- Org.nr.
- 929 408 497
- Adresse
- Fleslandsvegen 141, 5258 Blomsterdalen
Driftsresultat−66 761ikke oppgitt
Årsresultat−66 669ikke oppgitt
Egenkapital10 505 00989,5 % av eiendelene
VEVE HOLDING AS er et aksjeselskap innen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 408 497
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 31.05.2022
- Registrert
- 23.06.2022
- Adresse
- Fleslandsvegen 141, 5258 Blomsterdalen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper, og det som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 66 761 | 23 786 | 15 665 |
| Sum driftskostnader | 66 761 | 23 786 | 15 665 |
| Driftsresultat | −66 761 | −23 786 | −15 665 |
| Annen finansinntekt | 108 | - | - |
| Sum finansinntekter | 108 | - | 4 302 984 |
| Annen rentekostnad | 16 | 3 596 | - |
| Sum finanskostnader | 16 | 3 596 | - |
| Netto finans | 92 | −3 596 | 4 302 984 |
| Resultat før skatt | −66 669 | −27 382 | 4 287 319 |
| Skattekostnad på resultat | - | −5 233 | 332 494 |
| Årsresultat | −66 669 | −22 149 | 3 954 825 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −66 669 | −22 149 | - |
| Totalresultat | −66 669 | −22 149 | - |
| Ordinært utbytte | - | 1 300 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −66 669 | −1 322 149 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −66 669 | −22 149 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 11 738 726 | 11 738 726 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 738 726 | 11 738 726 | - |
| Sum anleggsmidler | 11 738 726 | 11 738 726 | 12 638 726 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 1 275 000 | - |
| Sum fordringer | - | 1 275 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 574 | 14 450 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 574 | 14 450 | - |
| Sum omløpsmidler | 574 | 1 289 450 | 2 400 000 |
| Sum eiendeler | 11 739 300 | 13 028 176 | 15 038 726 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 10 028 726 | 10 028 726 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 10 128 726 | 10 128 726 | 10 128 726 |
| Annen egenkapital | 376 283 | 642 952 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 376 283 | 642 952 | 1 965 101 |
| Sum egenkapital | 10 505 009 | 10 771 678 | 12 093 827 |
| Langsiktig konserngjeld | 880 040 | 880 040 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 880 040 | 880 040 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 880 040 | 880 040 | 885 980 |
| Betalbar skatt | - | 707 | - |
| Utbytte | - | 1 300 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 129 251 | 75 751 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 225 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 354 251 | 1 376 458 | 2 058 919 |
| Sum gjeld | 1 234 291 | 2 256 498 | 2 944 899 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 739 300 | 13 028 176 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,94 | 1,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▼ | 0,21 | 0,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | −0,2 % | 28,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,5 %▲ | 82,7 % | 80,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Dag Einar Ånonli | 1975 |
| Styremedlem | Einar Almaas | 1974 |
| Revisor | ARETO REVISJON AS989 087 126 | - |
| Regnskapsfører | AVAL AS996 679 721 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DEÅ HOLDING AS50,0 %Søreidgrend · 5 000 ordinære aksjer
- Almaas Holding AS50,0 %Bønes · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VEVE EIENDOM AS100,0 %913 392 582 · 1 000 ordinære aksjer
- VEGMERKING VEST AS84,2 %995 312 069 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.