- Org.nr.
- 916 585 128
- Telefon
- 928 18 282
- Adresse
- Skolegata 2, 3960 Stathelle
Driftsresultat−15 647ikke oppgitt
Årsresultat−10 256ikke oppgitt
Egenkapital422 88497,2 % av eiendelene
VI-FA HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 585 128
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 07.01.2016
- Registrert
- 19.01.2016
- Adresse
- Skolegata 2, 3960 Stathelle
- Telefon
- 928 18 282
- Kommune
- Bamble
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er erverv og forvaltning av aksjer og realobjekter samt konsulentvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 15 647 | 11 273 | 13 076 | 9 586 | 10 045 |
| Sum driftskostnader | 15 647 | 11 273 | 13 076 | 9 586 | 10 045 |
| Driftsresultat | −15 647 | −11 273 | −13 076 | −9 586 | −10 045 |
| Annen renteinntekt | 5 263 | 1 467 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 127 | - | 300 000 | 200 000 | 150 000 |
| Sum finansinntekter | 5 390 | 1 467 | 300 000 | 200 000 | 150 000 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 19 980 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | −2 933 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | −2 933 | 0 | 19 980 | - |
| Netto finans | 5 390 | 4 400 | 300 000 | 180 020 | 150 000 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 139 956 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 139 956 |
| Resultat før skattekostnad | −10 256 | −6 873 | 286 924 | 170 435 | - |
| Årsresultat | −10 256 | −6 873 | 286 924 | 170 435 | 139 956 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 139 956 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 139 956 |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 | 100 000 | 150 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −10 045 |
| Annen egenkapital | −10 256 | −6 873 | 286 924 | 70 435 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 286 924 | 170 435 | 139 956 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 300 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 000 | 315 000 | 15 000 | 15 000 | 34 980 |
| Sum anleggsmidler | 15 000 | 315 000 | 15 000 | 15 000 | 34 980 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 263 | 59 400 | 300 000 | 200 000 | 150 000 |
| Sum fordringer | 5 263 | 59 400 | 300 000 | 200 000 | 150 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 56 533 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 414 779 | 67 723 | 136 340 | 46 948 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 414 779 | 67 723 | 136 340 | 46 948 | 56 533 |
| Sum omløpsmidler | 420 042 | 127 123 | 436 340 | 246 948 | 206 533 |
| Sum eiendeler | 435 042 | 442 123 | 451 340 | 261 948 | 241 513 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 34 980 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 392 884 | 403 140 | 410 013 | 123 089 | 52 654 |
| Sum opptjent egenkapital | 392 884 | 403 140 | 410 013 | 123 089 | 52 654 |
| Sum egenkapital | 422 884 | 433 140 | 440 013 | 153 089 | 82 654 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 300 | 124 | 2 468 | 0 | - |
| Utbytte | - | - | 0 | 100 000 | 150 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 859 | 8 859 | 8 859 | 8 859 | 8 859 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 159 | 8 983 | 11 327 | 108 859 | 158 859 |
| Sum gjeld | 12 159 | 8 983 | 11 327 | 108 859 | 158 859 |
| Sum egenkapital og gjeld | 435 042 | 442 123 | 451 340 | 261 948 | 241 513 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 34,55▲ | 14,15 | 38,52 | 2,27 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▲ | 0,02 | 0,03 | 0,71 | 1,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,3 %▼ | −2,2 % | 80,5 % | 75,6 % | 57,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,2 %▼ | 98,0 % | 97,5 % | 58,4 % | 34,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fredrik Andersen | 1978 |
| Styrets leder | Fredrik Andersen | 1978 |
| Styremedlem | Vibeke Ness Andersen | 1977 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fredrik Andersen51,0 %f. 1978 · Stathelle · 102 ordinære aksjer
- VIBEKE NESS ANDERSEN49,0 %f. 1977 · Stathelle · 98 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FG-Tech AS50,0 %916 677 901 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.