- Org.nr.
- 930 092 355
- Adresse
- Vertshusveien 10, 1353 Bærums Verk
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat2 679 48219,9 % margin
EBITDA2 908 201før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 151 90616,0 % margin
Egenkapital2 756 60947,2 % av eiendelene
Vertshuset BV AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 092 355
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 25.09.2022
- Registrert
- 25.10.2022
- Adresse
- Vertshusveien 10, 1353 Bærums Verk
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vertshuset BV AS973 747 622 · BÆRUM16 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Restaurantvirksomhet og annen virksomhet i den forbindelse.
Tidligere navn
- Kikutstua AS25.10.2022 til 27.09.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 357 756 | 10 891 185 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 91 332 | −51 078 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 13 449 088 | 10 840 107 | 11 187 278 | 0 |
| Varekostnad | 2 566 394 | 1 927 802 | 2 087 280 | - |
| Lønnskostnad | 5 070 990 | 3 399 316 | 3 730 603 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 228 719 | 310 800 | 171 100 | - |
| Annen driftskostnad | 2 903 502 | 2 334 526 | 2 365 312 | 88 262 |
| Sum driftskostnader | 10 769 605 | 7 972 443 | 8 354 295 | 88 262 |
| Driftsresultat | 2 679 482 | 2 867 664 | 2 832 984 | −88 262 |
| Annen renteinntekt | 81 866 | 32 396 | - | - |
| Sum finansinntekter | 81 866 | 32 396 | 27 | - |
| Annen rentekostnad | 1 946 | 12 067 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | 115 | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 946 | 12 182 | 18 994 | - |
| Netto finans | 79 920 | 20 214 | −18 967 | 0 |
| Resultat før skatt | 2 759 402 | 2 887 878 | 2 814 017 | −88 262 |
| Skattekostnad på resultat | 607 496 | 639 148 | 620 425 | −20 642 |
| Årsresultat | 2 151 906 | 2 248 730 | 2 193 592 | −67 620 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 151 906 | 2 248 730 | - | - |
| Totalresultat | 2 151 906 | 2 248 730 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 2 248 730 | - | - |
| Tilleggsutbytte | 3 500 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 348 094 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 151 906 | 2 248 730 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 279 231 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 308 636 | 2 279 231 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 750 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 750 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 058 636 | 2 279 231 | 2 568 914 | 20 642 |
| Sum varer | 397 203 | 333 712 | - | - |
| Kundefordringer | 421 343 | 254 445 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 36 975 | 18 384 | - | - |
| Sum fordringer | 458 317 | 272 829 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 921 980 | 2 730 270 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 921 980 | 2 730 270 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 3 777 501 | 3 336 811 | 1 923 899 | 254 265 |
| Sum eiendeler | 5 836 137 | 5 616 042 | 4 492 813 | 274 907 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 726 609 | 4 074 703 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 726 609 | 4 074 703 | 2 125 973 | −67 620 |
| Sum egenkapital | 2 756 609 | 4 104 703 | 2 155 973 | −37 620 |
| Utsatt skatt | 126 920 | 135 433 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 126 920 | 135 433 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 126 920 | - | 95 117 | - |
| Leverandørgjeld | 192 471 | 41 136 | - | - |
| Betalbar skatt | 616 009 | 598 832 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 082 068 | 290 228 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 062 061 | 445 710 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 952 609 | 1 375 906 | 2 241 724 | 312 527 |
| Sum gjeld | 3 079 529 | 1 511 339 | 2 336 841 | 312 527 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 836 137 | - | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,28▼ | 2,43 | 0,86 | 0,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,12▲ | 0,37 | 1,08 | −8,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 48,2 %▼ | 57,4 % | 118,8 % | −32,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,9 %▼ | 26,5 % | 25,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,0 %▼ | 20,7 % | 19,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 47,2 %▼ | 73,1 % | 48,0 % | −13,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 034 545
- Resultat per ansatt, kroner
- 206 114
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vertshuset BV AS19,9 %
13,4 mill. 13 ansatte 2025
0 %5101520
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
Vertshuset BV AS19,9 % 13,4 mill.13 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Einar Enersen Hougen | 1991 |
| Styrets leder | Einar Enersen Hougen | 1991 |
| Styremedlem | Robin Susanne Ågren Andersen | 1987 |
| Varamedlem | Bjørg Enersen | 1957 |
| Varamedlem | Jan Andersen | 1966 |
| Revisor | REVISJONSSELSKAPET VARDER AS983 535 712 | - |
| Regnskapsfører | M MORTENSEN REGNSKAPSSERVICE AS943 436 169 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EINAR ENERSEN HOUGEN50,0 %f. 1991 · Lommedalen · 5 ordinære aksjer
- ROBIN SUSANNE ÅGREN ANDERSEN50,0 %f. 1987 · Lommedalen · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.