- Org.nr.
- 999 201 644
- Telefon
- 472 35 902
- Adresse
- Øvre Bakklandet 64, 7016 Trondheim
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat50 1803,5 % margin
Årsresultat39 3552,7 % margin
Egenkapital1 185 97983,5 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
VENUE FRISØR AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 201 644
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.10.2026
- Stiftet
- 16.11.2012
- Registrert
- 04.12.2012
- Adresse
- Øvre Bakklandet 64, 7016 Trondheim
- Telefon
- 472 35 902
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VENUE FRISØR AS899 243 552 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av frisørsalong og salg av frisørprodukter og annen skjønnhetspleie.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 443 975 | 1 884 289 | 2 071 614 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 443 975 | 1 884 289 | 2 071 614 | - | 2 180 642 |
| Varekostnad | 112 853 | 167 851 | 198 486 | - | 219 053 |
| Lønnskostnad Il, | 918 817 | 1 249 152 | 1 364 773 | - | - |
| Annen driftskostnad | 362 125 | 383 493 | 372 077 | - | 335 736 |
| Sum driftskostnader | 1 393 795 | 1 800 496 | 1 935 336 | - | 1 994 918 |
| Driftsresultat | 50 180 | 83 792 | 136 278 | - | 185 724 |
| Annen renteinntekt | 215 | 476 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 215 | 476 | 0 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 626 | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | −626 | - | 2 318 |
| Netto finans | 215 | 476 | −626 | - | −2 318 |
| Resultat før skatt | 50 395 | 84 268 | 135 652 | - | 183 406 |
| Skattekostnad | 11 040 | 13 948 | 25 498 | - | 50 979 |
| Årsresultat | 39 355 | 70 320 | 110 154 | - | 132 427 |
| Annen egenkapital | 39 355 | 70 320 | 110 154 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 110 154 | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 440 129 |
| Avskrivninger | - | - | - | - | 3 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Varer | 34 600 | 45 384 | 39 459 | - | - |
| Sum varer | - | - | 39 459 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 194 | 1 732 | 2 054 | - | - |
| Sum fordringer | 2 194 | 1 732 | 2 054 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 383 972 | 1 351 257 | 1 418 121 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 383 972 | 1 351 257 | 1 418 121 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 420 766 | 1 398 373 | 1 459 634 | - | 1 156 106 |
| Sum eiendeler | 1 420 766 | 1 398 373 | 1 459 634 | - | 1 156 106 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 155 979 | 1 116 625 | 1 046 304 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 155 979 | 1 116 625 | 1 046 304 | - | 758 825 |
| Sum egenkapital | 1 185 979 | 1 146 625 | 1 076 304 | - | 788 825 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 14 970 | 21 843 | 38 106 | - | - |
| Betalbar skatt | 11 040 | 13 948 | 25 498 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 107 246 | 116 499 | 181 308 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 101 530 | 99 458 | 138 418 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 234 786 | 251 748 | 383 330 | - | 367 281 |
| Sum gjeld | 234 786 | 251 748 | 383 330 | - | 367 281 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 420 766 | 1 398 373 | 1 459 634 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,05▲ | 5,55 | 3,81 | - | 3,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,22 | 0,36 | - | 0,47 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,6 %▼ | 5,9 % | 9,3 % | - | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,5 %▼ | 4,4 % | 6,6 % | - | 8,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,7 %▼ | 3,7 % | 5,3 % | - | 6,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,5 %▲ | 82,0 % | 73,7 % | - | 68,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VENUE FRISØR AS3,5 %
1,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.651 ansatte 2025
VENUE FRISØR AS3,5 % 1,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.376 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.233 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Siv Merete Knudsen | 1982 |
| Styrets leder | Siv Merete Knudsen | 1982 |
| Varamedlem | Gunnar Martin Knudsen | 1954 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIV MERETE KNUDSEN100,0 %f. 1982 · Trondheim · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.