- Org.nr.
- 999 071 716
- Adresse
- Arnatveitvegen 137, 5262 Arnatveit
Driftsresultat−61 011ikke oppgitt
Årsresultat−7 077 354ikke oppgitt
Egenkapital−6 911 313−32,7 % av eiendelene
Vendetta Holding AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 071 716
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 25.10.2012
- Registrert
- 30.10.2012
- Adresse
- Arnatveitvegen 137, 5262 Arnatveit
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive virksomhet innen investering og kapitalplassering i fast eiendom og aksjer, herunder eie og forvalte aksjer og andre selskapsandeler, samt alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 61 011 | - | - | 263 677 | 53 242 |
| Sum driftskostnader | 61 011 | 37 003 | 82 793 | 263 677 | 53 242 |
| Driftsresultat | −61 011 | −37 003 | −82 793 | −263 677 | −53 242 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 256 615 | - | - | - | 40 737 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 18 561 |
| Sum finansinntekter | 256 615 | 266 971 | - | - | 59 298 |
| Annen rentekostnad | 1 255 414 | - | - | 632 489 | 6 056 |
| Sum finanskostnader | 7 272 959 | 1 157 054 | 2 031 241 | 632 489 | 6 056 |
| Netto finans | −7 016 344 | −890 083 | −2 031 241 | −632 489 | 53 242 |
| Resultat før skatt | - | −927 086 | −2 114 034 | −896 166 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −896 166 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −7 077 354 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −7 077 354 | −927 086 | −2 114 034 | −896 166 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −7 077 354 | - | - | −896 166 | - |
| Totalresultat | −7 077 354 | - | - | −896 166 | - |
| Udekket tap | −7 061 313 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −16 041 | - | - | −896 166 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 077 354 | - | - | −896 166 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 11 865 705 | - | - | 13 320 373 | 1 454 668 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 90 000 | - | - | - | 15 000 |
| Lån til tilknyttet selskap | 9 183 536 | - | - | 336 921 | 3 017 888 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 21 139 241 | - | - | 13 657 294 | 4 487 556 |
| Sum anleggsmidler | 21 139 241 | 14 352 626 | 13 087 626 | 13 657 294 | 4 487 556 |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 561 | - | - | 18 561 | 63 965 |
| Sum fordringer | 18 561 | - | - | 18 561 | 63 965 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 639 | - | - | 162 136 | 396 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 639 | - | - | 162 136 | 396 |
| Sum omløpsmidler | 23 200 | 5 476 756 | 40 213 | 180 697 | 64 361 |
| Sum eiendeler | 21 162 442 | 19 829 382 | 13 127 840 | 13 837 991 | 4 551 917 |
| Aksjekapital | 130 000 | - | - | 130 000 | 130 000 |
| Overkurs | 20 000 | - | - | 20 000 | 20 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Annen egenkapital | −7 061 313 | - | - | 3 057 161 | 3 953 327 |
| Sum opptjent egenkapital | −7 061 313 | 16 041 | 943 127 | 3 057 161 | 3 953 327 |
| Sum egenkapital | −6 911 313 | 166 041 | 1 093 127 | 3 207 161 | 4 103 327 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 22 206 487 | - | - | 411 130 | 93 025 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 206 487 | - | - | 411 130 | 93 025 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 206 487 | 13 902 683 | 6 348 608 | 411 130 | 93 025 |
| Leverandørgjeld | −1 868 | - | - | −1 868 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 1 444 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 869 136 | - | - | 10 220 123 | 355 565 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 867 268 | 5 760 658 | 5 686 105 | 10 219 700 | 355 565 |
| Sum gjeld | 28 073 755 | 19 663 341 | 12 034 713 | 10 630 830 | 448 590 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 162 442 | - | - | 13 837 991 | 4 551 917 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,95 | 0,01 | 0,02 | 0,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,06▼ | 118,42 | 11,01 | 3,31 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,0 %▼ | 1,4 % | −0,6 % | −2,9 % | 0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −32,7 %▼ | 0,8 % | 8,3 % | 23,2 % | 90,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjetil Rune Bjørnberg | 1966 |
| Styrets leder | Kjetil Rune Bjørnberg | 1966 |
| Varamedlem | Dag Audun Bjørnberg | 1961 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KJETIL RUNE BJØRNBERG100,0 %f. 1966 · Bjørøyhamn · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ELVELY BOLIG AS100,0 %935 254 604 · 1 000 ordinære aksjer
- HEMSIL LODGE AS100,0 %935 254 523 · 1 000 ordinære aksjer
- Elvely Næring AS100,0 %935 254 558 · 1 000 ordinære aksjer
- 912 439 259 · 100 ordinære aksjer
- SOLID BOLIGUTVIKLING AS100,0 %913 279 468 · 100 ordinære aksjer
- VENO AS100,0 %999 102 174 · 84 ordinære aksjer
- SOLID NÆRING AS100,0 %929 642 694 · 16 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.