- Org.nr.
- 933 027 147
- Adresse
- Lundevegen 50, 4708 Vennesla
- Hovedeier
- Tveite Invest AS, 90 %
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−199 611
EBITDA−153 713før av- og nedskrivninger
Årsresultat−254 552
Egenkapital70 0016,7 % av eiendelene
Vennesla Varmesenter AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 027 147
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2024
- Registrert
- 22.02.2024
- Adresse
- Lundevegen 50, 4708 Vennesla
- Kommune
- Vennesla
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Vennesla (85)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vennesla Varmesenter AS933 061 329 · VENNESLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av bygningsartikler og alt hva hermed står i forbindelse, samt investering i andre selskap og fast eiendom.
Tidligere navn
- SLT Invest AS22.02.2024 til 29.04.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 70 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 70 000 | 0 |
| Varekostnad | −393 | - |
| Avskrivning | 45 898 | - |
| Annen driftskostnad | 224 106 | - |
| Sum driftskostnader | 269 611 | 164 208 |
| Driftsresultat | −199 611 | −164 208 |
| Annen finansinntekt | 40 057 | - |
| Annen finanskostnad | 54 739 | - |
| Netto finans | −14 682 | −18 786 |
| Resultat før skatt | −214 293 | −182 994 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 40 259 | - |
| Årsresultat | −254 552 | −142 735 |
| Konsernbidrag | −437 288 | - |
| Udekket tap | 182 736 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −254 552 | - |
| Sum finansinntekter | - | 362 |
| Sum finanskostnader | - | 19 148 |
| Varige konsesjoner, patenter, lisenser, rettigheter med mer | 413 081 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 413 081 | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 102 631 | - |
| Andre fordringer | 65 438 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 198 069 | - |
| Sum anleggsmidler | 611 150 | 11 097 475 |
| Sum fordringer | 437 288 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 57 | - |
| Sum omløpsmidler | 437 345 | 27 907 |
| Sum eiendeler | 1 048 495 | 11 125 382 |
| Aksjekapital | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 40 001 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 40 001 | −142 735 |
| Sum egenkapital | 70 001 | −112 735 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 611 060 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 158 500 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 769 560 | - |
| Leverandørgjeld | 10 959 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 197 975 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 208 934 | 60 378 |
| Sum gjeld | 978 494 | 11 238 117 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 048 495 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 11 177 739 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,09▲ | 0,46 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 13,98▲ | −99,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,3 %▼ | −1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −285,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −363,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,7 %▲ | −1,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lasse Tveite Nicolaysen | 1998 |
| Styremedlem | Svein Tore Tveite | 1965 |
| Regnskapsfører | MERKANT AS916 589 085 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tveite Invest AS90,0 %Hægeland · 27 ordinære aksjer
- Tveite Holding AS10,0 %Oslo · 3 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tveite Invest AS
- Vennesla Varmesenter AS90,0 %
- Pipegrossisten AS100,0 %
- Vennesla Varmesenter AS90,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Pipegrossisten AS100,0 %933 696 979 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.