenkapital | −7 829 | - | - | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −28 728 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 2 347 498 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | 187 027 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 187 027 | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 217 027 | 203 893 |
| Kundefordringer | - | - | - | 43 142 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 405 570 | - | - | 5 570 | - |
| Sum fordringer | 405 570 | - | - | 48 712 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 655 774 | - | - | 367 036 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 655 774 | - | - | 367 036 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 061 344 | 1 092 576 | 1 117 835 | 415 748 | 274 924 |
| Sum eiendeler | 1 091 344 | 1 122 576 | 1 147 835 | 632 775 | 478 817 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 525 786 | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | 431 158 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 525 786 | 533 615 | 553 197 | −431 158 | −402 430 |
| Sum egenkapital | 725 786 | 733 615 | 753 197 | −231 158 | −202 430 |
| Utsatt skatt | 173 334 | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 173 334 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 496 416 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 496 416 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 216 667 | 232 166 | 496 416 | 374 966 |
| Leverandørgjeld | 2 458 | - | - | 34 439 | - |
| Betalbar skatt | 41 197 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | 20 527 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 148 569 | - | - | 312 551 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 192 224 | 172 293 | 162 473 | 367 517 | 306 282 |
| Sum gjeld | 365 558 | 388 960 | 394 639 | 863 932 | 681 248 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 091 344 | - | - | 632 775 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,52▼ | 6,34 | 6,88 | 1,13 | 0,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,50▼ | 0,53 | 0,52 | −3,74 | −3,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▲ | −2,0 % | 138,4 % | −1,9 % | 32,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,8 % | - | 54,9 % | −0,5 % | 6,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −9,9 % | - | 43,8 % | −1,2 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,5 %▲ | 65,4 % | 65,6 % | −36,5 % | −42,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Velura Klinikk AS−9,8 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
Velura Klinikk AS−9,8 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.879 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.231 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aesar Y Salman | 1989 |
| Styrets leder | Milad Gabro | 1971 |
| Styremedlem | Aesar Y Salman | 1989 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSKONTORET OSLO DA929 859 820 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MILAD GABRO50,0 %f. 1971 · Oslo · 50 ordinære aksjer
- AESAR Y SALMAN50,0 %f. 1989 · Oslo · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Visage Cosmetic Clinic AS100,0 %829 947 072 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.