- Org.nr.
- 926 341 197
- Adresse
- Furuset allé 23, 1053 Oslo
- Hovedeier
- Keivan Invest AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−111 929−5,1 % margin
Årsresultat−110 040−5,0 % margin
Egenkapital−213 305−51,1 % av eiendelene
Vestlandsmaleren AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 341 197
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 25.11.2020
- Registrert
- 06.01.2021
- Adresse
- Furuset allé 23, 1053 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vestlandsmaleren AS919 461 853 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Maler- og tømrertjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 181 549 | 2 844 444 | 3 059 935 | 1 345 595 | 2 485 656 |
| Varekostnad | - | 468 384 | 499 109 | 145 356 | 277 417 |
| Lønnskostnad | - | 1 856 678 | 1 977 749 | 1 028 688 | 1 600 006 |
| Avskrivninger | - | 33 000 | 26 000 | 24 633 | 15 100 |
| Annen driftskostnad | - | 697 697 | 405 810 | 244 649 | 244 548 |
| Sum driftskostnader | 2 293 478 | 3 055 759 | 2 908 669 | 1 443 326 | 2 137 072 |
| Driftsresultat | −111 929 | −211 315 | 151 267 | −97 731 | 348 584 |
| Sum finansinntekter | 2 439 | 2 808 | 1 841 | 602 | - |
| Sum finanskostnader | 550 | 4 612 | 644 | 951 | 1 776 |
| Netto finans | 1 889 | −1 804 | 1 197 | −349 | −1 775 |
| Resultat før skatt | −110 040 | −213 120 | 152 464 | −98 080 | 346 809 |
| Skattekostnad | - | - | 33 386 | −3 542 | 76 362 |
| Årsresultat | −110 040 | −213 120 | 119 078 | −94 538 | 270 447 |
| Sum anleggsmidler | 59 634 | 92 634 | 125 634 | 90 267 | 114 900 |
| Sum omløpsmidler | 357 937 | 456 800 | 810 276 | 395 576 | 690 396 |
| Sum eiendeler | 417 571 | 549 434 | 935 910 | 485 843 | 805 296 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 21 930 | 21 930 |
| Sum opptjent egenkapital | −243 305 | −133 266 | 79 854 | 175 909 | 270 447 |
| Sum egenkapital | −213 305 | −103 266 | 109 854 | 197 839 | 292 377 |
| Sum langsiktig gjeld | 180 859 | 187 484 | 0 | 0 | 3 542 |
| Sum kortsiktig gjeld | 450 017 | 465 216 | 826 055 | 288 005 | 509 377 |
| Sum gjeld | 630 876 | 652 700 | 826 055 | 288 005 | 512 919 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,80▼ | 0,98 | 0,98 | 1,37 | 1,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,96▲ | −6,32 | 7,52 | 1,46 | 1,75 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,6 %▲ | −28,1 % | 21,5 % | −15,0 % | 43,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,1 %▲ | −7,4 % | 4,9 % | −7,3 % | 14,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,0 %▲ | −7,5 % | 3,9 % | −7,0 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −51,1 %▼ | −18,8 % | 11,7 % | 40,7 % | 36,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vestlandsmaleren AS−5,1 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
Vestlandsmaleren AS−5,1 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Keivan Sima | 1995 |
| Styrets leder | Keivan Sima | 1995 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIPARTNER HAMAR AS989 103 032 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Keivan Invest AS100,0 %Bjørndalstræ · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Keivan Invest AS
- Vestlandsmaleren AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.