- Org.nr.
- 927 385 007
- Adresse
- Konventveien 24B, 0377 Oslo
Driftsresultat−11 503ikke oppgitt
Årsresultat−13 308ikke oppgitt
Egenkapital−14 228−22,5 % av eiendelene
Vevios AS er et aksjeselskap innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 385 007
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 17.05.2021
- Registrert
- 27.08.2021
- Adresse
- Konventveien 24B, 0377 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammerProduksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo (2 948)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, andeler, andre verdipapirer, fast eiendom, samt kjøp, salg, drift, utleie, tjenesteytelser og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 11 503 | 8 789 | 7 835 | 7 413 | 1 314 |
| Sum driftskostnader | 11 503 | 8 789 | 7 835 | 7 413 | 1 314 |
| Driftsresultat | −11 503 | −8 789 | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Resultat før skatt | - | - | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 805 | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 805 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | −1 805 | 0 | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | −13 308 | −8 789 | - | - | - |
| Årsresultat | −13 308 | −8 789 | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Totalresultat | - | - | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Udekket tap | −13 308 | −8 789 | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −7 835 | −7 413 | −1 314 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 153 000 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern Il, | 33 000 | 43 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 63 000 | 73 000 | 183 000 | 30 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 63 000 | 73 000 | 183 000 | 30 000 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 2 369 | 3 110 | 24 429 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 272 | 3 579 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 272 | - | 2 369 | 3 110 | 24 429 |
| Sum omløpsmidler | 272 | 3 579 | 2 369 | 3 110 | 24 429 |
| Sum eiendeler | 63 272 | 76 579 | 185 369 | 33 110 | 24 429 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | 38 658 | 25 351 | 16 561 | 8 727 | 1 314 |
| Sum opptjent egenkapital | −38 658 | −25 351 | −16 561 | −8 727 | −1 314 |
| Sum egenkapital | −14 228 | −921 | 7 869 | 15 703 | 23 116 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 77 500 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 77 500 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 77 500 | 177 500 | 17 406 | 1 313 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 77 500 | 177 500 | 17 406 | 1 313 |
| Sum gjeld | 77 500 | 77 500 | 177 500 | 17 406 | 1 313 |
| Sum egenkapital og gjeld | 63 272 | 76 579 | 185 369 | 33 110 | 24 429 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,05 | 0,01 | 0,18 | 18,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,45▲ | −84,15 | 22,56 | 1,11 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −16,5 %▼ | −6,7 % | −7,2 % | −25,8 % | −5,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −22,5 %▼ | −1,2 % | 4,2 % | 47,4 % | 94,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Magnus Andreas Grape Løvdal | 1978 |
| Styremedlem | Paul Jonas Tjersland | 1980 |
| Regnskapsfører | REGNSKAP-SERVICE FLEKKEFJORD AS986 299 467 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 15 000 000 ordinære aksjer
- MAGNUS VICTORY GROUP AS50,0 %Gressvik · 15 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Skraib AS100,0 %929 296 303 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.