- Org.nr.
- 829 941 902
- Adresse
- Kongens gate 8, 7011 Trondheim
Driftsresultat−13 396 031ikke oppgitt
Årsresultat22 660 204ikke oppgitt
Egenkapital25 586 64197,4 % av eiendelene
Viking Growth 29 AS er et aksjeselskap innen alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 941 902
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 04.10.2022
- Registrert
- 31.10.2022
- Adresse
- Kongens gate 8, 7011 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 64.312 Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfondAlternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond i Trondheim (57)
- Aksjekapital
- 150 970
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Alene eller sammen med andre investere i teknologiselskaper.
Tidligere navn
- Viking Venture 29 AS31.10.2022 til 04.09.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 772 025 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 624 006 | - | - | 90 |
| Sum driftskostnader | 13 396 031 | 28 632 484 | 40 034 341 | 90 |
| Driftsresultat | −13 396 031 | −28 632 484 | −40 034 341 | −90 |
| Annen finansinntekt | 36 056 235 | - | - | - |
| Netto finans | 36 056 235 | −707 | −163 762 | 0 |
| Resultat før skatt | 22 660 204 | −28 633 191 | −40 198 103 | −90 |
| Årsresultat | 22 660 204 | −28 633 191 | −40 198 103 | −90 |
| Overføringer annen egenkapital | 22 660 204 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 22 660 204 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansinntekter | - | 221 | 2 170 | - |
| Sum finanskostnader | - | 928 | 165 932 | - |
| Andre fordringer | 1 181 570 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 181 570 | - | - | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 24 483 475 | - | - | - |
| Sum investeringer | 24 483 475 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 593 643 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 26 258 688 | 82 193 453 | 110 846 780 | 44 910 |
| Sum eiendeler | 26 258 688 | 82 193 453 | 110 846 780 | 44 910 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 150 970 | - | - | - |
| Overkurs | 2 775 467 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 926 437 | 82 148 046 | 110 781 237 | 39 340 |
| Annen egenkapital | 22 660 204 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 22 660 204 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 25 586 641 | 82 148 046 | 110 781 237 | 39 340 |
| Leverandørgjeld | 45 482 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 626 565 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 672 047 | 45 407 | 65 543 | 5 570 |
| Sum gjeld | 672 047 | 45 407 | 65 543 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 258 688 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 39,07▼ | 1 810,15 | 1 691,21 | 8,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▲ | 0,00 | 0,00 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −24,7 %▲ | −29,7 % | −72,2 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,4 %▼ | 99,9 % | 99,9 % | 87,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erik Fjellvær Hagen | 1966 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Multiple AS6,62 %Oslo · 10 000 A-aksjer
- JENSSEN & CO AS6,62 %Ranheim · 10 000 A-aksjer
- Viking Growth AS5,00 %Trondheim · 7 550 B-aksjer
- REKAP 1 AS4,97 %Oslo · 7 500 A-aksjer
- Trondheim · 7 500 A-aksjer
- Mustang Capital AS3,31 %Oslo · 5 000 A-aksjer
- Brekke Industrier AS3,31 %Trondheim · 5 000 A-aksjer
- Christian Sigfinn Bartz-Johannessen3,31 %f. 1972 · 5 000 A-aksjer
- Tinbuen AS2,65 %Ranheim · 4 000 A-aksjer
- Auticon Holding AS1,99 %Trondheim · 3 000 A-aksjer
- + 70 andre57,2 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.