- Org.nr.
- 924 448 318
- Telefon
- 934 83 653
- Adresse
- Kjøkkelvikveien 75, 5178 Loddefjord
Driftsresultat−172 046ikke oppgitt
Årsresultat1 662 756ikke oppgitt
Egenkapital83 602 44017,8 % av eiendelene
VEST NÆRING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 448 318
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 11.12.2019
- Registrert
- 20.01.2020
- Adresse
- Kjøkkelvikveien 75, 5178 Loddefjord
- Telefon
- 934 83 653
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Bergen (662)
- Aksjekapital
- 700 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive utvikling, kjøp, salg og utleie av eiendom, herunder gjennom eie av aksjer og andeler i andre selskap og foretak, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under forannevnte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 172 046 | 153 935 | 157 490 | 188 779 | 187 789 |
| Sum driftskostnader | 172 046 | 153 935 | 157 490 | 188 779 | 187 789 |
| Driftsresultat | −172 046 | −153 935 | −157 490 | −188 779 | −187 789 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 6 400 000 | 5 400 000 | 9 266 000 | 4 737 344 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 9 597 530 | 2 807 507 | 2 533 024 | 2 451 241 | 3 179 706 |
| Annen renteinntekt | 2 642 535 | 961 470 | 78 652 | 1 718 | - |
| Annen finansinntekt | 10 749 | 10 729 | 7 618 | 4 678 | 236 604 |
| Sum finansinntekter | 18 650 814 | 9 179 706 | 11 885 294 | 7 194 981 | 3 416 310 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 472 397 | 799 262 | 1 085 442 | 1 008 720 | 192 458 |
| Annen rentekostnad | 17 675 037 | 11 300 818 | 11 485 833 | 7 184 405 | 2 520 183 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 950 | 149 250 | 1 511 683 |
| Sum finanskostnader | 18 147 434 | 12 100 080 | 12 573 225 | 8 342 375 | 4 224 325 |
| Netto finans | 503 380 | −2 920 374 | −687 931 | −1 147 394 | −808 015 |
| Resultat før skatt | - | - | −845 422 | −1 336 173 | −995 803 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −271 130 |
| Resultat før skattekostnad | 331 334 | −3 074 308 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −1 331 422 | −1 863 248 | −2 220 839 | −1 336 173 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 375 417 | 0 | −724 673 |
| Årsresultat | 1 662 756 | −1 211 060 | 1 375 417 | - | −724 673 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 662 756 | −1 211 060 | 1 375 417 | - | −724 673 |
| Totalresultat | 1 662 756 | −1 211 060 | 1 375 417 | - | −724 673 |
| Udekket tap | - | −1 211 060 | - | - | −724 673 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 662 756 | - | 1 375 417 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 662 756 | −1 211 060 | 1 375 417 | - | −724 673 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skattefordel | 7 022 812 | 5 691 390 | 3 828 142 | 1 607 303 | 271 130 |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 022 812 | 5 691 390 | 3 828 142 | 1 607 303 | 271 130 |
| Investering i datterselskap | 195 270 804 | 180 270 804 | 180 270 804 | 180 620 804 | 65 819 921 |
| Lån til foretak i samme konsern | 247 327 603 | 59 200 000 | 50 000 000 | 59 400 576 | 79 506 124 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 442 598 407 | 239 470 804 | 230 270 804 | 240 021 380 | 145 326 045 |
| Sum anleggsmidler | 449 621 219 | 245 162 194 | 234 098 946 | 241 628 683 | 145 597 175 |
| Andre kortsiktige fordringer | 119 060 | 281 464 | - | - | 72 831 |
| Konsernfordringer | 12 405 824 | 5 400 000 | 20 354 499 | 5 140 265 | 3 179 714 |
| Sum fordringer | 12 524 884 | 5 681 464 | 20 354 499 | 5 140 265 | 3 252 545 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 436 036 | 8 240 576 | 3 508 191 | 2 940 540 | 154 466 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 436 036 | 8 240 576 | 3 508 191 | 2 940 540 | 154 466 |
| Sum omløpsmidler | 20 960 921 | 13 922 040 | 23 862 690 | 8 080 805 | 3 407 011 |
| Sum eiendeler | 470 582 140 | 259 084 234 | 257 961 636 | 249 709 488 | 149 004 186 |
| å kr 1.000) | 700 000 | 700 000 | 600 000 | 500 000 | - |
| Overkurs | 81 075 327 | 81 075 327 | 61 175 327 | 1 275 327 | 1 275 327 |
| Sum innskutt egenkapital | 81 775 327 | 81 775 327 | 61 775 327 | 1 775 327 | 1 775 327 |
| Annen egenkapital | 1 827 113 | 164 357 | 1 375 418 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 827 113 | 164 357 | 1 375 418 | - | - |
| Sum egenkapital | 83 602 440 | 81 939 684 | 63 150 744 | 1 775 327 | 1 775 327 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 380 000 000 | 141 058 500 | 142 670 000 | 148 716 000 | 100 842 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 14 600 000 | 17 800 000 | 27 779 347 | 6 570 913 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 10 000 000 | 32 259 187 | 66 103 003 | 37 666 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 380 000 000 | 165 658 500 | 192 729 188 | 242 598 350 | 145 078 913 |
| Sum langsiktig gjeld | 380 000 000 | 165 658 500 | 192 729 188 | 242 598 350 | 145 078 913 |
| Leverandørgjeld | 32 500 | - | 5 340 | - | 34 433 |
| Gjeld til konsernselskaper | 2 130 700 | 9 422 777 | - | 3 538 620 | 192 458 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 816 500 | 2 063 273 | 2 076 364 | 1 797 191 | 1 923 055 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 979 700 | 11 486 050 | 2 081 704 | 5 335 811 | 2 149 946 |
| Sum gjeld | 386 979 700 | 177 144 550 | 194 810 892 | 247 934 161 | 147 228 859 |
| Sum egenkapital og gjeld | 470 582 140 | 259 084 234 | 257 961 636 | 249 709 488 | 149 004 186 |
| å kr 4.050) | - | - | - | - | 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,00▲ | 1,21 | 11,46 | 1,51 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,63▲ | 2,16 | 3,08 | 139,66 | 82,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | 3,5 % | 4,6 % | 3,5 % | 2,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,8 %▼ | 31,6 % | 24,5 % | 0,7 % | 1,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arild Faugstad | 1964 |
| Styremedlem | Jon Olav Hatlegjerde | 1971 |
| Styremedlem | Andre Angelskår | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOA GRUPPEN AS50,0 %Kokstad · 250 ordinære aksjer
- Safari Eiendom AS50,0 %Loddefjord · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Idrettsvegen 132 AS100,0 %996 776 107 · 100 000 ordinære aksjer
- Idrettsvegen 109 AS100,0 %984 867 727 · 81 250 ordinære aksjer
- Straume Næring 2 AS100,0 %915 417 213 · 47 415 ordinære aksjer
- Smålonane 3-5 AS100,0 %976 921 747 · 5 400 ordinære aksjer
- Smålonane 4 AS100,0 %986 140 565 · 2 950 ordinære aksjer
- Trekantbygget Eiendom AS100,0 %989 194 151 · 100 ordinære aksjer
- Straumeparken AS100,0 %991 774 173 · 68 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.