- Org.nr.
- 944 121 897
- Telefon
- 38 15 54 64
- Adresse
- Ravnåsvegen 418, 4706 Vennesla
- Bransje
- Ventilasjonsarbeid
Driftsresultat−313 811−4,6 % margin
EBITDA−286 393før av- og nedskrivninger
Årsresultat−323 172−4,7 % margin
Egenkapital1 704 80161,8 % av eiendelene
Vennesla Blikkenslagerverksted AS er et aksjeselskap innen ventilasjonsarbeid, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 944 121 897
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 18.02.1987
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Ravnåsvegen 418, 4706 Vennesla
- Telefon
- 38 15 54 64
- Kommune
- Vennesla
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vennesla Blikkenslagerverksted AS971 788 127 · VENNESLA7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, samt hva hermed står i forbindelse, her- under å delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 569 122 | 9 737 685 | 7 292 796 | 6 158 476 | 5 437 527 |
| Annen driftsinntekt | 315 664 | 210 | 136 | - | 35 |
| Sum driftsinntekter | 6 884 786 | 9 737 895 | 7 292 932 | 6 158 546 | 5 437 562 |
| Varekostnad | 2 246 158 | 4 453 221 | 2 531 806 | 1 826 417 | 1 321 691 |
| Lønnskostnad | - | - | 2 633 422 | 2 775 709 | 2 311 151 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 51 032 |
| Lønnskostnad Il, | 3 376 309 | 2 708 923 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 27 418 | 24 234 | 18 622 | 8 662 | - |
| Annen driftskostnad | 1 548 712 | 1 483 821 | 1 377 244 | 1 245 328 | 1 100 720 |
| Sum driftskostnader | 7 198 597 | 8 670 199 | 6 561 094 | 5 856 116 | 4 784 595 |
| Driftsresultat | −313 811 | 1 067 696 | 731 839 | 302 430 | 652 967 |
| Annen renteinntekt | 4 480 | 2 954 | 5 162 | 1 202 | 2 571 |
| Annen finansinntekt | 4 240 | 4 953 | 3 307 | - | - |
| Sum finansinntekter | 8 720 | 7 907 | 8 469 | 1 202 | 2 571 |
| Annen rentekostnad | 17 981 | 2 298 | 3 102 | 135 | 550 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 243 | - |
| Annen finanskostnad | 100 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 18 081 | 2 298 | 3 102 | 378 | 550 |
| Netto finans | −9 361 | 5 609 | 5 367 | 825 | 2 022 |
| Resultat før skatt | −323 172 | 1 073 305 | 737 206 | 303 254 | 654 989 |
| Skattekostnad | 0 | 234 510 | 152 939 | 64 965 | 160 927 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 494 062 |
| Årsresultat | −323 172 | 838 795 | 584 267 | 238 289 | - |
| Tilleggsutbytte | 400 000 | 400 000 | 0 | 40 000 | 1 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −505 938 |
| Annen egenkapital | −723 172 | 438 795 | 584 267 | 198 289 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 584 267 | 238 289 | 494 062 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 65 352 | 40 986 | 65 220 | 48 525 | - |
| Sum varige driftsmidler | 65 352 | 40 986 | 65 220 | 48 525 | 7 334 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 65 352 | 40 986 | 65 220 | 48 525 | 7 334 |
| Varer | 185 000 | 0 | 28 000 | 28 000 | 28 000 |
| Sum varer | - | - | 28 000 | 28 000 | 28 000 |
| Kundefordringer | 602 873 | 2 878 724 | 1 091 429 | 465 164 | 552 291 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 32 486 |
| Andre kortsiktige fordringer | 157 306 | 240 759 | 82 592 | 113 504 | - |
| Sum fordringer | 760 179 | 3 119 483 | 1 174 021 | 578 668 | 584 778 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 476 343 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 746 924 | 1 465 763 | 2 029 551 | 1 951 879 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 746 924 | 1 465 763 | 2 029 551 | 1 951 879 | 1 476 343 |
| Sum omløpsmidler | 2 692 103 | 4 585 247 | 3 231 572 | 2 558 547 | 2 089 121 |
| Sum eiendeler | 2 757 455 | 4 626 233 | 3 296 792 | 2 607 072 | 2 096 455 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 7 334 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 1 404 801 | 2 127 973 | 1 689 178 | 1 104 911 | 906 622 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 404 801 | 2 127 973 | 1 689 178 | 1 104 911 | 906 622 |
| Sum egenkapital | 1 704 801 | 2 427 973 | 1 989 178 | 1 404 911 | 1 206 622 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 208 621 | 998 499 | 373 010 | 439 560 | 91 892 |
| Betalbar skatt | 0 | 234 510 | 152 939 | 64 965 | 160 927 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 264 736 |
| Skyldige offentlige avgifter | 529 322 | 697 379 | 501 936 | 435 470 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 314 711 | 267 871 | 279 730 | 262 166 | 372 278 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 052 655 | 2 198 260 | 1 307 614 | 1 202 160 | 889 833 |
| Sum gjeld | 1 052 655 | 2 198 260 | 1 307 614 | 1 202 160 | 889 833 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 757 455 | 4 626 233 | 3 296 792 | 2 607 072 | 2 096 455 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 300 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,56▲ | 2,09 | 2,47 | 2,13 | 2,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,62▼ | 0,91 | 0,66 | 0,86 | 0,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,3 %▼ | 27,2 % | 25,1 % | 12,9 % | 31,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,6 %▼ | 11,0 % | 10,0 % | 4,9 % | 12,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,7 %▼ | 8,6 % | 8,0 % | 3,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,8 %▲ | 52,5 % | 60,3 % | 53,9 % | 57,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 983 541
- Resultat per ansatt, kroner
- −44 830
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vennesla Blikkenslagerverksted AS−4,6 %
6,9 mill. 7 ansatte 2025
−5 %0510
Vennesla Blikkenslagerverksted AS−4,6 % 6,9 mill.7 ansatte 2025
GK NORGE AS1,7 % 4 803,4 mill.1 845 ansatte 2025
AERON AS7,1 % 781,6 mill.144 ansatte 2025
Energima AS8,5 % 820,9 mill.125 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.223.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Ingebretsen | 1988 |
| Styrets leder | Jan Ingebretsen | 1988 |
| Styremedlem | Lena Camilla Nilsen Ingebretsen | 1990 |
| Revisor | REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS915 380 875 | - |
| Regnskapsfører | IREGNSKAP KRISTIANSAND AS997 323 750 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN INGEBRETSEN100,0 %f. 1988 · Vennesla · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.