- Org.nr.
- 929 189 027
- Adresse
- Konglungveien 197A, 1392 Vettre
- Bransje
- Engroshandel med drikkevarer
Driftsresultat−142 653
Årsresultat−143 028
Egenkapital−275 454−244,9 % av eiendelene
VICTORY WINES AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drikkevarer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 189 027
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 18.03.2022
- Registrert
- 11.05.2022
- Adresse
- Konglungveien 197A, 1392 Vettre
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 115 440
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VICTORY WINES AS929 370 465 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import og salg av vin og spesielle matvarer og virksomhet som herunder naturlig hører.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 42 749 | - | - | 17 716 |
| Sum driftsinntekter | 42 749 | 38 437 | 44 568 | 17 716 |
| Varekostnad | 54 511 | - | - | 37 853 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 130 890 | - | - | 22 695 |
| Sum driftskostnader | 185 402 | 116 586 | 110 923 | 60 548 |
| Driftsresultat | −142 653 | −78 150 | −66 355 | −42 832 |
| Sum finansinntekter | 0 | 500 | 119 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 376 | - | - | 4 208 |
| Sum finanskostnader | 376 | 1 500 | - | 4 208 |
| Netto finans | −376 | −1 000 | 119 | −4 208 |
| Resultat før skatt | - | −79 150 | −66 236 | −47 040 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −10 349 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −36 691 |
| Resultat før skattekostnad | −143 028 | - | - | - |
| Årsresultat | −143 028 | −79 150 | −76 585 | −36 691 |
| Udekket tap | −143 028 | - | - | −36 691 |
| Sum overføringer og disponeringer | −143 028 | - | - | −36 691 |
| Andre fordringer | 22 000 | - | - | 22 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 22 000 | - | - | 22 000 |
| Sum anleggsmidler | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 32 349 |
| Varer | 66 985 | - | - | - |
| Sum varer | 66 985 | - | - | 68 328 |
| Kundefordringer | 12 290 | - | - | 22 144 |
| Sum fordringer | 15 290 | - | - | 41 031 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 206 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 206 | - | - | 41 011 |
| Sum omløpsmidler | 90 481 | 92 821 | 128 946 | 150 370 |
| Sum eiendeler | 112 481 | 114 821 | 150 946 | 182 719 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 10 349 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 10 349 |
| Selskapskapital | 60 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −36 691 |
| Udekket tap | 335 454 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −335 454 | −192 425 | −113 276 | −36 691 |
| Sum egenkapital | −275 454 | −162 425 | −83 276 | −6 691 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | −2 683 | - | - | 3 973 |
| Skyldige offentlige avgifter | −2 914 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 396 564 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | −3 032 | - | - | 185 437 |
| Sum kortsiktig gjeld | 387 934 | 277 247 | 234 222 | 189 410 |
| Sum gjeld | 387 934 | 277 247 | 234 222 | 189 410 |
| Sum egenkapital og gjeld | 112 481 | - | - | 182 719 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,23▼ | 0,33 | 0,55 | 0,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,41▲ | −1,71 | −2,81 | −28,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −125,5 %▼ | −58,4 % | −39,7 % | −23,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −333,7 %▼ | −203,3 % | −148,9 % | −241,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −334,6 %▼ | −205,9 % | −171,8 % | −207,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −244,9 %▼ | −141,5 % | −55,2 % | −3,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Jarle Berg | 1959 |
| Styremedlem | Jonas Beyer Strømquist | 1980 |
| Styremedlem | Rune Strømquist | 1954 |
| Styremedlem | Jan Harangen | 1955 |
| Regnskapsfører | TALLGLEDE REGNSKAP DA899 011 562 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HMS Victory AS50,0 %Vettre · 1 000 ordinære aksjer
- Knarresmed AS16,7 %Billingstad · 333 ordinære aksjer
- LINA BEYER STRØMQUIST8,35 %f. 1987 · Asker · 167 ordinære aksjer
- ANN KATRINE STRØMQUIST8,35 %f. 1979 · Slependen · 167 ordinære aksjer
- JONAS BEYER STRØMQUIST8,35 %f. 1980 · Slependen · 167 ordinære aksjer
- Henrik Mühlbradt8,30 %f. 1982 · Asker · 166 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.