- Org.nr.
- 986 818 081
- Adresse
- Øykhagen 1, 4311 Hommersåk
- Bransje
- Frisering og barbering
Driftsresultat90 2683,5 % margin
Årsresultat66 4442,6 % margin
Egenkapital246 48239,8 % av eiendelene
VIBE STUDIO AS er et aksjeselskap innen frisering og barbering, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 818 081
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 14.04.2004
- Registrert
- 27.04.2004
- Adresse
- Øykhagen 1, 4311 Hommersåk
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 110 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VIBE STUDIO AS986 833 552 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisørvirksomhet og alt som herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- FRISØR-1 AS27.04.2004 til 26.01.2016
- Frisøren Hommersåk AS26.01.2016 til 23.08.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 2 233 824 | 1 835 583 | 1 699 971 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 8 141 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 600 191 | 2 697 079 | 2 233 824 | 1 843 724 | 1 699 971 |
| Varekostnad | - | 251 219 | 255 886 | 224 447 | 270 197 |
| Lønnskostnad | - | 1 813 066 | 1 350 109 | 1 278 109 | 1 118 174 |
| Avskrivning på driftsmidler | - | 40 200 | 33 200 | 3 600 | 3 300 |
| Annen driftskostnad | - | 507 596 | 446 826 | 438 854 | 393 566 |
| Sum driftskostnader | 2 509 923 | 2 612 082 | 2 086 020 | 1 945 010 | 1 785 237 |
| Driftsresultat | 90 268 | 84 998 | 147 804 | −101 286 | −85 266 |
| Annen renteinntekt | - | - | 2 774 | 1 023 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 557 | 662 | 1 045 |
| Sum finansinntekter | 4 794 | 4 438 | 3 331 | 1 685 | 1 045 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 954 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 4 804 | - | - |
| Sum finanskostnader | 8 843 | 13 656 | 6 758 | - | - |
| Netto finans | −4 049 | −9 218 | −3 427 | 1 685 | 1 045 |
| Resultat før skatt | 86 219 | 75 780 | 144 376 | −99 601 | −84 222 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 144 376 | −99 601 | −84 222 |
| Årsresultat | 66 444 | 75 780 | 144 376 | −99 601 | −84 222 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 144 376 | −99 601 | −84 222 |
| Totalresultat | - | - | 144 376 | −99 601 | −84 222 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −99 601 | −84 222 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 144 376 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 144 376 | −99 601 | −84 222 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 179 205 | 11 105 | 14 705 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 179 205 | 11 105 | 14 705 |
| Sum anleggsmidler | 140 825 | 139 005 | 179 205 | 11 105 | 14 705 |
| Sum varer | - | - | 77 678 | 75 787 | 84 771 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 5 118 | 3 305 | 38 529 |
| Sum fordringer | - | - | 5 118 | 3 305 | 38 529 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 321 942 | 220 621 | 238 069 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 321 942 | 220 621 | 238 069 |
| Sum omløpsmidler | 478 990 | 560 934 | 404 738 | 299 713 | 361 369 |
| Sum eiendeler | 619 815 | 699 939 | 583 943 | 310 818 | 376 074 |
| Aksjekapital | - | - | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 94 258 | −50 119 | 49 482 |
| Sum opptjent egenkapital | 136 482 | 170 037 | 94 258 | −50 119 | 49 482 |
| Sum egenkapital | 246 482 | 280 037 | 204 258 | 59 881 | 159 482 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 126 847 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 126 847 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 73 965 | 101 532 | 126 847 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | −4 995 | −11 309 | 8 739 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 151 549 | 158 771 | 110 165 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 106 284 | 103 475 | 97 688 |
| Sum kortsiktig gjeld | 299 369 | 318 370 | 252 838 | 250 937 | 216 592 |
| Sum gjeld | 373 333 | 419 901 | 379 685 | 250 937 | 216 592 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 583 943 | 310 818 | 376 074 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,60▼ | 1,76 | 1,60 | 1,19 | 1,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,51▲ | 1,50 | 1,86 | 4,19 | 1,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,4 %▲ | 13,9 % | 33,8 % | −29,0 % | −22,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,5 %▲ | 3,2 % | 6,6 % | −5,5 % | −5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,6 %▼ | 2,8 % | 6,5 % | −5,4 % | −5,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,8 %▼ | 40,0 % | 35,0 % | 19,3 % | 42,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VIBE STUDIO AS3,5 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
NIKITA GRUPPEN NORGE AS3,0 % 459,1 mill.654 ansatte 2025
VIBE STUDIO AS3,5 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Cutters AS5,2 % 342,3 mill.370 ansatte 2025
TANGO DRIFT AS9,2 % 177,3 mill.232 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aina Sofie Vatnaland | 1990 |
| Styrets leder | Aina Sofie Vatnaland | 1990 |
| Regnskapsfører | VOLD REGNSKAP AS888 978 062 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AINA SOFIE VATNALAND100,0 %f. 1990 · Hommersåk · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.