- Org.nr.
- 931 806 505
- Adresse
- Fanahammeren 63, 5244 Fana
Driftsresultat1 098 17710,6 % margin
EBITDA1 302 061før av- og nedskrivninger
Årsresultat786 8807,6 % margin
Egenkapital1 902 71838,9 % av eiendelene
VEST KULDE AS er et aksjeselskap innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 806 505
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.06.2023
- Registrert
- 01.08.2023
- Adresse
- Fanahammeren 63, 5244 Fana
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.222 Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiserKuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser i Bergen (53)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VEST KULDE AS931 840 096 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kuldeentreprenør. Service og vedlikehold av kulde og varmepumpeutstyr.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 320 406 | 6 568 922 | 1 758 752 |
| Annen driftsinntekt | 1 017 462 | 116 911 | 72 176 |
| Sum driftsinntekter | 10 337 868 | 6 685 833 | 1 830 928 |
| Varekostnad | 4 170 630 | 2 305 850 | 527 181 |
| Lønnskostnad | 3 967 228 | 2 383 518 | 456 659 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 203 884 | 166 814 | 17 987 |
| Annen driftskostnad | 897 950 | 883 288 | 272 808 |
| Sum driftskostnader | 9 239 691 | 5 739 471 | 1 274 636 |
| Driftsresultat | 1 098 177 | 946 362 | 556 292 |
| Annen rentekostnad | 89 239 | 90 438 | 18 159 |
| Annen finanskostnad | 118 | - | - |
| Sum finanskostnader | 89 356 | 90 438 | 18 159 |
| Netto finans | −89 356 | −90 438 | −18 159 |
| Resultat før skatt | - | - | 538 133 |
| Resultat før skattekostnad | 1 008 821 | 855 925 | - |
| Skattekostnad på resultat | 221 941 | 188 675 | 119 545 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 418 588 |
| Årsresultat | 786 880 | 667 250 | 418 588 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 786 880 | 667 250 | 418 588 |
| Totalresultat | 786 880 | 667 250 | 418 588 |
| Avsatt til annen egenkapital | 786 880 | 667 250 | 5 |
| Sum overføringer og disponeringer | 786 880 | 667 250 | 418 588 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 634 789 | 807 640 | 639 312 |
| Sum varige driftsmidler | 634 789 | 807 640 | 639 312 |
| Sum anleggsmidler | 634 789 | 807 640 | 639 312 |
| Sum varer | 77 414 | - | - |
| Kundefordringer | 2 253 855 | 1 472 877 | 589 191 |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 007 | 21 379 | 106 189 |
| Sum fordringer | 2 272 862 | 1 494 256 | 695 380 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 904 266 | 1 306 002 | 860 307 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 904 266 | 1 306 002 | 860 307 |
| Sum omløpsmidler | 4 254 543 | 2 800 258 | 1 555 687 |
| Sum eiendeler | 4 889 332 | 3 607 898 | 2 194 999 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 872 718 | 1 085 838 | 418 588 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 872 718 | 1 085 838 | 418 588 |
| Sum egenkapital | 1 902 718 | 1 115 838 | 448 588 |
| Utsatt skatt | 14 717 | 28 337 | 4 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 717 | 28 337 | 25 306 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 532 879 | 677 900 | 522 460 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 618 557 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 151 436 | 677 900 | 522 460 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 166 153 | 706 237 | 547 766 |
| Leverandørgjeld | 340 912 | 268 834 | 322 569 |
| Betalbar skatt | 235 561 | 185 644 | 94 239 |
| Skyldig offentlige avgifter | 892 096 | 429 079 | 318 774 |
| Annen kortsiktig gjeld | 351 893 | 902 266 | 463 063 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 820 462 | - | 1 198 645 |
| Sum gjeld | 2 986 615 | 2 492 060 | 1 746 411 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 889 332 | 3 607 898 | 2 194 999 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,34▲ | 1,57 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,57▼ | 2,23 | 3,89 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,8 %▼ | 32,6 % | 25,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,6 %▼ | 14,2 % | 30,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▼ | 10,0 % | 22,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,9 %▲ | 30,9 % | 20,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VEST KULDE AS10,6 %
10,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
CO2OLTEC COMMERCIAL REFRIGERATION NORWAY AS5,1 % 475,8 mill.101 ansatte 2025
Therma Industri AS5,2 % 439,3 mill.130 ansatte 2025
Thermo Control AS7,2 % 385,1 mill.109 ansatte 2025
VEST KULDE AS10,6 % 10,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.222.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Leonard Thunes | 1992 |
| Styrets leder | Gjermund Haugen Dalland | 1991 |
| Styremedlem | Marius Leonard Thunes | 1992 |
| Styremedlem | Ellinor Vinnes | 1994 |
| Styremedlem | Henrik Kårstad | 1992 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marius Leonard Thunes32,3 %f. 1992 · Fyllingsdalen · 9 700 ordinære aksjer
- Henrik Kårstad32,3 %f. 1992 · Os · 9 700 ordinære aksjer
- Gjermund Haugen Dalland32,3 %f. 1991 · Fana · 9 700 ordinære aksjer
- Ellinor Vinnes3,00 %f. 1994 · Nesttun · 900 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.