- Org.nr.
- 912 124 878
- Telefon
- 403 04 070
- Adresse
- Ola Hegerbergs gate 6, 1461 Lørenskog
- Hovedeier
- Sudacat AS, 100 %
Driftsresultat2 138 25753,4 % margin
EBITDA2 438 152før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 531 49338,2 % margin
Egenkapital5 233 68426,7 % av eiendelene
Vestparken Næring AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 124 878
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 20.06.2013
- Registrert
- 26.06.2013
- Adresse
- Ola Hegerbergs gate 6, 1461 Lørenskog
- Telefon
- 403 04 070
- Postadresse
- c/o Suat Catalgøl, Løkenåsringen 29
- Kommune
- Lørenskog
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lørenskog (318)
- Aksjekapital
- 1 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Vestparken Næring AS993 104 841 · LØRENSKOG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- VPN Holding AS26.06.2013 til 24.03.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 030 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 4 002 503 | 4 518 513 | 4 384 905 | 3 913 988 | 3 699 063 |
| Sum driftsinntekter | 4 004 533 | 4 518 513 | 4 384 905 | 3 913 988 | 3 699 063 |
| Varekostnad | 747 900 | 957 370 | 1 076 139 | 949 761 | 1 012 730 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 299 895 | 297 660 | 297 660 | 269 444 | 382 533 |
| Annen driftskostnad | 818 481 | 304 368 | 595 422 | 448 317 | 1 011 995 |
| Sum driftskostnader | 1 866 276 | 1 559 397 | 1 969 220 | 1 667 522 | 2 407 258 |
| Driftsresultat | 2 138 257 | 2 959 116 | 2 415 684 | 2 246 466 | 1 291 805 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 49 934 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 3 459 | 3 480 |
| Annen renteinntekt | - | 16 812 | 964 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 16 812 | 964 | 3 459 | 53 414 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 560 000 | 660 000 | 650 000 | 550 000 | - |
| Annen rentekostnad | 981 | 3 223 | - | 228 | 487 082 |
| Sum finanskostnader | 560 981 | 663 223 | 650 000 | 550 228 | 487 082 |
| Netto finans | −560 981 | −646 411 | −649 036 | −546 769 | −433 668 |
| Resultat før skatt | 1 577 276 | 2 312 705 | 1 766 648 | 1 699 697 | 858 137 |
| Skattekostnad på resultat | 45 783 | 278 523 | 196 193 | 96 733 | 188 791 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 570 455 | 1 602 964 | 669 346 |
| Årsresultat | 1 531 493 | 2 034 182 | 1 570 455 | 1 602 964 | 669 346 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 531 493 | 2 034 182 | 1 570 455 | 1 602 964 | 669 346 |
| Totalresultat | 1 531 493 | 2 034 182 | 1 570 455 | 1 602 964 | 669 346 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 370 100 | 1 033 000 | 873 900 | 1 260 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 161 393 | 1 001 182 | 696 555 | 342 964 | 669 346 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 531 493 | 2 034 182 | 1 570 455 | 1 602 964 | 669 346 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 19 415 563 | 19 703 489 | 20 001 148 | 20 298 808 | 20 568 252 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 47 878 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 19 463 441 | 19 703 489 | 20 001 148 | 20 298 808 | 20 568 252 |
| Sum anleggsmidler | 19 463 441 | 19 703 489 | 20 001 148 | 20 298 808 | 20 568 252 |
| Kundefordringer | −12 211 | 409 242 | 291 934 | 332 933 | 356 373 |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 926 | - | 57 038 | 54 101 | 51 714 |
| Sum fordringer | 7 715 | 409 242 | 348 973 | 387 034 | 408 087 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 164 199 | 2 464 024 | 2 519 480 | 2 568 991 | 2 433 162 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 164 199 | 2 464 024 | 2 519 480 | 2 568 991 | 2 433 162 |
| Sum omløpsmidler | 171 914 | 2 873 266 | 2 868 452 | 2 956 024 | 2 841 249 |
| Sum eiendeler | 19 635 355 | 22 576 755 | 22 869 601 | 23 254 833 | 23 409 501 |
| Aksjekapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
| Overkurs | 471 906 | 471 906 | 471 906 | 471 906 | 471 906 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 971 906 | 1 971 906 | 1 971 906 | 1 971 906 | 1 971 906 |
| Annen egenkapital | 3 261 777 | 3 100 384 | 2 099 203 | 1 402 647 | 1 059 684 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 261 777 | - | 2 099 203 | 1 402 647 | 1 059 684 |
| Sum egenkapital | 5 233 684 | 5 072 291 | 4 071 109 | 3 374 554 | 3 031 590 |
| Utsatt skatt | 1 947 597 | 1 901 814 | 1 876 894 | 1 886 821 | 1 858 824 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 947 597 | 1 901 814 | 1 876 894 | 1 886 821 | 1 858 824 |
| Langsiktig konserngjeld | 11 800 467 | 14 891 457 | 16 198 457 | 17 494 557 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 471 616 | 319 116 | 316 116 | 285 350 | 235 350 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 12 272 083 | 15 210 573 | 16 514 573 | - | 235 350 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 219 680 | 17 112 387 | 18 391 467 | 19 666 728 | 2 094 174 |
| Leverandørgjeld | 12 652 | 65 464 | 158 037 | 50 349 | 64 461 |
| Betalbar skatt | - | 253 603 | 206 120 | 68 736 | 158 196 |
| Skyldig offentlige avgifter | 114 358 | - | 42 867 | 94 466 | 45 182 |
| Annen kortsiktig gjeld | 54 982 | - | - | - | 18 015 897 |
| Sum kortsiktig gjeld | 181 992 | - | 407 025 | - | 18 283 737 |
| Sum gjeld | 14 401 672 | 17 504 464 | 18 798 492 | 19 880 279 | 20 377 911 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 635 355 | - | 22 869 601 | - | 23 409 501 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▼ | 7,33 | 7,05 | - | 0,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,75▼ | 3,45 | 4,62 | 5,89 | 6,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,1 %▼ | 13,1 % | 10,5 % | 9,6 % | 5,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 53,4 %▼ | 65,5 % | 55,1 % | 57,4 % | 34,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 38,2 %▼ | 45,0 % | 35,8 % | 41,0 % | 18,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,7 %▲ | 22,5 % | 17,8 % | 14,5 % | 13,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vestparken Næring AS53,4 %
4,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vestparken Næring AS53,4 % 4,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Suat Catalgøl | 1966 |
| Revisor | INTER REVISOR AS988 502 790 | - |
| Regnskapsfører | BRAATHEN & PARTNERS AS879 738 342 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sudacat AS100,0 %Lørenskog · 1 500 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sudacat AS
- Vestparken Næring AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.