- Org.nr.
- 927 437 287
- Adresse
- Kongens gate 8, 7011 Trondheim
Driftsresultat7 721 66298,9 % margin
Årsresultat7 762 07999,4 % margin
Egenkapital37 76333,6 % av eiendelene
VIKING GROWTH 10C AS er et aksjeselskap innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 437 287
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 09.06.2021
- Registrert
- 19.07.2021
- Adresse
- Kongens gate 8, 7011 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 64.312 Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfondAlternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Trondheim (57)
- Aksjekapital
- 34 689
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Alene eller sammen med andre investere i teknologiselskaper.
Tidligere navn
- Viking Holdco 14 AS19.07.2021 til 30.10.2021
- VIKING VENTURE 10C AS30.10.2021 til 30.06.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 7 807 210 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 807 210 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 85 548 | - | - | 1 606 704 | 522 920 |
| Sum driftskostnader | 85 548 | 946 268 | 1 492 028 | 1 606 704 | 522 920 |
| Driftsresultat | 7 721 662 | −946 268 | −1 492 028 | −1 606 704 | −522 920 |
| Resultat før skatt | - | −940 672 | −1 492 035 | −1 606 704 | −522 920 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 606 704 | −522 920 |
| Annen finansinntekt | 40 417 | - | - | - | - |
| Netto finans | 40 417 | 5 596 | −7 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 7 762 079 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 7 762 079 | −940 672 | −1 492 035 | −1 606 704 | −522 920 |
| Overføringer fra overkursfond | - | - | - | - | −522 920 |
| Overføringer fond | - | - | - | −1 606 704 | - |
| Overføringer overkurs | −23 369 537 | - | - | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 31 131 616 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 762 079 | - | - | −1 606 704 | −522 920 |
| Sum finansinntekter | - | 7 967 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 2 371 | 7 | - | - |
| Andre fordringer | 11 050 | - | - | 2 430 363 | 3 888 780 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | 200 | - |
| Sum fordringer | 11 050 | - | - | 2 430 563 | 3 888 780 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | - | - | 30 163 980 | 30 163 980 |
| Sum investeringer | - | - | - | 30 163 980 | 30 163 980 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 101 360 | - | - | 20 801 | 184 040 |
| Sum omløpsmidler | 112 410 | 23 447 541 | 31 143 810 | 32 615 344 | 34 236 800 |
| Sum eiendeler | 112 410 | 23 447 541 | 31 143 810 | 32 615 344 | 34 236 800 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 34 689 | - | - | 34 689 | 34 689 |
| Overkurs | 3 074 | - | - | 32 539 687 | 34 146 391 |
| Sum innskutt egenkapital | 37 763 | 23 407 300 | 31 082 342 | 32 574 376 | 34 181 080 |
| Sum egenkapital | 37 763 | 23 407 300 | 31 082 342 | 32 574 376 | 34 181 080 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 74 646 | - | - | 10 968 | 5 720 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 | - | - | 30 000 | 50 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 74 647 | 40 241 | 61 468 | 40 968 | 55 720 |
| Sum gjeld | 74 647 | 40 241 | 61 468 | 40 968 | 55 720 |
| Sum egenkapital og gjeld | 112 410 | - | - | 32 615 344 | 34 236 800 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,51▼ | 582,68 | 506,67 | 796,12 | 614,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,98▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 65,5 %▲ | −3,4 % | −4,7 % | −4,8 % | −1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 98,9 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 99,4 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,6 %▼ | 99,8 % | 99,8 % | 99,9 % | 99,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
VIKING GROWTH 10C AS98,9 %
7,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SALT VALUE AS76,7 % 1 373,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CREDO II AS98,3 % 594,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VIKING GROWTH 10C AS98,9 % 7,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ARGENTUM NPEP AS99,9 % 728,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.312.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erik Fjellvær Hagen | 1966 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EURO HOLDING AS14,2 %Oslo · 4 920 A-aksjer
- Langebru AS11,5 %Oslo · 4 000 A-aksjer
- VIND INDUSTRY AS10,2 %Oslo · 3 524 A-aksjer
- Calypso Invest AS7,21 %Heimdal · 2 500 A-aksjer
- Viking Growth AS5,00 %Trondheim · 1 734 B-aksjer
- Sortun Invest AS3,46 %Stjørdal · 1 201 A-aksjer
- FJAKA INVEST AS2,88 %Kristiansand S · 1 000 A-aksjer
- Tinbuen AS2,88 %Ranheim · 1 000 A-aksjer
- S. Munkhaugen AS2,88 %Heimdal · 1 000 A-aksjer
- Chrisco AS2,88 %Bodø · 1 000 A-aksjer
- + 38 andre36,9 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.