- Org.nr.
- 927 591 332
- Adresse
- c/o Amund Kokkvoll AS, Julussdalsveien 697, 2450 Rena
- Bransje
- Veterinærtjenester
Driftsresultat64 6402,4 % margin
Årsresultat36 3101,3 % margin
Egenkapital617 33760,2 % av eiendelene
Veterinær Skogesal AS er et aksjeselskap innen veterinærtjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 591 332
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.07.2021
- Registrert
- 25.08.2021
- Adresse
- c/o Amund Kokkvoll AS, Julussdalsveien 697, 2450 Rena
- Kommune
- Åmot
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Veterinær Skogesal AS927 616 971 · ÅMOT
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Veterinærtjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 600 201 | 2 778 107 | 2 064 758 | - | 295 536 |
| Sum driftsinntekter | 2 743 021 | 2 778 107 | 2 064 758 | 0 | 295 536 |
| Varekostnad | - | - | - | 0 | 54 179 |
| Lønnskostnad | 1 178 728 | 966 244 | 890 532 | 0 | 193 482 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | - | 38 195 |
| Sum driftskostnader | 2 678 381 | 2 476 419 | 1 977 550 | 0 | 285 856 |
| Driftsresultat | 64 640 | 301 688 | 87 208 | 0 | 9 680 |
| Resultat før skatt | 46 550 | 280 051 | 62 754 | 0 | 9 680 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 240 | 61 367 | 13 807 | 0 | 2 129 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 7 551 |
| Årsresultat | 36 310 | 218 684 | 48 947 | 0 | 7 551 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 7 551 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 7 551 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 7 551 |
| Sum finansinntekter | 4 297 | 4 995 | 2 259 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 22 387 | 26 632 | 26 712 | 0 | - |
| Netto finans | −18 090 | −21 637 | −24 453 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 212 500 | 273 214 | 333 928 | 394 642 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 940 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 40 685 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 41 625 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 63 746 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 63 746 |
| Sum omløpsmidler | 812 169 | 784 645 | 553 122 | 500 428 | 105 371 |
| Sum eiendeler | 1 024 668 | 1 057 859 | 887 050 | 895 070 | 105 371 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 7 551 |
| Sum opptjent egenkapital | 587 337 | 551 027 | 332 343 | 283 396 | 7 551 |
| Sum egenkapital | 617 337 | 581 027 | 362 343 | 313 396 | 37 551 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 4 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 4 |
| Sum langsiktig gjeld | 216 305 | 265 509 | 307 758 | 344 015 | 4 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 2 125 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 15 889 |
| Sum kortsiktig gjeld | 191 027 | 211 323 | 216 948 | 237 658 | 67 817 |
| Sum gjeld | 407 331 | 476 832 | 524 706 | 581 674 | 67 821 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 105 371 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,25▲ | 3,71 | 2,55 | 2,11 | 1,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,66▼ | 0,82 | 1,45 | 1,86 | 1,81 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,6 %▼ | 31,5 % | 10,0 % | 0,0 % | 9,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▼ | 10,9 % | 4,2 % | - | 3,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 7,9 % | 2,4 % | - | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,2 %▲ | 54,9 % | 40,8 % | 35,0 % | 35,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Veterinær Skogesal AS2,4 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Evidensia Smådyr AS−11,6 % 471,2 mill.508 ansatte 2025
Anicura AS−8,9 % 742,1 mill.514 ansatte 2024
Veterinær Skogesal AS2,4 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HÅKON ERNST ØVERLAND43,1 % 17 826,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 75.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tale Skogesal | 1991 |
| Styrets leder | Tale Skogesal | 1991 |
| Regnskapsfører | REGNEBUA AS934 211 324 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TALE SKOGESAL100,0 %f. 1991 · Rendalen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.